Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fanti

    addikt

    válasz kenwood #34 üzenetére

    "Ez nem jelenti azt,hogy az emberek 98 szazaleka szamara ne lenne egyenerteku, vagy akar jobb is egy Intel."

    De igen, pont azt jelenti.

    Egyenértékű? Hogy lenne már egyenértékű amikor az Intel csupa backdoor...az AMD meg biztonságos.

    Jobb meg hogy a fenébe lenne? Melegebb, lassabb, lukasabb, drágább, és 10 év patkolásának az eredménye...

    Most viccelsz velem?

    GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

  • yagami01

    aktív tag

    válasz kenwood #34 üzenetére

    Mondjuk ha jól tudom eladásokban is jön fel az AMD. Tehát ezt a 98%-ot valószínűtlennek tartom (lehet csak eltúlzott példa volt).
    Jelenleg szerintem több minden szól a Ryzen mellett, mint ellene, lehet ma már többen is választják, nem tudom. Munkában és több szálban erősen elhúz az Intel mellett. Játékokban pedig 1-2% a lemaradása ami nagyobb felbontáson nem tudom mennyire érződik vagy érződik-e egyáltalán, de mint mondtam a 4ezresek ezt a lemaradást tovább faraghatják. Árban nem tudom most hogy áll az Intelhez képest, talán amikor kijött pl. a 3950X, hasonló képességű proci Intel oldalról szerintem csak jóval drágábban létezett. Most pedig az árakat nem nagyon lehet összehasonlítani, mert AMD termékei már egy éve szinte kinn vannak, beállt az áruk, Intel pedig most jött ki a 10-esekkel - majd meglátjuk milyen áron és miket kap ellenfélnek a Zen 3-al. Na, de emellett, hogy a játékoknál már majdnem ott van, mint az Intel, több szálban/munkára pedig messze jobb, ott van valóban a PCI-E 4.0, ami ha már játék ott is jelenthet előnyt. Abu említette, hogy a Horizon-nál jön ki perpill a legjobban, ahol 8-10% is lehet a 3.0 között a különbség. A legtöbb játéknál nem érződik vagy alig 1-2%, de jöhetnek olyan játékok és nyilván előbb-utóbb jönni is fognak, amik ezt kihasználják. Az említett foglalat is ilyen és lapcserék. Eltudom képzelni, hogy nem mindenki szeretne - már ha igénye van mindig új procit venni, mert nyilván az is elég lehet évekig - mindig lapot cserélni. AM4 még maradni fog nem csak Zen 3-ra, de a jövőre érkező frissítésére is. Tehát még ezen kívül plusz egy széria jön bele, ami összesen 5-öt jelent (Zen, Zen+, Zen2, Zen3, Zen3+(?) ). És ha nem is fogja támogatni az új chipsetet, akkor is a 300-as lapokba 3 gen belement (de volt arról is pletyka, hogy nem lesznek 600-as lapok egyelőre). Aztán mondhatjuk a sokszor emlegetett sebezhetőségeket. A jelenleg nagyobb fogyasztást és az ezzel járó plusz hőt (ha jól tudom, jól emlékszem). Játékok alatt picivel jobb az Intel perpill (pár hónap múlva meg majd kiderül), de ha mérlegre állítom a többi felsorolt példákat azzal, hogy 1-2 FPS-el (sokszor szó szerint 1-2-vel) többet kapsz Intelnél mondjuk 1440p-ben... nem biztos, hogy az Intel jön ki győztesen. Persze ez csak szerintem és én gondolom így. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák