Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Peter13

    senior tag

    Hogy micsoda: a HD4600 amint hasonló teljesítményt nyújt mint a GT740m???????
    :Y
    Ugye ezt nem gondoltátok komolyan....valahol valaki valamit nagyon elszámolt. A 4600-os a 20 számolójával 1150 Mhz körül (most nem emlékszem mennyi a max turbo, ez ugrik be), amint hasonló teljesítményt nyújt mint a 384 shaderes GT740M 900 Mhz-en? Na ne már...a 4600-os max 50%-al (nagyvonalú voltam) lehet gyorsabb az általam használt 4000-esnél (+4 számoló, optiomalizációk), és azt nagyon, de nagyon csúnyán agyonveri a szintén laptopban lapuló GT640M LE (pedig az csak 500-on megy, ugyanezzel az architekturával, és szintén sajnos csak 1800-as DDR3 memóriával). A RIFT diashow a 3612QM-be épített 4000-esen (szóval ez sem egy U-s modell ami egyon van limitálva a fogyasztás miatt)minden low-ra húzva (Full HD-ban), és 30-40-50 FPS közepes beállítások (szintén full HD) mellett a GT640M-el (és akkor még nem húztam, pedig lehet és nem is kicsit: én speciel 750-en használom szoftveresen túlhajtva, plusz fesz nélkül, és így is csak 70 fok körül van dtöbb óra után....de van custom BIOS is, egészen 950-ig...az már szinte eléri a 740M sebességét)

    Gondoljátok át pls, mert ez így nagyon félrevezető. :R

    "No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

  • Peter13

    senior tag

    válasz Danex #1 üzenetére

    Nem biztos hogy sokat érnél vele: a 750 ugyanaz mint a 740, csak kicsivel magasabb órajelekkel...valószínűleg minimális tuninggal megvan, de az kb +10% nem fogja megváltani a világot.
    Ha már lényegi különbség a cél, akkor legyen 760 ;] , abban dupla annyi számoló van, az gondolom már ézerhetően nagyobbat rúg (meg fogyaszt ;) , de hát valami valamiért)

    "No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

  • Peter13

    senior tag

    válasz satz18 #11 üzenetére

    OK, igazad van: a 740-et szerelik mindkettővel, a 750-et meg csak a gyorsabbal, az pedig tényleg dob a sebességen...és mivel itt a DDR3-as 740-esekről írnak, ahhoz képest valóban jelentős (szerintem kb +30%) lehet a különbség egy GDDR5-el szerelt 750-es javára
    :R

    "No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

Új hozzászólás Aktív témák