Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • totyax

    aktív tag

    válasz Abu85 #139 üzenetére

    A Fallout 3 nem tartalmaz megatextúrázást

    Nyilvánvaló, ezért írtam összehasonlításképp a két játékot összevetendő.

    Amit te kifogásolsz az a megatextúra minősége, de ez azért van, mert a mai konfigurációkat még nem készítették fel arra, hogy megoldják a szoftveres megatextúrázással járó terhelést, ezért a minőséget vissza kell venni.

    Egyrészt, másrészt ne hagyd ki amit részletesen leírtam, hogy ha nincs lebutítva a textúra minősége, a program mérete is jócskán nő, túl azon a határon amit az ember ésszerűen elfogad egy aktuális szintű játék helyigényeként.
    Másrészt nem csak én kifogásolom, hanem nagyon sokan, és nem ritkán sokkal kevésbé visszafogottan. :)

    Ha a hardver nem lesz akadály, akkor valami hasonlót várhatsz: [link] - láthatod, hogy elképesztő a textúrázás minősége. Szóval a megatextúrázással nincs baj, csak a megfelelő hardver nincs meg hozzá.

    Pedig baj van vele, hogy a jelen állapotában erőltetik ránk. Ha olyan szintet tud hozni grafikában amitől a játékos nem hányja el magát, nyilván nem lesz ellene kifogása a játékosoknak.

    A demoban a virág szirmaira zoomolva, a fű marad valami fényképszerű egyentextúra. :) Mint ahogy a talaj is körben sacc 2 méteres sugarú körön kívül csak egy zöld paca. Persze tudom (én tudom) hogy a videó tömörítés sok mindent elmos a 720p ellenére is.

    A gyártóknak olyan mindegy, hogy megatextúráz-e a motor. Nem ettől lesz eladva a hardverük. Ha nem megatextúráz, akkor is venned kell hardvert. Ezt tehát nem a hardvergyártók nyomják le a torkodon, hanem a szoftverfejlesztők.

    Játékokról szó lévén a gyártó alatt a szoftverfejlesztő/kiadó is értendő, vagy ha félreérthetően írtam akkor most írom hogy azok is, nem az AMD írja a játékokat, és attól hogy a 7xxx sorozatban megjelent egy megatextúrázást valamennyiben segítő eljárás, attól még arra nem írhat senki játékot, mert az csak a piac kis szegmensét fedné le.

    Ez is bizonyítja, hogy a gyártók nem akarnak lenyomni a torkodon semmit. Keresik a megoldásokat a problémákra.

    Szeretnék olyan világot ahol a gyártók az én problémáimra keresik a gyógyírt.

Új hozzászólás Aktív témák