Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • namivanmar

    csendes tag

    Én csak is egy egyszerű szívó benzinest japánt ajánlanék. (mondjuk egy Civic, de tényleg gyakori a széttiport belőlük)
    Ennyiért már csak "öreg" autót kapsz, de ezt tudod te is. Tizen pár év fölött meg mindegyiknek jönnek a gondjai már. Kopó alkatrészek, kipufogó, esetleg már rozsda is. Minden azon múlik hogyan tartották karban.
    Használt autó vásárlás mindig lutri, vagy bejön, vagy nem.
    Amikkel én itt vidéken szerelés közben összefutottam: Opeleknél rugótörés, plusz az öregebbeknél elrohad a hátsó rugótartó és beszakad. Dízel opelnél kettővel is összefutottam aminek egy az egybe kiverte a motor az oldalát.
    Fordok: kicsit előbb megjelenik a rozsda rajta mint a többi autón talán, valamint tesómék relatív új Fiestájához (pár éves) meg majdnem mindenhova csak gyári alkatrészt kaptak egy vagyonért.
    Ami még tapasztalat, hogy japán autót nem nagyon hoznak javíttatni, csak olajcserére, meg esetleg elkopott fék miatt. Ezek csak tapasztalatok, nem típushibák. Valamint én japán "hívő" vagyok.
    Egy vezérlés+olajcserére illene félre tenned pénzt, ezek jó pár tízezret kitehetnek. Persze csak ha tutira akarsz menni és nem tervezed a gyors túladást...
    Mi egy 30+ éves mazdát hajtunk és soha nem adnám oda mondjuk egy 10 évnél fiatalabb európai vacakért
    Az meg, hogy a japán autó szervízelése drága, az régi tévhit a mai világban... Egyszerü kopó alkatrészek utángyártva ugyan olyan árban vannak mint bármi máshoz. Az újabb villanyautók korában bármilyen motorhiba irreális összeg lehet, épp úgy, mint a vezérlés, görgők, meg vízpumpa is. Néha sajnos kiszámíthatatlanok a dolgok. Ezért kell tömegautót venni, abból van választék meg alkatrész is jó áron általában.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák