Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Oliverda

    félisten

    válasz Angel1981 #169 üzenetére

    "A tick-tock valóban 12 hónapos ciklust feltételez, de pár hónapos csúszás előfordulhat - és akkor máris új évben vagyunk."

    Aha, akkor viszont ezek szerint mégsem olyan baromi pontos és erőltetett.:)

    gV: Ilyen erővel már a Westmere tape-out-jánál teljesítették volna csak hogy ők a piaci megjelenés alapján tikktakkolnak. Attól hogy ndavid lefordít és kitesz egy valamilyen hírt vagy marketing anyagot ez még nem fog megváltozni.

    "a Sandy Bridge meg idén jön ahogy a legújabb infot olvastam"

    Linket ide, de lehetőleg valami hihető, hiteleset és nem légből kapottat.

    "Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

  • Oliverda

    félisten

    válasz Angel1981 #220 üzenetére

    Ott az tick-tock slide feljebb amihez igazodnak vagy igazodni szerettek volna. Abból az jön le hogy páratlan években új gyártástechnológia a párosokban pedig új architektúra. Nincs szó hónapokról.

    Végülis teljesen lényegtelen az egész csak annyira túl lett dicsőítve a cikkben, hogy gondoltam rámutatok erre az apró bakira.

    naffeju:

    "Az Intel ezzel megúszta, hogy legalább 3 nagykapacitású (havonta több tízezer wafert megmunkáló) üzemébe kelljen immerziós eszközöket vásárolnia."

    Megúszta, de meddig? Úgy értem hogy egyszer elkerülhetetlen lesz ezek beszerzésük. Vagy az immerziós litográfiához szükséges eszközök csíkszélességhez kötöttek? Amennyiben nem akkor inkább csak elnapolta mintsem megúszta.

    "A TSMC egyébként rendelkezik HKMG-t alkalmazó eljárással, a 32/28 generációtól, melyet már idén és de legkésőbb jövő év elején akarnak futtatni."

    Tudtommal először 28nm-en fogják majd csak alkalmazni és ezért vettem bele a felsorolásba ezt is.

    D4rkAv3ng3r:

    "Előnyben az AMD az Intel-lel szemben."

    Ez nem tudom hogy miből jött le.

    "Nem nagyon láttam még működőképes demót sem AMD-től 32 nm-en, nemhogy tesztprocit."

    Pedig ha igaz akkor a LIano tape-out már megtörtént csak nem mutogatták széles vigyorral a nagyközönségnek a szép wafereket.

    "Azért azt se felejtsük el, hogy megszenvedett az AMD azzal a 45 nm-rel (első szériás Phenom-ok sem, sikerültek fényesen), sőt a feszültségek most is magasak a Phenom II-ben,"

    Nem emlékszek hogy lett volna különösebb szenvedés a 45nm-es gyártástechnológiájukkal szerintem kevered a 65nm-rel mert ott voltak gondok. Ez a magas feszültség duma meg hülyeség. Mihez képest magas? Amúgy még mindig a P = I * U képlettel számítjuk ki a villamos teljesítményt. ;)

    "Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

Új hozzászólás Aktív témák