Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • shabbarulez

    őstag

    Azért ez már elég régi hír.

    Egyébként az Intel eddig is igénybe vette a TSMC szolgáltatásait, ha az érdekei úgy kívánták, szóval ebben azért nincs olyan nagy újdonság. Nagy valószínűséggel a 945-ös északi hídakat és az ich7-es déli hídakat is a TSMC gyártja már jó ideje, nem túl valószínű hogy az Intelnek még lennének 90 vagy 130nm-es gyártósorai.

    A Langwell déli híddal kapcsolatban pedig nem a gyártástechnológia az oka hogy az Intel a TSMC-t választotta, 65nm-es gyártósokkal még rendelkeznek, van bőven kapacitás. Viszont a SoC-eknél a megrendelők egyedi igényeit is ki akarja elégíteni. A Langwell-nek egyes részei üresen vannak hagyva hogy a megrendelők oda pakolhassák egyéni igényeik szerint kiválasztott ASIC komponenseiket.

    Ezért fordult az Intel egy foundryhoz, mert ez tipikusan az ő szakterületük. Az Intel ahogy az AMD is kevés számú chipet gyárt igen nagy gyártásási volumenben. Ezzel szemben egy foundry szakterülete ennél jóval szélesebb kört fed le. Ott igen nagy számú chip gyártása folyik, közülük van olyan is aminek a gyártása viszonylag kis volumenű. Szintén meg kell felelni annak a követelménynek hogy a megrendelő hozza magával az ASIC IP-ket amiket rajta szeretne látni a legyártandó chipeket és ezeket az igényeket is ki kell tudni elégíteni. Ez igen komoly infrastuktrális háttért kíván és ennek megfelelő szakértelmet.

    Mivel az Intel tipikusan egy nagy volumenű sorozatgyártó, nem éri meg nekik az hogy forrásokat és szakembereket különítsenek el olyan kisebb voluemenben gyártandó chipekre, ami számukra sosem térülne meg. Ilyenkor kell egy foundry szolgáltatásait igénybe venni, akik erre szakosodtak és ebből élnek.

Új hozzászólás Aktív témák