Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Móci

    addikt

    válasz D1Rect #2 üzenetére

    Aki tud... ;]

    Amúgy valóban kicsit sok az ára, bár nem rossz a táp.
    Szerintem az ATX kábelek maradhatnak fixek, azokat úgyis használni kell. Mondjuk a vga tápkábelre ez az állítás már nem vonatkozik szerintem.

    "...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

  • #65675776

    törölt tag

    válasz D1Rect #6 üzenetére

    Ezt már múltkor sem ismerte el érdemi szempontnak... Pedig nekem is csak ennyi a bajom.

    Ebben vajon sikerült már ennyi pénzért értelmes minőségű kondenzátorokat használni, vagy most is ezen spórolt $1-2-t az FSP?

    [ Szerkesztve ]

  • vzsryl

    nagyúr

    válasz D1Rect #6 üzenetére

    Más márkánál a Gold minősítés legalább +100%-os felár. Tehát le a kalappal az FSP előtt, hogy csak ennyi a felár.

    daa-raa és D1Rect: Nekem sem tetszik, hogy ekkora a felára a Gold-nak, de attól még nem lesz érdemi szempont. Nézd a tiszta tényeket. Az FSP a kategóriájában elképesztően olcsó. A piac a Gold-nak ilyen árakat diktál, az FSP mégis megpróbál minél jobban alá menni, hogy könnyebben eladhassa a portékáját.
    Csak néhány példa (Gold-os, moduláris, 650-es):
    -Thermaltake Toughpower TPG-650M ~38k
    -Be Quiet Dark Power Pro P9-650 ~38k (Ez kb. ugyanaz, mint az FSP Aurum CM 650W.)
    -Seasonic X-660 ~39k

    -Cooler Master Silent Pro Gold 600W ~31k (700W-os ~37k)
    -Enermax MODU87+ 600 ~42k (700W-os ~45k)

    [ Szerkesztve ]

    megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

  • rudi

    nagyúr

    válasz D1Rect #16 üzenetére

    Pontosan! Nézek egy ezüst vagy bronz 500-ast (maximum), az olcsóbb annyival hogy a pár százalékkal magasabb arany hatásfok 20-30 év alatt hozza be villanyszámlán a felárát.

    [ Szerkesztve ]

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

  • vzsryl

    nagyúr

    válasz D1Rect #65 üzenetére

    "Drága = nem ér annyit mint amennyiért árulják
    Olcsó = többet ér mint amennyiért árulják
    "

    A drága egy szubjektív kifejezés. Ha valakinek nagyon kicsi a kerete (szegény), annak az APN is drága. Akkor most az sem ér annyit, mint amennyiért árulják?
    Továbbá a piachoz kell viszonyítani az árakat, nem a saját véleményükhöz. Mert ha olyan egyszerű lenne, hogy mindent a saját kedvünkhöz igazítunk, akkor minden 5Ft lenne.
    Nekem jelenleg drága ez 650-es Aurum is, de a legolcsóbb 650-es, moduláris ADATA HM650 is. És bizony az ADATA HM-650-nél nincs jobb vétel a piacon. De az Aurum nem csak hatásfokban jobb. Több garancia van rá, jobb az elektronikája és könnyebben hajlíthatóak a kábelei (az ADATA kábelei nagyon merevek).

    megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

  • vzsryl

    nagyúr

    válasz D1Rect #70 üzenetére

    Nem +50%, hanem +30%. Múltkor már leírtam.
    Az előbb pedig azt is leírtam, hogy nem csak "tizenwatt"-okról van szó, hanem jobb kábelezésről, innovatívabb felépítésről és több garanciáról is.

    Szerk.: Az olcsóbb moduláris 650-esekből csak az ADATA HM-650 létezik. Nincs más olyan táp, ami olcsóbb lenne ennél az FSP Aurum 650-nél.

    [ Szerkesztve ]

    megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

  • vzsryl

    nagyúr

    válasz D1Rect #72 üzenetére

    Szakmai topicban vagyunk. A "<facepalm>"-odat szakmailag is alá tudod támasztani? Mert az, hogy kb. lehülyézel így, nekem kicsit fura.
    Nézd meg ezt az oldalt, és mutass nekem olyan tápot, ami jobb vétel lehet a 650-es Aurum-nál a saját kategóriájában, lehetőleg modulárisat... Mert az, hogy a TX650v2 23k, az igaz, de nem moduláris, ráadásul sokkal hangosabb, mint az elődei (TX650, TX650-C) voltak.

    megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

  • vzsryl

    nagyúr

    válasz D1Rect #83 üzenetére

    Én megértettem. Azért mutattam egy jóval olcsóbb tápot, ami szintén moduláris. De azon kívül nincs más táp a piacon, ami olcsóbb lenne. És bizony ahhoz képest is vannak olyan előnyei az Aurum-nak, amiért megéri a pénzét, a jobb hatásfokon kívül is. Az ADATA-ra 3év, az Aurum-ra 5év garancia van. Ezt is figyelembe kell venni.
    Ha abba is belekötsz, hogy a nem modulárisok közül van olcsóbb, akkor ott a nem moduláris Aurum olcsóbban. Pl TX650v2 az IFA hangjával 23k, és a halkabb, jobb hatásfokú Aurum 700W 24k.
    Kategóriák pedig vannak. A CM Silent Pro M600-asod a moduláris, 80+ Bronze-os 600W-osok kategóriájába esik, ahol őt is kiütéssel veri még az ADATA HM-550-es is, mert az is erősebb 12V-on.
    Drága. A ZTE Blade is drága, mégis best buy. A Motorola Defy is drága, szintén best buy. Ha már az autós példákat hiába hoztuk fel.
    Tudod, drága = nincs lehetőséged megvenni.
    Nem tudom hol tanultad ezt a képzavart, hogy ami drága = nem ér annyit. És akkor az ilyenek után facepalm-ozol bárkinek is...
    A FSP Hexa is drága, mert van olcsóbban Chicony Hipro, ami szintén jó minőségű. Mégis vannak olyan előnyei a Hexa-nak, amiért az is best buy.
    A CM Silent Pro Gold 1200W is drága, mégis akinek 4db GTX580-a és tuningolt i7-es gépe van, annak megéri az árát, mert a legolcsóbb olyan táp, ami ideális a konfigjához.
    Nekem drága az Aurum, mert jelenleg nem tudom megvenni, de attól még megéri az árát. Ha telne rá, megvenném, mert a tulajdonságai számomra kifizetődőek lennének. Sőt valószínűleg veszek is egyet. Csak nem 500W+-os kategóriában. Hosszú, harisnyázott kábelek, halk működés, magas hatásfok (ami nem csak a pénztárcámnak tesz jót, hanem ha elenyésző mértékben is, de környezettudatos választás is).

    Semmilyen szakmai érvelést nem láttam még tőled a topicban. Csak olyan képzavarókat, mint a "drága = nem ér annyit". Tehát kérlek szakmai érveléseket hozz fel. Azért van a szakmai fórum.

    [ Szerkesztve ]

    megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

  • vzsryl

    nagyúr

    válasz D1Rect #85 üzenetére

    Rendben. Legyen igazad. Nem ér annyit, neked. Nekem érne, és sok más embernek is. Ráadásul még ajánlani is fogom a tápos topicban. Ha valakinek erre van igénye, akkor neki megéri. És van rá igény, elhiheted. Még pedig azért van rá igény, mert ha a drága szót úgy értelmezzük, ahogy az értelmező szótárban van, akkor ez a táp nem drága. Mert megéri az árát.
    A CM Silent Pro és a Silent Pro Gold szerinted drága? Tudsz olcsó alternatívát annak, akinek 650W-os tápra van szüksége? Vagy esetleg ha már olyan extrém az illető, hogy moduláris, fekete színű, nem LED-es villogós tápra van szüksége, arra tudsz valami alternatívát mondani olcsón? Mert Én nem tudok, pedig már több éve figyelem a tápos piacot.
    Kíváncsi lennék mi a véleményed a Seasonic X-400 Fanless-ről. 40k egy 400W-os tápért. De normális, hibátlan passzív tápegység nincs a piacon rajta kívül. Az FSP Zen is majdnem ennyibe kerül, de annak bizony vannak problémái, és a hatásfoka is alacsonyabb, ami miatt sokkal könnyebben túl tud melegedni, mint az X-400. Ha valakinek teljesen hangtalan táp, illetve konfiguráció kell, akkor az X-400 neki megéri. Tehát ha megéri, akkor az X-400 olcsó? Vagy erre a tápra is azt mondod, hogy drága, pedig most magyaráztam meg, hogy valakinek más táp szóba sem jöhet?

    megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

  • vzsryl

    nagyúr

    válasz D1Rect #87 üzenetére

    Szóval az észérvek = terelés.

    A többit inkább privátban. A nagy közönség úgyis el tudja dönteni kinek van igaza. Ez itt már csak off.

    megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz D1Rect #89 üzenetére

    Kedves D1Rect,

    Semmilyen képzavar és terelés nincs.
    drága =/= nekem drága
    A szubjektív érveid hozod fel, az objektivitással szemben. Az értelmező kéziszótár valóban azt írja, hogy drága = nem éri meg az árát. Mégis, észérvek alapján megmutattuk neked többen is (leginkább vzsryl működött közre ez ügyben), objektív szempontok alapján, hogy megéri az árát.

    Arról nem volt szó, hogy behozza azt, amivel drágább egy gyengébb hatásfokúnál, arról volt csak szó, hogy megéri.

    A jobb hatásfoka miatt kevesebb energia megy veszendőbe, ezáltal (hazai példát felmutatva) például a Mártavidéki Erőmű (ami ugyebár hőerőmű) kevesebb fosszilis energiahordozó elégetésével tudja a géped működtetéséhez szükséges áramot biztosítani. Egy nüansznyit ugyan, de hozzájárultál az üvegházhatás csökkentéséhez, és ezáltal egy kicsit az elsivatagosodás növekedési ütemének lassításához.

    HGyu

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • vzsryl

    nagyúr

    válasz D1Rect #91 üzenetére

    "Egy termék megítélésénél nincsenek objektív érvek. Már maga a megítélésnél ott van, hogy szubjektíven ítélkezünk."
    Nem kell ítélkezni egy termék felett. Objektíven ki lehet választani, hogy mire van szükségünk. Észérvek alapján.

    "Akik túl sokat pörögnek egy téma körül elveszítik a realitásukat arról, hogy mi is a többiek számára fontos szempontok."
    Tehát ne ajánljak tápokat, mert szerinted nem veszem figyelembe mi mások számára a fontos szempont? Én ezt magamra veszem, mert sokat pörgök a téma körül.

    "(ami lássuk be, a többségnek annyiból áll, hogy működjön a gép és rajzolja a képkockákat COD-ban)"
    Amikor valaki megkérdezi, hogy milyen tápot válasszon, akkor mindig ki kell deríteni, hogy mire van szüksége. Ha annyi kell, hogy menjen a gép és rajzolja a COD képkockáit, és nincs semmilyen egyéb kívánsága, akkor olyan tápot ajánlunk neki, ami valóban csak ennyit nyújt. Tehát valami low-end, de mégis biztonságos tápot.
    Nem tudom miből gondolod azt, hogy nem tudom objektíven nézni a dolgokat. Attól mert sokat pörgök a téma körül, még figyelembe veszem mások igényeit. Ha nem venném, akkor szedném a sátorfámat, és nem ajánlanék többet semmit. És ez nem csak rám vonatkozik, hanem a többi kollégára is a tápos topicban.

    megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

  • vzsryl

    nagyúr

    válasz D1Rect #93 üzenetére

    Ilyet nem írtál privátban: "Akik túl sokat pörögnek egy téma körül elveszítik a realitásukat arról, hogy mi is a többiek számára fontos szempontok."

    Annak érdekében, hogy megmaradjon a tisztelet a tápos topicban segítkezők felé, muszáj volt itt írnom, mert Te is itt hoztad fel ezt a szösszenetet. Ha csak privátban hoztad volna fel, akkor ott reagáltam volna.

    [ Szerkesztve ]

    megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

Új hozzászólás Aktív témák