Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • citkar

    addikt

    A régebbi 14 colos AW gépem (i7 4700/GTX765M párosítással) igencsak vastag volt. A jelenlegi (i7 7700/GTX1060) 13 colos meglepően vékonyabb és még könnyebb is az elődjénél, pedig hasonló fogyasztást írnak mindkét párosításra. Igaz nem vagyok extrém gamer, nem is figyelem valaha vissza kell-e fognia magát a vasnak, vagy milyen hómérsékletek vannak belül, de mielőtt megvettem nézelődtem, érdeklődtem és nem panaszkodtak, hogy nem bírná a terhelést.

    Nem tudom mennyivel lesz ez vékonyabb, de ahogy nézem ez a konfig is hasonló fogyasztással bír, mint az enyém. Minden estre kíváncsi vagyok mik lesznek a tapasztalatok, hogy oldják meg, vagy trükköznek-e valamivel.

  • citkar

    addikt

    válasz ONEFREE #26 üzenetére

    A laptop VGA kártyák sosem voltak teljesen ugyanolyanok, mint az asztaliak. Utána lehet nézni mi a különbség a gyakorlatban is. Teljesen más környezetbe kerül a két kártya és az elvárások sem ugyanazok. Annyi, hogy régebben (nem is sokkal korábbi szériáknál) még nagyobb volt a különbség a mobil és az asztali variánsok között.
    Azért a gamer laptopok igencsak jó teljesítményre képesek, nem kell szégyenkezniük, csak ne az asztaliakhoz hasonlítsák őket minden tekintetben, egyszerűen más célt szolgálnak.

    Nem muszáj 60Hz-es monitort választani egy Alienware laptophoz, van választék, csak nem szabad spúroskodni. Igen, a gamer laptopok drágák és igen, így is kompromisszumokat kell kötni.
    Korábban IPS kijelzőt használtam, az valszeg 60 hz-es volt, én szerettem, de van 120Hz-es TN panel is AW-khoz (némelyikben Sharp IGZO is volt). De pl a jelenelgi gépemben meg OLED van. Az ember, ha nézelődik megtalálhatja az igényeinek megfelelőt (mert mindenki számára megfelelő tökéletes kijelző még nincs).

    [ Szerkesztve ]

  • citkar

    addikt

    válasz ONEFREE #29 üzenetére

    Szerintem mielőtt vásárolsz valamit tájékozódnod kellene.
    Olyan érzésem van mintha egy lakókocsit hasonlítgatnál egy családi házhoz és azt véleményezed a lakókocsi hulladék, mert nincs benne 6 szoba :D

    A 60Hz sokaknak elég, nem csak a te igényeid próbálják kielégíteni, vannak akiknek a játék nem szűkül le FPS-ekre, vannak kaik taktikai/stratégiai játékokkal játszanak és akkor még nem is említettem akik netalán valamilyen munka miatt igénylik a teljesítményt és semmi hasznát sem veszik egy 120Hz-es kijelzőnek...de egy jobb színvilágúnak igen. Nem értem mi azzal a baj, ha van választék, vehetsz 120Hz-es kijelzővel is AW-t, ha arra van igényed.

    [ Szerkesztve ]

  • citkar

    addikt

    válasz DooMbo #36 üzenetére

    Alapvetően azért vesz az ember notit, hogy hordja, minél kisebb annál könnyebb hordani és nem azon agyalok befér-e, akarom-e cipelni, megéri-e a cuccolást, mert persze, hogy megéri. Heti 3-4 napot is távol vagyok az otthonomtól, ahol általában van időm használni, így nem kérdés, hogy megéri-e számomra. Ráadásul sokszor motorral közlekedem, ott fokozottabb ez az cuccolós/helytaakrékos érzés, mint autóval.
    Nagyon szép képe van 13 colon a WQHD felbontásnak és játékoknál jól kezelhető már a nagy felbontás a kezelőfelület méretének növelésével, ha szükséges.
    Ezelőtt egy 14 colost használtam fullHD felbontással, IPS panellel, azzal is abszolút elégedett voltam (felbontást nem is állt szándékomban növelni, de OLED csak WQHD-ban volt ezen a szérián), de azelőtt szintén 13 colos notit használtam, ami ugyan nem volt gamer noti, de a dedikált VGA-jával és a HD felbontásával elég sok mindent játszottam rajta. Imádtam a hordozhatóságát, csak a HD felbontás érezhetően kevés volt. Így visszatértem a mobilabb gépekhez a jelenlegi 13 colossal.

Új hozzászólás Aktív témák