Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Laca 012

    őstag

    válasz MZperX75 #34 üzenetére

    Az egyik (Brazos) HTPC a másik 0-24 Home server és le-fel töltő gép..
    (persze ez utóbbinál a kijelző 99%-ban még az USB-ből is ki van húzva, mert az is eszik +5W-ot ami már az összesen 22Wot is elérheti a 2db HDD-vel megjelenítésre viszont semmi szükség.. :DDD )

    A Brazos ehhez képest (kizárólag PicoPSU-val) idle 27-29W terhelve 40-45W 1db ugyan olyan HDD-vel, raid nélkül.. De tény, hogy HTPC-nek tökéletes!! :K

    A netbookom az ami ION-os (dedikált 512MB RAM-mal) és ha bekapcsolom az iont kb. ott vagyok mint egy Brazos-szal, (bár egyesek szerint bizonyos CPU igényes alkalmazásoknál az N550-es Intel jobb egy kicsit amit én nem tudom hol látnék) viszont ION-t kikapcsolva az N550 saját IGP-jét használva közel 1,5x-es az üzemidő ha arra van szükség..

    Azt nem hinném, hogy vitatható lenne egy netbookban mi az előnye annak, ha az ember választhatja ki a nagyobb teljesítményű videokártya használatát avagy "nem használatát".. ;)

    "Sajnos" kiadtak ITX-es lapokat asztali Atom processzorral+ION-nal is, amik kétségtelenül többet is fogyaszthanak.. Van olyan is és sokan ismeretek hiánya miatt csak azokat veszik alapul!!

Új hozzászólás Aktív témák