Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • GAI

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz lezso6 #10 üzenetére

    Hát el is gondolkodtam rajta, pedig a single-core A64 óta nem volt AMD-m :)

    De egyébként számomra teljesen érthetetlen, hogy mi ez a hatalmas IGP mánia manapság. akár Intel, akár AMD oldalon. Szerintem az IGP-nek egyetlen dolga kéne hogy legyen: képet adjon. 2D meg video lejátszás gyorsítás legyen benne, hogy az irodai gépekbe elég legyen, de 3D gyorsítás akár egyáltalán nem is kell, hiszen aki kicsit is komolyan gondolja, hogy játszik, az nem IGP-vel fog. Lehetnek persze extrém kivételek, az ő számukra 1-2 IGP-s modell fenntartható, de szerintem nonszensz, hogy gyakorlatilag évek óta csak az IGP fejlődik, és "kötelező" megvenni, foglalja a szilíciumot, fizetsz érte keményen, aztán első dolgod letiltani a BIOS-ban. Manapság nagy divat a környezetvédelem, hát mi ez ha nem energia és nyersanyag pocsékolás?

  • TTomax

    nagyúr

    válasz lezso6 #56 üzenetére

    Értelmes DPI scaling kell meg jó implementálás az OSbe és akkor nincs ilyen probléma,lásd apple,5K.Biztos,hogy láttatok már játékoban olyat,hogy kerités,korlátok,padok élei rácsozata hullázik meg össze-vissza törik... na az tünne el kb minden játékban,csak ma még a gpuk nem elég erősek hozzá.Gyakorlatilg az SSAA meg az MSAA is erre épül,ezért felezik kb a teljesítményt x2önként...

    [ Szerkesztve ]

    ★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz lezso6 #56 üzenetére

    "A DPI értékek ma már elég magasak, nem igazán van értelme növelni a felbontást, hacsak nem a képernyő mérete is nagyobb lesz."

    Hát én pont úgy szeretném. Az én szemem se jó már, de simán feltűnik egy 32"-esen hogy nem 4K, hanem csak WQHD vagy fHD amit látok. Milyen jó lett volna ha anno nem ragad le 640x480-nál a Diablo2, most nem csak Minecraftként lehetne futtatni. :D (Tudom hogy a LOD már 800x600, de 1. azt bottal se, 2. 4K-hoz képest igazából tökmindegy.)

    [ Szerkesztve ]

  • 0P1

    aktív tag

    válasz lezso6 #82 üzenetére

    Nem lehet, hogy ez azért van, mert az AMD architektúrája egyre kevésbé jól skálázódik felfelé, mivel egyre inkább az IGP-kre koncentrál?

    Egyébként ha a 10 évvel ezelőtti arányokat nVidián nézzük:

    felső kategória: 128 SP
    közép: 32 SP
    alsó: 16 SP
    inegrált (nForce) : 16 SP

    arány 8:2:1:1

    Ha meg a mait nézzük (Pascal) - itt ugye IGP már nincs nVidia térfélen, miután időközben a CPU-val került egy chipre a GPU a northbridge-ről, ami nV-nek nincs, ehelyett van belépő szint, ami a konkurrens IGP-knek megfelelő teljestmény szint. .

    felső: 30 SP
    közép: 10 SP
    alsó: 5 SP
    belépő - IGP szintű: 3 SP

    arány: 10:3,3:1,7:1

    Itt nem látni olyan látványos közelitést, ugyanannyira fényévekre van a felső kategória az IGP/belépőszinttől, mint 10 évvel ezelőtt, sőt ...

    Amig a PC létezik, mint játékplatfom, mindig lesz igény diszkrét GPU-kra. Casual gamereknek / non gamereknek megfelelő volt 10 évvel ezelőtt is az IGP-k teljestménye, és ma is csak nekik az.

    Akinek pedig nem kell nagy teljestmény, nem akar nagy részletességgel, magas FPS-sel nagy felbontáson játszani, és inkább árérzékeny, annak a PC továbbra sem opció, integrált grafikával sem. Egy Raven Ridge 2400-as konfig alaplappal, RAM-mal, SSD-vel, házzal, táppal, perifériákkal együtt azért nem áll meg 700 USD alatt, amiért cserébe kapsz egy konfiigot, amivel jó esetben medium részletességgel eldöcögnek elfogadható FPS-sel a játékok 720p-ben. Hát ennél jóval olcsóbban kapsz egy One X-et (PS4 Pro-ról nem is szólva), amik ha a dGPU-s gaming rig-ek teljestményétől messze is vannak, de egy ilyen IGP-s megoldásnál azért jóval jobb grafikus élményt biztositanak. Ez egy One S vagy egy PS4 Slim teljestményétől is messze vannak, amik kevesebb, mint fele annyibe kerülnek, mint egy erre épitett konfig.

    Szóval PC gamingre én továbbra is életképtelen megoldásnak tartom az IGP-t, Raven Ridge ide vagy oda, nem látok én itt olyan drámai változást az elmúlt 10 évben.

Új hozzászólás Aktív témák