Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • LordX

    veterán

    válasz Abu85 #7 üzenetére

    Sajnos nem, ha a driver egésze is a gyártótól jön (amit kétlek, inkább csak a low-level része), saját OpenCL frontendjük van. Egy (most már) előző generációs MacBook Pro-ban OS X alatt egy darab platform van, amiben benne van a CPU, a HD Graphics és a GeForce. Ugyanazon a gépen Windows alatt van egy Inteles (sőt, kettő is: egy 1.2-es a CPU+GPU-ra, a másik 2.0-s és csak CPU) és egy nVidiás platform, a gyártók saját frontendjével, más OpenCL verzióval, más kiterjesztésekksel.

    Egyébként a CUDA alapból nincs is fent az OS X-en, csak akkor megy, ha letöltöd nVidiától a megfelelő dolgokat (nem tudom, hogy driver-e, vagy csak pár "dll")

    [ Szerkesztve ]

  • arn

    félisten

    válasz Abu85 #6 üzenetére

    Mivel zart rendszer, teljesen mindegy lenne nekik, hogy mi azaz egy, amit tamogatnak. Megtehetnek azt is, hogy szembe mennek az arral. A vasarlas azert lenne jo, mert ragyurhatnak az egesz rendszert, kihasznalva a bennuk levo potencialt, amire pcn csak varnak folyamatosan, ugy hogy a konkurencia szamara nem elerheto. Elonyezerzes lenne a celjuk, vagy mi a szosz. Most csak egy sima pc, alternativ osel.

    Perpill a maxwell az alacsony fogyasztasaval jobb parositas lenne a melegedo amd helyett. A forumokat olvasva nem is tul lelkesek a userek, hogy valtottak.

    facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

  • #10691584

    törölt tag

    válasz Abu85 #25 üzenetére

    Ezt a részt értettem. Amit viszont nem, hogy mi ebben a meglepetés és miért számított "mindenféle figyelmeztetés nélkülinek". Különösen úgy, hogy a mac-ekben rendre 3 féle grafikus chip váltogatja egymást hellyel-közzel 14 éve és volt időszak, mikor kizárólag radeonokkal voltak szerelve (illetve sokkal később is olyan, hogy kompletten kukázták az nVidiás chipeket a sok hiba miatt 1-2 évre) Valamint az a tény, hogy külön felhívták a figyelmet arra, hogy ezentúl az OpenCL lesz a főcsapás (meg idővel a MetAL) amit emlékeim szerint éppen az Apple fejlesztett ki (gondolom neadjisten még tán használni is akarja) majd dobott a közösbe, szóval ezek fényében nem tudom milyen figyelmeztetésre lenne szükség még ezeknek a cégeknek :F Ha azt mondom "3 hét múlva valszeg nyaralni megyek", majd 1 hét múlva megerősítem de úgy, hogy "2 hét múlva nyaralni megyek vazze" és az illető harmadik héten felhív a horvát tengerparton, hogy ugyan ütközzünk már a deákon egy sörre, az eléggé b@szhattyú halála májra effektusnak tetszik.. A cikkben amúgy "utasítása" és nem "tanácsa" volt, ami azért nem mindegy, legalábbis legjobb tudomásom szerint az utóbbinál eleve sakk matt, az előbbinél pedig a "talán még érdemes sáncolni, oszt vagy begyün vagy nem" szitu forog fenn.

    [ Szerkesztve ]

  • Fiery

    veterán

    válasz Abu85 #45 üzenetére

    Igen, de en az Apple parhuzamra reagaltam. Az Apple-hoz hasonloan, az AMD akkor tudna oriasit villantani, ha komplett megoldast tenne le az asztalra. Hardver+szoftver kombo, amire hirtelen raugrananak a jatekfejlesztok. Lehetne full zart cucc is, akarcsak az Apple iOS/OSX. Nem fog megvalosulni, pedig nagyon erdekes lenne.

Új hozzászólás Aktív témák