Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mave13

    őstag

    válasz Cyberpunk #9 üzenetére

    Kicsit elszállt az árazás.
    Itt Tokióban már kapható a TF810 is, ami X86-os (Atom Z2760, 2 GB RAM, 64 GB, Win8), az dokkoló nélkül 80k jen. Amiből mondjuk 10%-ot jóváírnak ha törzsvásárló vagy. A TF600 60k jen dokkoló nélkül, és 75k dokkolóval. A dokkoló külön vásárolva 15k jen.

    Egyébként, úgy vettem észre, hogy a japánok körében sem túl népszerű a TF600 (810-et még nem láttam élőben), nem tolongtak úgy a demókészülék körül, mint az Apple standjánál az iPad, meg az iPad mini esetében.

    Egy fullos tablet, mondjuk Panasonic, vagy Fujitsu 13-as képpel, Core i5-tel, 4 GB memóriával, 120-as SSD-vel, dokkolóval, Win8-al úgy átlag 150k jen.

    Viszonyítás gyanánt egy iPad4 WiFi, 16 GB 43k jen, és hozzá egy normális Logitech billentyűzet 10k körül van.

    Szerk:
    Rudi: Köszi a tesztet, jó volt végre magyarul is olvasni róla. Mondjuk, engem nem győzött meg a készülék. Érdekes, nekem a kijelzője volt az egyik legnagyobb negatívum, pixelesnek tűnt, meg kicsit fakónak.

    [ Szerkesztve ]

    Icewolf || kósza ||

  • mave13

    őstag

    válasz lorinser #25 üzenetére

    Jaa, nem. Nem úgy értettem, hogy teljesítményben azonos szinten vannak. Eszembe nem jutna iPad-et venni laptop helyett. Csak, az árak az érdekesek, viszonyítás = átszámítás. Szerintem, az iPad erre jó alap, mert az Apple cuccok árazása elvileg egységes. Persze, országok/régiók szerinti különbségeket kivéve.

    Mondjuk, ha egy 13-as Win8-as tablet 150 ezer jen, akkor nagyjából el lehet képzelni, mennyi lesz otthon. Egyébként, ez a hardver, ami benne van ezekben a táblagépekben legyen az ARM, Atom, vagy Core, nem indokolja ezt az árat. Atomos tablet 80 ezer jen dokkoló nélkül? 240 ezer forint lenne az iPad árazása alapján... röhej.
    A PC-k meg úgy 450 ezer forint körül. Ha tele lennék pénzzel sem venném meg. Mondjuk, nekem is tetszenek, ez tény. Nagy feeling lekapni a billentyűzetről, és kézbe venni a "képernyőt". A Win8 csempe felülete is egyből értelmet nyer. Még akkor is, ha kicsit nehéz, kicsit melegszik, meg aktív hűtése van. Ezeket mind el tudnám neki nézni. Az árat, azt nem. :)

    Icewolf || kósza ||

Új hozzászólás Aktív témák