Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Fiery #13 üzenetére

    Kevered a Fusiont a HSA-val. A kettőnek nincs köze egymáshoz. A Fusion alapvetően az integrációról szól, vagyis arról, hogy a központi processzor legyen tele gyorsítókkal, amelyek használhatók a különböző feladatokra. Ez megvalósult 2011-ben. Azóta az integráció folyamatos fejlődik.
    A HSA egy teljesen más problémára akar megoldást kínálni. A hardveres integráció csak egy alap, amit lehet bizonyos nyelvekkel programozni. Például OpenCL. De sajnos a jelenlegi specifikációkban nincs garantálva, hogy egy OpenCL alkalmazás futni fog minden OpenCL-t támogató hardveren. Lásd például a Strongene HEVC dekódere, és még sok más. Lényegében minden hardverre specifikus optimalizálás kell, hogy fusson, ami nem jó. A HSA ezt a problémát kezeli egy olyan felülettel, ami garantálja a futtathatóságot.

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • ukornel

    aktív tag

    válasz Fiery #13 üzenetére

    "Konkretan emlitve van benne a 2016-os ev"
    Öhöm... a hír szerint: >>A vállalat szerint 2016-ban minden olyan komponens licencelhető lesz, amivel támogatni lehet a HSA-t<< - ennyi, nem több. Csak még az, hogy >>Arról sajnos hivatalosan egyetlen információ sem hangzott el, hogy az AMD-n kívül kik szállítanak először HSA 1.0-val kompatibilis lapkát<<. Ezt és az előzmények általad felállított értelmezését- te úgy fordítod le magadnak, mintha azt állítanák, hogy 2016 a nagy áttörés éve; majd ezt szemforgatva kétségbe vonod? Ennek mi az értelme?

    Eddig azon sopánkodtál, hogy csak az AMD aktív HSA ügyben. Tessék, most szó van az ARM-ról és az Imaginationról, és pletykálnak a Qualcommról és a MediaTekről. Nü?

    "Mikor is indult az egesz HSA? Akkor me'g nem annak hivtak, persze, hanem Fusionnek. [...] Tehat mar 9 rohadt eve nem sikerul a gyakorlatba is atultetni"
    Mit tekintesz sikernek? Idén végleges lett a HSA 1.0, széles iparági héttérrel. Megjelentek az első lapkák, amik HSA-képesek. Talán jövőre jön több, más gyártótól is. Ha nem is teljes a siker, de egyáltalán nem kudarc (még).
    A 9 év meg erősen relatív. A HSA, de még az előd AMD-s Fusion sem öregebb 4-5 évnél.
    Persze, nyilvánvaló, hogy az AMD-nél az alapok tervezése az ATI-biznisz környékén kezdődhetett, de nem árt figyelembe venni, hogy milyen nagyságrendű és horderejű koncepcióról van szó:
    1. Le kell fektetni a koncepció alapjait
    2. Szerezni hozzá egy csomó partnert, hogy ne egy fecske akarjon nyarat csinálni
    3. Kidolgozni a szoftveres részt
    4. Megtervezni a támogató hardvert (az alkalmas gyorsítót, illetve a CPU és gyorsító közti megfelelő buszt és az egyéb körítést).
    Ezek a lépések önmagukban sem pár hónapos mutatványok, hanem több éves erőfeszítést jelentenek a legoptimistább forgatókönyv szerint is. Pl ott a hardver tervezése, ez az alapkoncepciótól a lapka tömeggyártásáig simán lehet 3-4-5 év is. A többi lépés sem kevésbé húzós, pl a szoftverfejlesztés. Összességében nem tartom aggasztónak, hogy 9 év alatt nem lett egy ötletszerű elképzelésből iparági sztenderd.

    "nem sikerul a gyakorlatba is atultetni az eleve hibas elkepzelest. "

    Na, ezt illene bővebben kifejteni, miben hibás eleve az elképzelés.
    A gyorsítók megkönnyített munkába fogása a hibás elképzelés? Vagy a nyílt szabványalkotási folyamat? Vagy valami más?

    "En benne vagyok, csak ha ilyen hosszutavu, retesteszta-szeru folyamat ez, akkor mennyi ertelme van havonta nehany hirt pazarolni a nagy semmire?"

    Semmire? A hír tartalma tényleg nem sok, de egyáltalán nem semmi. Semmi akkor lenne, ha csak a korábbi híreket ismételné, de van új fejlemény. Ha nem érdekel, nem olvasod, nem kommentálod.

    #22
    "Me'g egy pelda arra, hogy a programozok valojaban mit szeretnenek latni, [...] De tudod mit, elmondom, mi lenne a megoldas, mi menthetne meg a HSA-t. Ha hirtelen beallna moge mindenki, beleertve a Apple-t, Google-t, Intelt, Microsoftot, nVIDIA-t [...]"
    Ez egy konkrét, helyénvaló hozzászólás, amivel 95%-ban egyetértek.
    Egy kis kiegészítés: a vázolt forgatókönyv nem megmentené, hanem egyenesen a trónra röpítené a HSA-t!
    Egyetértek azzal, hogy az ehhez szükséges globális támogatottság esélye 0, de ezt nyilván az AMD-nél is tudták előre. Szerintem ők arra számítottak, hogy elég megszerezni 20-30-40% támogatást, hogy szemmel látható alternatíva legyen a koncepció, és akkor hosszabb távon köztudatba kerülhet és polgárjogot nyerhet, míg végül a nagyok is támogatni fogják.
    Ennek a menetrendnek nem kifejezetten használt, hogy a Bulldozer architektúra családdal, illetve most már a 28nm-es GCN architektúrával is jelentősen piacot vesztett az egyik fő támogató.

    #40
    "Mert a nyito komment utan nem tuntem el, hanem sot, reszletesen kifejtettem azt, amit a nyito postbol hianyoltal. Remelem, igy mar oke a dolog"
    Közben a dógozóban kicsit jobban kellett húznom az igát, elnézést az eltűnésért. Csak most próbálok lépést tartani a hsz-ekkel. A részletes kifejtést köszi, a 22-esre föntebb reagáltam.

    "#43"
    "Es felek tole (sot, biztos vagyok benne), hogy a kimaradtak kozul pont az Intel es az nVIDIA sosem fog csatlakozni. Mar csak azert sem, mert azzal az AMD-t borzasztoan megerositenek. Az meg nekik nem erdekuk, me'g akkor sem, ha a megerosodott AMD me'g mindig gyengebb lenne, mint amilyen 2007 kornyeken volt mondjuk. Az Intel es az nVIDIA elobb all ossze, es talalnak ki egy sajat megoldast, mint hogy a HSA szekeret elkezdjek tolni"
    Ez nagyon valószínű, de ...
    Akkor mi a jó francot csináljon egy kis cég? Semmit??
    Különben meg a nagy ARM-os gyártók miatt lehet(ett?) egy kis esélye az AMD-nek arra, hogy vetélytársaira is rákényszerítse hosszabb távon a saját koncepcióját.

Új hozzászólás Aktív témák