Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    Kicsit keresnem kellett, mert rémlett, hogy már régebben is volt ilyen, és akkor az MTVA-t meszelték el ilyen miatt.

    Forrás @ Comment:com

    Azonban ami miatt a 444 felháborodása jogos, hogy eleddig sosem foglaltak le drónt, még akkor sem, ha "rajta kapták" az "elkövetőt" a szabálysértésen.

    Kiváncsiságból elkezdtem keresgélni az NKH honlapján, de sehol sem találok olyan információt, amely a drónreptetés szabályairól értekezik (bizonyos korlátozások, például Ferihegy és társai környékén való reptetési tilalomról találtam), illetve leírja, pontosan milyen kritériumoknak kell megfelelnie annak, aki egy drónnal felvételt akar készíteni akárhol is.

    Így minimum azért ciki az eljárás...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz BonFire #39 üzenetére

    Ismerek esküvői videóst, akinek van drónja, és jogosítványa is hozzá. Tőle érdekes módon nem kobozzák el, mert minden repülésre van engedélye.

    Az NKH-tól? Ez érdekelne, mert éppen most túrtam végig az NKH oldalát, ám erre vonatkozó szabályozást, ismertetőt, bármit találni róla nem sikerült.

    Targoncához is kell jogosítvány, meg a daruhoz is, meg szinte mindenhez, ami géperejű jármű vagy eszköz.

    Pardon, ez így ebben a formában nem állja meg a helyét. Targoncával való munkavégzéshez kell jogosítvány, daruval való munkavégzéshez emelőgépkezelői szakvizsga kell.

    Viszont ha te otthon, magánterületen akarsz például autót vezetni, akkor ehhez nincs szükség sem jogosítványra, sem a járműnek műszaki vizsgára. Ahhoz viszont, hogy közterületre kihajthass, már mindkettőre szükség van.

    Szóval annyira nem egyértelmű a példád...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz #65675776 #49 üzenetére

    @daa-raa: Lehet én emlékszem rosszul, de mintha sokáig úgy lett volna, hogy 1500 m alatti repülés esetén nem kell repülési engedélyt kérni semmire sem. Ahogy ultrakönnyű repülőgépek esetén sem.

    Az ULA-k esetében is kell(het) repülési engedély, ha 1500 méter fölé emelkednek.

    Nem igazán értem, hogy a drónokra miért vonatkozna hirtelenjében eltérő szabályozás.

    Azért tegyük hozzá, hogy például motoros siklóernyőnél is kell PPG (Powered ParaGlider) jogosítás ('jogosítvány') és a felelősségbiztosítást magába fogadó, a Magyar Repülő Szövetség által kiállított sportigazolvány.

    @Peat;): A Gripen még mindig egy 'p'....

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák