Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Laca 012

    őstag

    válasz Angel1981 #28 üzenetére

    Érdekes, hogy mindenki a saját szűk szemszögéből látja csak ezt a dolgot.. :)
    Nekem is kicsit más a nézőpontom! :K

    Azért mert van egy "csoport", akinek főleg a videólejátszás (htpc), meg a játék az "isten", attól még van aki homeszervernek, routernek, esetleg irodai célra használja és magasról tesz az IGP-re.. :K
    (Arról nem is beszélve, hogy erre a célra általában linuxot használunk, aminek a támogatása gyengébb az AMD-nél mint az Intel-nél..)

    Sőt, fokoznám azzal, hogy a terhelés csökkentése és az amúgy is alacsony hőtermelés miatt még a grafikus felületet is kikapcsolja ha nincs rá szükség, de ha teljesen ki lehetne kapcsolni az lenne a legjobb.. :K
    Miért gondoljátok, hogy egy cégnél az szempont, hogy az alkalmazottak youtube videókat tudjanak nézegetni munka helyett?? :F
    (persze ezt erősebb gépnél is lehet tiltani, de itt nem ez a szempont)

    Miért gondoljátok, hogy a jelenlegi netbookomnál jobban örülnék a directX11-nek, mint annak, hogy ha bekapcsolom az ION-t akkor gond nélkül játsza a 1080p HD videókat (Youtube-on is!), ha viszont kikapcsolom az iont akkor egy Word-ön pl. 8-8,5 órán keresztül tudok dolgozni?

    Ezért van (lenne) piaca az atomnak, mert van akinek minimális videoteljesítményre van szüksége ellenben minimális fogyasztásra is 0-24-ben..

    Ha meg van valaki olyan elszánt, hogy egy ilyen atommal akar htpc-t építeni, az megérdemli a sorsát.. :C

    Persze lehet a Brazos irányába menni, de az szerintem egy "másik piac".
    Úgy gondolom, hogy jelen állás szerint a Brazos és az Atom inkább kiegészítik egymást mintsem egymás ellenfelei lennének..

    Bocsi, ez új HSZ akart lenni, nem válasz..

    [ Szerkesztve ]

  • Laca 012

    őstag

    válasz MZperX75 #30 üzenetére

    Tévedés!!
    Van Atomom is, és egy ASUS A35M1-I-Delux (Brazos) is, csak tudom melyiket mire használjam.. :P

    dabadab: Mivel rendelkezem mindkettő CPU-val szerelt lappal, hidd el tudom miről beszélek.. :K
    Ugyan azzal a táppal és ugyan azzal a fogyasztásmérővel mértem mindegyiket. Ne CPU TDP-ket nézegess, hanem komplett ITX lapok vagy akár azonos "körítéssel" rendelkező netbookok fogyasztását, mert anélkül önmagában semmi nem működik.
    Illetve még egyszer kihangsúlyoznám, hogy az IGP van akit nem érdekel, csak épp karaktereket tudjon megjeleníteni a telepítés alatt.. :K

    [ Szerkesztve ]

  • Laca 012

    őstag

    válasz MZperX75 #34 üzenetére

    Az egyik (Brazos) HTPC a másik 0-24 Home server és le-fel töltő gép..
    (persze ez utóbbinál a kijelző 99%-ban még az USB-ből is ki van húzva, mert az is eszik +5W-ot ami már az összesen 22Wot is elérheti a 2db HDD-vel megjelenítésre viszont semmi szükség.. :DDD )

    A Brazos ehhez képest (kizárólag PicoPSU-val) idle 27-29W terhelve 40-45W 1db ugyan olyan HDD-vel, raid nélkül.. De tény, hogy HTPC-nek tökéletes!! :K

    A netbookom az ami ION-os (dedikált 512MB RAM-mal) és ha bekapcsolom az iont kb. ott vagyok mint egy Brazos-szal, (bár egyesek szerint bizonyos CPU igényes alkalmazásoknál az N550-es Intel jobb egy kicsit amit én nem tudom hol látnék) viszont ION-t kikapcsolva az N550 saját IGP-jét használva közel 1,5x-es az üzemidő ha arra van szükség..

    Azt nem hinném, hogy vitatható lenne egy netbookban mi az előnye annak, ha az ember választhatja ki a nagyobb teljesítményű videokártya használatát avagy "nem használatát".. ;)

    "Sajnos" kiadtak ITX-es lapokat asztali Atom processzorral+ION-nal is, amik kétségtelenül többet is fogyaszthanak.. Van olyan is és sokan ismeretek hiánya miatt csak azokat veszik alapul!!

  • Laca 012

    őstag

    válasz lvb #37 üzenetére

    Nyilván ha volt "elfekvőben" tápod, akkor az a legolcsóbb.. :K
    Ha viszont venni kell, akkor már az ember elgondolkodhat azon, hogy ha nem is PicoPSU-t, de valami 5-6eFt-os paneltápot vegyen.. Az sem rossz hatásfokú, ellenben szintén hangtalan.. (netán ha háza sincs, akkor 10-12eFt-ért van komplett ház+táp+panel..)

    Persze velem kicsit "elszaladt a ló" e-téren, mert a 2db (brazos-szal együtt 3db) 7200rpm 500GB-os 2,5"-os WD HDD helyett ezért a pénzért 2db (3db) 1,5-2TB-os 3,5"-os HDD-t is vehettem volna és fogyasztásban az sem biztos, hogy visszahozza az árkülönbözetet, de így totál némák a gépek és méretben is jobbak kicsit....
    (na jó, néha 40°C körül elindul a folyadékcsapágyas 8cm-es venti 525-550-es fordulaton, de az sem hallható 5cm-nél messzebbről..)

    A HDD-kre egyébként próbálj meg legalább 4-5mm-es hővezető "GAP-PAD"-et venni, hihetetlen, hogy a szokásos "suhogó" hang 80%-át leveszi!!! :K (A hőt meg ugyan úgy átvezeti a "GAP-PAD" túloldalára ahol ugyan úgy leadja!) :K

    canniball: Ez így van és ez is csak úgy lehetett, hogy az intel "véletlenül" összedobott és eltalált egy lapot.. :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • Laca 012

    őstag

    válasz MZperX75 #41 üzenetére

    Lehetséges, hogy pontatlan a fogyasztásmérőm teljesítményfelvétel mérő része és neked van igazad (bár nem írtad milyen műszerrel és milyen módszerrel mérted azon kívül, hogy nyilván mindketten "konnektorból mérünk" -mert máshol hogy mérnénk?- :F ) , de mivel én ugyan azzal a fogyasztásmérővel mértem mindegyik értéket, arányaiban ugyan ott vagyunk. :K
    Ráadásul én anno mértem napi idle fogyasztásokat is és ott is ezek az arányok jöttek ki..(ugyanis ez a mérő amivel mérni szoktam tud kWh-t is mérni ami már elég pontos és végső soron az után fizetünk.)

  • Laca 012

    őstag

    válasz MZperX75 #43 üzenetére

    Asus E35M1-I Deluxe lapom van, ami gondolom azért is ehet többet, mert ott van rajta az integrált Bluetooth mellett a Wifi/bluetooth combo modul. (igen, ezek a szerencsétlenek az alaplapra integrált bluetooth ellenére a Wifi kártyából is combót tettek :W )
    Esetleg az USB3.0 vezérlő amit így hirtelen nem tudom, hogy chipsetben van-e integrálva, és plusz fogyasztás-e az olyan lapokkal szemben, amelyekben nincs, vagy csak kivezetve nincs..
    A RAM-ok fogyasztása lehet még magasabb esetleg (HyperX kit)
    Ugyan akkor pl. a 2,5"-os HDD-nek meg pont "lefele" kellene meglátszania.. :U

    A teszted jó ötlet, kíváncsian várom az eredményeket! :K

Új hozzászólás Aktív témák