Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz lo_jo #9 üzenetére

    Az a helyzet hogy jelenleg ott tartunk hogy a telefonon vagy bármilyen más eszközön szükséges lehet fizikai töltő csatlakozó.

    Ha ennek a feltétele egy kézben van, az veszélyes lehet.

    Egyébként meg lehet hogy az Apple csatlakozója lett volna a győztes, ha annak idején szabadon elérhetővé teszik a köz számára.

    Az Eu meg tudja hogy az Apple is egy profit orientált cég, és ezért cserébe lehet bármikor képes lenne olyan változtatásokra amik miatt a gyártóknak is plusz költsége keletkezne.

    Pl 2 évente új fajta csatlakozás.... stb...

  • vicze

    félisten

    válasz lo_jo #9 üzenetére

    "Az EU döntéshozók nem igazán vannak képben"
    Te nem vagy képben a javaslattal.
    A javaslatban benne vannak a jövőbeni lehetőségek, ahogy már a microUSB-re való megegyezés esetében is benne volt az USB-C mint jövőbeni alternatíva, és pont azért történt arra a váltás.

    Vagy az én zsebem nagyon tiszta, de lassan 6éve vannak USB-C eszközeim, portot törtem már el, de koszt még soha egyetlen egyszer se kellett tisztítani semmilyen oknál fogva.

    Lightning pedig egy lassan 10éves iszonyatosan elavult csatlakozó, aminek jelenleg semmi értelme nincs. Nem véletlen, hogy iPad-eken már leváltották.

    [ Szerkesztve ]

  • hallador

    addikt

    válasz lo_jo #9 üzenetére

    Nekem van sok USB C eszközöm de nálam még nem sikerült előidéznem amit írsz. Arról nem beszélve hogy az apple is átállt USB C-re. A Macbook air-m is USB C-s.
    A másik, hogy az apple elég nagy görény mert nyilván mi lesz otthon USB C tóltőfej vagy sima USB. Csak meg kell venni, mert a kábelt miért nem tudom megválasztani milyen legyen? Vagy adjon mindkettőt ha már.
    Amúgy a ligthingt csati másik fele is USB C szóval a biztonság ott ugrott.

    Igaza van az EUnak.nekem van Iphonom Macbook Airem is de húzzon az apple a jó anyjába ezzel az üzletpolitikával.

    Gyakorlatilag a kicseszésen felül senki nem mond értelmes magyarázatot az apple "egyediségére".

    Még ezzel sem lenne baj, ha nem lenne pofájuk ennyit elkérni az kiegészítőként.

    Az kevés, hogy ha majmod van akkor legyen banánra is pénzed. De azért ehhez kell a pofa.

    Előbb kellett volna helyre rakni az Apple-t.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • joey04

    titán

    válasz lo_jo #9 üzenetére

    Nekem nem voltak ilyen gondjaim type c-vel, de az sem érdekel, hogy a lightning mennyire lassú. Nekem személy szerint teljesen mindegy, hogy mi van a telefonon. Én az elvvel nem értek egyet, hogy az eu megszabja. Ha ez ennyire rossz a usereknek, akkor majd vesznek a másik 100 márkától valamit és kész.

    [ Szerkesztve ]

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • #16820480

    törölt tag

    válasz lo_jo #57 üzenetére

    Ez is részben igaz lehet, de nem teljesen. Például nekem is van itthon több töltőm és több kábelem is, de részben azért, mert megmaradtak korábbról, részben pedig mert fix helyeken a lakásban vannak töltők bedugva, hogy kényelmes legyen. Ezeket nem cserélgetem, így vannak évek óta. Van az ágy mellett, az íróasztalnál, a nappaliban a kanapénál (és volt az irodában is, amíg bejártunk). Ezek többsége még USB-A csatlakozós töltő, mert minek vegyek újat, ha azok is jók. Ha most vennék egy i13-at, akkor mellé kapnék egy lightning-TypeC kábelt, amit nem tudnék használni ezeknél a töltőknél, vehetnék helyette/mellé még 2-3 másikat, aminek megfelelő csatlakozója van.

    nuke7: Az a helyzet, hogy a szabad piac pont olyan mint az anarchia vagy kommunizmus: elméletben tök jó ötlet, csak nem működik. Olyan hatalmas innovációkat hoz magával, mint a vendor lock-in, árukapcsolás, monopólium, féktelen pazarlás és társai. Olyan a szabályzatlan (szabad) piac, mint egy autó, amin csak gázpedál van. Alacsony sebességnél még jól megy, de aztán egyre nehezebb bevenni a kanyarokat, végül pedig esélyesen egy lángoló roncsban találod magad.

Új hozzászólás Aktív témák