Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MongolZ

    addikt

    válasz MongolZ #44 üzenetére

    Másképpen fogalmazza: most már az is megkapja a teljes árengedményt, aki ~100 gépet rak össze a ~300 helyett.

  • Polllen

    nagyúr

    válasz MongolZ #44 üzenetére

    Nem ismerem az AMD disztribúciós rendszerét, de biztos lehetsz benne, hogy nem egy pontos és a gyárból a vevőhöz nem kerülnek azonnal a termékek. Így mindenképpen átfolyik egy vagy több elosztón és onnantól kezdve máris nincs különbség az egy és több pontos szállítás között időben.
    (Ha mégis egypontos lenne, valószínűleg LEAN körökben iskola példa lenne.)

    És annak az egy pontos ma rendelek, holnap eladom rendszernek (just in time) éppen kis tételben van értelme. Az nem jó business, ha megrendelek 1 raklap ssd-t, hogy holnap eladjak egyet, a maradékot meg tárolom és áll benne a pénzem.
    A kis tétel, gyors szállítási határidővel adja a rugalmasságot. (csak ehhez vagy rugalmas gyártás vagy megfelelő buffer készlet kell és ezt valakinek fizetnie kell)

    És mint mondtam egy ilyen értékesítési láncban, ha hiszitek, ha nem, a szállítási költségek a többi költséghez képest alacsonyak. Azért is láncnak hívják, mert benne van minden. (adminisztráció, tárolás, kezelés, stb-stb)

    Azt pedig el kell felejteni, hogy valami úgy éri meg, ha komplett kamiont rendelsz. Az éri meg, ha annyit rendelsz, amennyire szükséged van. Ezért vannak a logisztikai központok, hogy ezeket az igényeket optimális működési költség mellett megoldják.

    Az árukapcsolás inkább megérheti - mint korábban írtam - a kapcsolt kedvezmények miatt, meg esetleg azért, mert eggyel kevesebb beszállítóval kell kapcsolatot ápolni.

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

Új hozzászólás Aktív témák