Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • katt777

    félisten

    válasz babkukta #2 üzenetére

    Ne röhögtess már! Az Intelnél elég a gyári hűtő (ha nem tuningolsz), az AMD-nél rögtön cserélni kell, mert jó érzésű ember azt a hűtőt nem rakja procira, amit ezek adnak a csúcs egységeikhez. Itt is vsz. azon akartak spórolni, kiszámolták: olcsóbb forrasztani, mint nagyobb hűtőt mellékelni. :)

    Duracellm...: MIlyen venti??? Van egy Ninja 3-am, nem kell ott ventit pörgetni, hangja sincs sok a gépemnek 100% CPU terhelésen. +1 házventim van, amely az idő nagy részében ÁLL. AMD VGA-ról nV-ra váltva 3db ventit dobhattam ki a házból, a 4. is jobbára áll, a hőmérsékletek így is jóval alacsonyabbak, miközben a fogyasztás is kevesebb, szóval velem nehéz elhitetni, mennyire remek az AMD és az ő hűtései.

    Azt persze elismerem, hogy a forrasztás jó, nyilván kicsit jobban meg is lehet húzni a procit, de még attól sem lesz jobb egy i3-nál, amelyre meg aztán végképp nem kell extra hűtő, szóval ne egy 4790K-val hasonlítsuk már össze! :DDD

    Ed3r_X_: 2500K-m 4.6GHz-en szaladt Ninja 3-mal, az sem nagyon látott 70°Cn ál többet stress teszten kívül, 4670K sajna már más tészta, Haswellek is forrnak. Persze ez is elvan 70°C alatt, de csak 4GHz-re van "húzva". Ettől függetlenül nem cserélném le egy harmatgyenge (6800K-m 4.8GHz-et vitt, ezen 3-4X lassabb volt számításigényes feladatokban) AMD procira.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Dr. Akula #36 üzenetére

    Öööö... ez miből is derül ki? :F

    SylverR: Minden Intel procim alapból bőven 40°C alatt volt/van, most pl. 34-38°C-osak a magok... :U CPU fan 596RPM

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz SylverR #38 üzenetére

    Semmi hangja, nem vacakolok vele.
    Amúgy asszem az i7-920 volt olyan, anno hasonló kaliberű CM 600 alatt, hogy 4.05GHz-en csak stress-tesztre kellett neki a ventilátor. Mondjuk teljesítmény ide v. oda, kezességet és hasznosságot illetően az E8400 és az i7-920 viszi nálam a pálmát ma is. 2500K még jó volt a már csak szorzós lehetőség ellenére, 4670 a szar kupakolás miatt már nem tetszik. +200MHz, aztán meg találgatás, jó lesz-e egy tuning mert a stress teszt visszaveti a procit, nagyon gáz. persze még így is hozza a 4.6GHz-es 2500K teljesítményét, ami azért nem semmi, de ha anno nem lett volna muszáj azt eladnom, ma is vígan ellennék vele. Éppen ez az Intel valós árelőnye: 4-6 évig nyugodtan használhatod, miközben az "olcsó" AMD prockat cserélgetheted.

    A legnagyobb poén viszont az, hogy a harmatgyenge (=i3) (de forrasztott :DDD ) 7870K mindösszesen 2000Ft-tal kerül kevesebbe, mint amennyiért bruttó és trükközésmentes áron a 4670K-t vásároltam. :Y De az AMD felhasználóbarát. :C

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz #16939776 #42 üzenetére

    Biztos akkor sem volt komoly hűtő rajta. Nálam anno még HAF932 házban is volt az istenadta.
    Sajnos a 4670K-n sem ér sokat bármilyen hűtő a szar pasztázás miatt, de hogy az előttem szólókkal egyetértsek, inkább a szerény tuning, mint a teljesítmény negyedelése.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Gainka #64 üzenetére

    Egészen mulatságos, amikor valaki totálisan nem képes megérteni a leírtakat.

    1: Soha nem szidtam a 6800K, nagyon jó proci az a maga kategóriájában és árában. Az viszont nem mindegy, hogy egy audio/video kódolást 4x annyi idő alatt végez el, mint az i5, és erősebb, mai VGA alá már kevés, ahogy az új APU is.
    2: A cikkben nem a 6800K-ról van szó (ez sem tűnt fel?).
    3: Kit érdekel itt az APU? Jó minőségben korszerű játékot azon sem lehet tolni, tehát nincs jelentősége.
    4: A cikkben szereplő processzor ára 54.000+ Ft. Az i5-4670K-mat 56.000Ft-ért vettem, és a 6800K teljesítményének ismeretében (aminél az itt szóban forgó proci nem igazán gyorsabb, és nem is tudom, elvisz-e 4.8GHz-et), az AMD ára egyszerűen a pofátlanság netovábbja.
    5: Intel + középkat. VGA árából gyorsabb és jobb játékgép lesz.

    A logika és a matek ismerete nem kék köd. ;)

    A lényeg az, hogy ezért az árért ez a proci csak egy vásárlói fogyasztói IQ-teszt. :DDD

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz MongolZ #68 üzenetére

    PCX-en, tavaly januárban. :P Értelemszerűen hülyeség, amiket erről írtál. Akkor az i7-4790K volt 78k. Az alaplapom is 15-20k-val drágább már. :C

    NEM ÉN hasonlítottam a 6800K-val, hanem azok, akik nem értették, mit írtam. CPU teljesítményben kb. ugyanott van, ezért írtam, és a 6800K is gond és túlmelegedés nélkül szaladt 4.8GHz-en, tehát qrwa nagyot alkottak a forrasztással. :DDD De ismerősnek 7850K-s konfigot építettem, az sem melegedett, 4.5GHz-en (nem volt idő finomítani, csak belőttem és telszteltem) stress teszt alatt 70°C-ot sem érte el egy 8k-s hűtő alatt.

    Arról sztem nem én tehetek, hogy az AMD csúcs processzora ugyanazt tudja ma, mint a 2 év előtti. Így tényleg nem érdemes cserélni, ez igaz, de ha egy erős (akár AMD) VGA-t akarsz, már megszívtad.

    A cikk írásának pillanatában nem találtam 54k alatt 7870K-t. Nyilván mind2 procit beárazza a piac. :DDD Ha 35-re lemenne, csóró piacon már jó választás lehetne, de 43k-t nekem nem ér.

    Ha nem tűnt volna fel, a hétvégén 10%-kal megdrágítottak mindent, pedig ennyit nem rohadt a Ft, ráadásul uborkaszezon van. Múlt héten 445k-ért nézett laptop tegnap 479k volt pl.

    Amióta Mo. egyre jobban teljesít, egyre értékesebb lesz minden használt PC. :C

    Kronos3000: Mert AMD-seknek ennyire 1xűek az elképzeléseik a valóságról (VGA-topicokban a legrosszabb). Összehasonlítom egy Intellel, amely abban a pillanatban ugyanannyiba kerül csak sokkal erősebb, és máris AMD-ellenes vagyok, miközben nekem is voltak AMD-s konfigjaim, tehát ismerem őket, ahogy az Intelről is pontosan tudom, milyen szar a kupakolásuk, de Inteles még sosem mondta, hogy ezzel szidom a cég termékeit.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

Új hozzászólás Aktív témák