Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • yagami01

    aktív tag

    válasz Dr. Akula #25 üzenetére

    Arról nem is beszélve, hogy Peca szerintem csak játékokra gondol. Ott persze nincs annyi lemaradása az Intelnek. De ha hozzávesszük a többszálas teljesítményt azonos áron és, hogy játékoknál most már főleg nagyobb felbontáson 1-2 FPS a különbség (új szériával gondolom ez tovább javul talán)... szerintem jobban megéri a Ryzen. (HEDT-nél pedig az Intel ha jól tudom perpill már nem is igen van jelen vagy legalábbis volt valami ilyesmi cikk) Szóval ha dolgozol is a gépen vagy bármi ami használja a több szálat és mellette netán játszol is és nem 1080p-n... akkor simán a Ryzen-t mondanám. (Mondjuk perpill egyébként is, most szimpatikusabb az AMD, már csak az elmúlt évek Intel dolgai után is.)

    [ Szerkesztve ]

  • yagami01

    aktív tag

    válasz kenwood #34 üzenetére

    Mondjuk ha jól tudom eladásokban is jön fel az AMD. Tehát ezt a 98%-ot valószínűtlennek tartom (lehet csak eltúlzott példa volt).
    Jelenleg szerintem több minden szól a Ryzen mellett, mint ellene, lehet ma már többen is választják, nem tudom. Munkában és több szálban erősen elhúz az Intel mellett. Játékokban pedig 1-2% a lemaradása ami nagyobb felbontáson nem tudom mennyire érződik vagy érződik-e egyáltalán, de mint mondtam a 4ezresek ezt a lemaradást tovább faraghatják. Árban nem tudom most hogy áll az Intelhez képest, talán amikor kijött pl. a 3950X, hasonló képességű proci Intel oldalról szerintem csak jóval drágábban létezett. Most pedig az árakat nem nagyon lehet összehasonlítani, mert AMD termékei már egy éve szinte kinn vannak, beállt az áruk, Intel pedig most jött ki a 10-esekkel - majd meglátjuk milyen áron és miket kap ellenfélnek a Zen 3-al. Na, de emellett, hogy a játékoknál már majdnem ott van, mint az Intel, több szálban/munkára pedig messze jobb, ott van valóban a PCI-E 4.0, ami ha már játék ott is jelenthet előnyt. Abu említette, hogy a Horizon-nál jön ki perpill a legjobban, ahol 8-10% is lehet a 3.0 között a különbség. A legtöbb játéknál nem érződik vagy alig 1-2%, de jöhetnek olyan játékok és nyilván előbb-utóbb jönni is fognak, amik ezt kihasználják. Az említett foglalat is ilyen és lapcserék. Eltudom képzelni, hogy nem mindenki szeretne - már ha igénye van mindig új procit venni, mert nyilván az is elég lehet évekig - mindig lapot cserélni. AM4 még maradni fog nem csak Zen 3-ra, de a jövőre érkező frissítésére is. Tehát még ezen kívül plusz egy széria jön bele, ami összesen 5-öt jelent (Zen, Zen+, Zen2, Zen3, Zen3+(?) ). És ha nem is fogja támogatni az új chipsetet, akkor is a 300-as lapokba 3 gen belement (de volt arról is pletyka, hogy nem lesznek 600-as lapok egyelőre). Aztán mondhatjuk a sokszor emlegetett sebezhetőségeket. A jelenleg nagyobb fogyasztást és az ezzel járó plusz hőt (ha jól tudom, jól emlékszem). Játékok alatt picivel jobb az Intel perpill (pár hónap múlva meg majd kiderül), de ha mérlegre állítom a többi felsorolt példákat azzal, hogy 1-2 FPS-el (sokszor szó szerint 1-2-vel) többet kapsz Intelnél mondjuk 1440p-ben... nem biztos, hogy az Intel jön ki győztesen. Persze ez csak szerintem és én gondolom így. :)

    [ Szerkesztve ]

  • yagami01

    aktív tag

    válasz KAMELOT #68 üzenetére

    Azt olvastam mategnap az AMD találgatósba, hogy a Zen 3 játékbeli teljesítményével elégeettek, s hogy elvileg most picit arra gyúrtak rá. Aztán majd kiderül, hogy mennyi lesz az előrelépés e tekintetben. Én munkára is használom a gépet, néha szórakozásból videót vágok ha kitalálok valami ötletet, vagy egy több órás filmet valami kedvenc dolgomról (zenekar, stb.) és akkor azt neki állok kigyűjteni, megvagdosni... úgyhogy nálam mindenképp jól jön(ne) a jobb sok szálas teljesítmény Ryzennél. De játékoknál sincs túl sok elmaradása, szóval nem tudom azon az 5 FPS-en én annyira nem lovagolnék, mert bőven behozná nálam a nyers ereje és a sok szálas képessége. Viszont ha 4K-ban játszol, akkor majdhogynem mindegy, hogy Ryzened van vagy Inteled, nem? Ott már annyira nem számít a CPU ha jól tudom, inkább a VGA dominál szvsz... :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák