Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dezz

    nagyúr

    válasz KKaresz45 #55 üzenetére

    Az 5xxx is hasonló órajeleket állít be idle-ben, de amint van valamilyen a GPU-t igénybevevő művelet, egyből visszavált maxra. Furcsállanám, ha a 6xxx nem tenné, olyan sok különbség nincs a kettő között. Filmnézéskor úgy 2/3 órajelre áll be. De mint utaltam rá, 1-2 generációval korábbi kártyákból indultam ki, nem tudtam, hogy az újabbaknál ennyire visszaesik a fogyasztás.

    És még1x, nagyon nem mindegy szerintem az emberek nagyobb részének az sem, hogy adott felbontás melletti megfelelő sebesség 100, 200 vagy 300 wattot igényel, napi x órában.

    Nem vagy te egy kicsit mohó? Az 5x növekmény már smafu, rögtön 10x kellene? :)

    Már írtam, hogy a kinézet szerintem most már nem fog addig drasztikusan változni, amíg be nem jön a ray-tracing és néhány egyéb hasonló, erősen teljesítményigényes megoldás. De addig el is kell jutni. Jó, persze, a tesszelációt többet is használhatnák, stb. Előbb-utóbb fogják, de ahhoz az kell, hogy az ezt tudó kártyák kellő arányban legyenek jelen.

    Szerintem cseréld vissza a 4670-et, meglátjuk, meddig bírod majd a 10-20 fps-t az új monitorodon... ;)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák