Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mephi666

    nagyúr

    válasz CsíkosMókus #42 üzenetére

    a falepke nem környezetbarát, mert fát kellett kivágni miatta :) a csattogása viszont már az... de az meg már nem felhasználóbarát... :))

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • Barthezz2

    MODERÁTOR

    válasz CsíkosMókus #42 üzenetére

    Tudom hogy az, épp azt mondom, hogy ha nem csak vakítás lenne akkor lenne értelme.
    Mondjuk azért vegyük figyelembe, hogy nem feltétlen csak azt hívhatjuk környezetberátnak, ami egyállatlán nem szennyezi sehogysem a környezetet. Mert olyan sosem lesz. De ha már azt el lehetne érni, hogy van egy termék, legyen x, ami y számban szennyezi valamely módon a környezetet, és csinálnak ebből az x termékből egy olyat, ami ugyan ugy x, viszont már csak mondjuk y/2 káros hatása van, akkor láthatjuk, hogy kétszerannyi környezetbarát kell ugyan akkor szennyezéshez, mint az eredeti x termék volt. És ha azt is figyelembe vesszük, hogy mondjuk egy vga-ból nem fog 2x annyi fogyni, hiába környezetbarátabb, akkor máris lehetett nyerni vele valamit.

    Persze az jogos, hogy mindez semmit nem ér, ha a világ millió szennyezőjéből csak 3 "zöldebb", illetve abból is fele csak vakítás..

    [ Szerkesztve ]

    Everybody lies.

  • mephi666

    nagyúr

    válasz CsíkosMókus #58 üzenetére

    ok, mind1 :) egyébként korábban kifejtettem ezzel a zöld-áradattal kapcsolatban a véleményem: nem ezzel a pártized volttal fogjuk megváltani a világot, hanem mindenkinek a saját házában kellene körbenéznie és mondjuk a 100w-os izzókat energiatakarékosra kellene cserélni és a hűtőt is energiatakarékosabbra/kisebbre, ha lehet és nem kell a nagy, mert ezeken megy el a fogyasztás nagy része... mellékesen pl a hűtő nonstop megy :) nem ez a pár tizedvolt számít, amikor a fogyasztásbeli különbséget igazán csak folyamatos, maxterhelésnél lehetne igazán mérni :) ez számomra kicsit ellentmondásos, ha valaki nyomul a "green" vga-kártyáért és közben nonstop megy nála télen-nyáron a klíma... :S ez olyan, mint amikor valaki egy jókis töltöttkáposztázás vagy pacalozás után lájtos kólát iszik vagy édesítővel issza a kávét... mintha pont az a pár gramm cukor számítana a hatalmas mennyiségű zsír elpusztítása után...

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz CsíkosMókus #64 üzenetére

    hát jah, energiatakarékos izzóknak van ilyen tulajdonsága, hogy kell nekik pár perc h max fényerőt adjanak... a másik meg az, hogy érzékenyebbek a sűrű fel-le kapcsolásra, mint a sima 50ft-os körték... ezért sem éri meg folyamatosan fel-le kapcsolni, mert könnyebben kiégnek... :) egyébként nálunk sincs ilyen a lakásban... viszont pl a mosogatókagyló fölé a konyhába meg a fürdőszobába fénycsöveket raktam... 18w-osak talán és jól világítanak... :) mindenhova máshova meg akkorákat raktam hagyományosból, amik elég fényt adnak... hűtőből is anno A+ energiakategóriás indesitet vettem... kicsi, de 2személyre épp elég... munkatársak néha csodálkoznak, h jóval kevesebb a számlám, mint nekik... :) és nincs "green vga"-m sem :))

    ui: jól átmentünk offban az energiatakarékosság felé :)

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

Új hozzászólás Aktív témák