Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DBob

    őstag

    válasz DriderG #24 üzenetére

    Az FPGA biztos programozható lesz, csak nem biztos hogy a végfelhasználó által.
    Ha az intel komolyan gondol egy ilyen beágyazott rendszerekbe szánt eszközt, akkor célszerű neki alkalmazni a fejlesztőket, és elkészíttetni a kívánt modult / modulokat, amiket nyilván pénzért kínál a piacon.

    Ezzel még valószínűleg továbbra is olcsóbb mint az eddigi speciális megoldások amik x86 alapúak, és az intel elég nagy brand (úgy tapasztalom elég jó supporttal) hogy ütőképes legyen ezen a területen. Ezzel a modellel pedig kiváltható az hogy FPGA programozókat kelljen adott területre bérelnie bárkinek is, majd a menet közben felmerülő problémákat foltozni. Ez egy gyártási területen elég komoly kötbérrel is járhat, ha egy hibás kommunikáció miatt leáll a sor.

    Kíváncsi vagyok hogy lesz ez...én ilyesmire szavazok.

  • John Fowler

    tag

    válasz DriderG #24 üzenetére

    Vagy az intel ad ki különböző BIOS-okat, amik különböző, speciális területre programozza fel az FPGA-t? Akkor még az is megeshet, hogy az FPGA programokat (BIOS-okat) zártan, pénzért fogja árulni.

    Ismerve az Intel üzletpolitikáját, kb. ez az egyetlen lehetőség, amit el tudok képzelni. Legalábbis így lehetne legnagyobbat kaszálni...

    Nem vagyok szakmabeli, előre is elnézést, a hasból jövő véleményemért, de home usereknek szerintem az FCPGA nem perspektva még, mert ipari felhasználáshoz képest jóval kevesebb variáció kell, amit fix célhardverekkel olcsóbban lehet biztosítani, és talán energiatakérosabban is lehet üzemeltetni -szerintem az akkumulátoros üzemidő leginkább civil felhasználók esetén fontos szempont, ott kell kicsi gagyi akksival is sokat mennie az eszköznek.

    ''A kocsmáros ért ehez, mert itt már öltek orvost is -régi étterem'' Rejtő: Piszkos Fred, a kapitány

Új hozzászólás Aktív témák