Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • robyeger

    addikt

    válasz Abu85 #62 üzenetére

    "A PC az örök"?, én nem így látom. A hardcore game kategóriában egyértelmű, hogy ha értelmetlenül nem spórolnak az új nexgen konzol memóriájával például, akkor PC game gyilkos lesz. De sok fog múlni azon is, az új konzolon engedik-e futni win8-at vagy linux oprendszereket, mert akkor egy az egyben kinyírhatja az egész asztali PC kategóriát. Vállalati szinten pedig egyre jobban megyünk a vékony klienst kiszolgáló szerverek felé vagy felhőből elérhető szolgáltatások irányába. Az AMD helyében a jövőben egy féle diszkrét GPU-t gyártanék és az egyéni fejlesztés csak az lenne, hogy valaki vesz ebből 2-3 vagy akár 5 darabot is. Itt PCIE v3.0 szóval a köztes kommunikációval se lenne sebességbeli probléma. Az API-t ilyen esetben el lehet dobni, legalább is lehetőséget hagyni a direkt programozása, de talán még ez se mentené meg PC Game-t. Főleg ha közelíthetne a konzol is moduláris fejlesztésben a PC felé, ezzel a több darab ugyan azon GPU-val vagy valami hasonló megoldással, ami programozás szempontjából nem vet fel bonyolult kérdéseket, differenciákat.

    [ Szerkesztve ]

    Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

  • robyeger

    addikt

    válasz zsigus #94 üzenetére

    Szerintem sokan lennének, akik ha szabadon tudnak netezni és kisebb privát dolgaikat intézni home videó és kép, stb. egy konzolon, akkor minek mellé pluszba egy PC???
    A mobilitást nem érdemes ide felhozni, mert egy konzol is lehet mobil, ugyan úgy mint egy laptop, persze az új Xbox nagy valószínűséggel nem marok konzol lesz, ezért sarkosítottam ki a asztali PC gépekre az összevetésem.
    A moduláris bővíthetőségben pedig a több GPU csatlakozatására gondoltam nem a memóriára, mert a memória tényleg komoly programozási kérdést vett fel, de a több ugyan azon GPU nem.

    Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

  • robyeger

    addikt

    válasz attila9988 #104 üzenetére

    "A pc örök azt jelenti, hogy mint univerzális, tetszés szerint programozható eszköz, mindig is szükség lesz rá. "
    Fejlesztőknek, de a nagy kérdés hogy az átlag ember akar-e évente új hadvert, a válasz nem akar. Ha a fejlődést nézzük a kezdetektől, ott szubjektívan nézve nagyobb változások történtek, amik idővel egyre lassulnak. Pl. a DVD és a VHS között nagyobb a különbség, mint a Blu-ray és a DVD között, a full hd és az ultra HD-ről már nem is beszélve. Manapság az átlag embernek szerintem bőven elegendő lesz 3-4 vagy 5éves feljesztési ciklus, ezt a konzolok is teljesíteni tudják nem kell hozzá PC, erre akartam utalni.
    Munka (vállalati) szinten jóval több minden működhet megfelelő teljesítménnyel felhőben, mert például egy hardcore grafikájú játék nem lesz jó felhőben. Sose lesz az! . A vékony kliens kiszolgáló szerverek (egy gép, több monitor, több billentyűzet, több felhasználó) viszont mindent kiválhatnak, amire a felhők nem képesek, ezért nem jósolok túl nagy jövőt az átlag asztali PC-knek.

    Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

  • robyeger

    addikt

    válasz attila9988 #145 üzenetére

    Akkor te is azon emberek közé tartozol, aki ássa a PC gépek sírját ;) , hiszen már 4éves géped van, így semmilyen anyagi támogatást nem nyújtottál az elmúlt 4évben a hardvergyártóknak fejlesztőknek. Kivéve a mobiltelefon gyártókat.... Ennyi.
    A vékony kliens kérdésből adódóan látszik hogy nem vagy benne túlzottan a rendszergazda szakmában, akkor nem lenne számodra kérdés, hogy egy szervert, ami ellát 10-20 vagy akárhány embert monitor képpel beviteli billentyűzettel, olcsóbb kiépíteni és könnyebb managelni is, mint ugyan ennyi külön álló asztali PC-t.

    Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

  • robyeger

    addikt

    válasz fatallerror #168 üzenetére

    jelenleg nagyobb grafikai minőséget kapok olcsóbban PC-n szerintem, tehát egyenlőre és még 99% valószínűséggel 2-3évig én is kitartok a PC game mellett, sőt kardoskodok érte, de ha jönnek az új konzolok és elterjednek kellő mértékben a piacon, fordulni fog a kocka, utánna nem jósolok nagy jövőt az asztali PC-nek. A jelenlegi PC-nek, mert mint irták lehet hogy 5év múlva a PC, mást fog jelenteni, mint most, tehát a PC fogalmán a jelenlegi PC-t értem. Szóval jelenleg és egy jó darabig egy hajóban evezünk :B

    Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

  • robyeger

    addikt

    válasz attila9988 #177 üzenetére

    alkatrészek kellenek majd a szerverbe, táblagépbe, mobil telefonba, konzolba stb. Szóval én csak az asztali PC hanyatlását vizionáltam előre. Hidd el egy alkatrészgyártónak az a jó, ha évekig ugyan azt gyárjta a fix szerződésese vevőjének, nem kell állandóan a konkurenciától rettegnie :)
    Vékony kliens: A vegyes megoldás a legdrágább, habár mondhatni a cégek többségénel jelenleg is ez van, szerverek és kliensek hálózatba kötve, persze manapság annyira felértékelődött a szerverek szerepe, integrált informatikai rendszerek, hogy ha kidől a szerver és nincs redundáns tartalék, nem fognak tudni külön kliens gépeken se dolgozni. Már rég elmúltak az offline excel és word-s idők. Vész esetben kényszerszabadság, de a szerverekre már 24 órás rendelkezésre állás van általában, szóval holnap jöhetnek dolgozni :K
    Hidd el a felhőzésben nagy jövő van, persze nem magas szintű grafikai játékban, hanem pont munkában, már a legújabb microsoft office is felhőben dolgozik...

    [ Szerkesztve ]

    Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

  • robyeger

    addikt

    válasz atti_2010 #180 üzenetére

    kb. annyira könnyen törhető fel a felhőben lévő infó, mint a te bankkártyád és mered használni a bankkártyádat? ;)

    [ Szerkesztve ]

    Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

  • robyeger

    addikt

    válasz atti_2010 #209 üzenetére

    Nézd meg mennyire könnyű feltörni egy bitlockert vagy bármilyen RSA-t, persze fel lehet törni ez kétségtelen, mint minden digitális kódolást, mennyi időre van szükség hozzá, mekkora erőforrásokra, mint hardver, mint humán oldalon?? A kvantum korrelációs kódolás kifejlesztéséig, el kell fogadnunk, hogy minden feltörhető, ez van...

    Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

  • robyeger

    addikt

    válasz attila9988 #206 üzenetére

    nem tudom megvilágosítani neked a dolgokat, ahhoz talán vezetői és menedzsmentbeli látásmód kellene, az pedig hogy egy alkalmazotnak mi a jó tök lényegtelen. Nincs időm se energiám ennyi karakter bepüfölésére, sorry tényleg :R Még annyit Én mindenképp nagyon biztonságban és olcsóbban tudom tartani az adataimat egy szerverparkos épületben, amit szigorúan őriznek (sok más cég adataival) és még a terület tulajdonosa se tudja az én adataimhoz megfelelő kulcsot, mint magam építek és veszek fel biztonsági őröket, mozgásdetektorokat, stb.. hogy őrizzék az adataimat, szervereimet, kliens gépeimet.

    [ Szerkesztve ]

    Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

  • robyeger

    addikt

    válasz atti_2010 #228 üzenetére

    van atombiztos szerverpark is. Szerinted a vadászgépekben olyan elektronika van, amit a leggyengébb EMI is ki tud ütni?

    Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

  • robyeger

    addikt

    válasz Ribi #222 üzenetére

    igen igazad van, lehet hogy mire megvalósul már tudnak az eredeti kvantum láncról is másolatot készíteni és a feltörési kisérlet nem fogja végérvényesen megváltoztatni a kiindulási adatokat. Ki tudja, egyenlőre elméletben eddig látunk :B

    Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

  • robyeger

    addikt

    válasz atti_2010 #232 üzenetére

    talán nem a lányokat futtatós BMW tulajdonosnak találták ki a felhőt :DDD Tudod "hasi tasi nem kér kódot". De egy vezérigazgatót igen is érdekel, hogy mit fog mondani a részvényeseknek, tulajdonosoknak.

    Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

  • robyeger

    addikt

    válasz atti_2010 #237 üzenetére

    figyelj voltár már egy ilyen helyen, ellopod mondjuk az összes 50db szervert vagy találomra viszel el párat, mert lehet hogy amit ott hagysz pont az is kellene. Nonszensz. Így senki nem próbálkozik(..kozott), de páldául Koax nevű NBH-s hackerünk biztos el tudná technikai mélységekben magyarázni, miért egyszerűbb betörni egy kliens gép lokális adattárára és onnan szerzet kulcsokkal behatolni a szerveres közegbe, mint egyből nekifeszülni egy szervernek, szóval a felhő egy cseppet sem könnyíti meg a hackerek dolgát, inkább csak nehezítheti. Másodsorban a mendzsment a saját alkalmazottaiban bízik a legkevésbé, de komolyan :D A felhő segít nekik a rendszereket minél zártabbá tenni, külön kódolt rétegekre bontani, a szoftvergyártók is az illegális licenszhasználat kizárását látják benne, vevő és kinálati oldalon is ez a tuti...

    [ Szerkesztve ]

    Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

Új hozzászólás Aktív témák