Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .mf

    veterán

    válasz Rebourne #34 üzenetére

    [link]

    "MEMC (motion estimation-motion compensation): Both Sony and Samsung's 240Hz sets use MEMC to basically double the 120Hz process described above. However, instead of getting one extra frame for each "true" frame, you actually get three extra frames."

    Tehát ezek a 200 / 240 Hz-esek egy eredeti kocka mellé még három interpoláltat tesznek, így 50 / 60 Hz-ből lesz 200 / 240 teljes kép.

    [link]

    "Ha a kép másodpercenként 100 vagy kevesebb alkalommal frissül, akkor a tévén az elektronika által kiszámolt képkockák folyamatosan, egymás után jelennek meg, a 200 Hz-es LCD-tévék esetében viszont már lehet, hogy trükközés van a dologban. Egyes készülékek az elektronika által kiszámolt képkocka közé fekete képkockát is beillesztenek (LED-es háttérvilágítás esetén a gyakorlati megvalósítás részképekkel történik). A 400 Hz-es LCD-k esetében teljesen biztos, hogy 200 képkocka és 200 fekete kép jelenik meg gyors egymásutánban. "

    Tehát itt is utalnak rá, hogy néhány 200 Hz-esnél nem sötét kép, hanem mindegyik interpolált, azaz 200 teljes kép. A 400-hoz pedig ld. a következőt, ugyan franciául van, nekem is kellett kicsit bogóznom a kissé megkopott tudásommal, de sok magyarázó kép van

    [link]

    "D'après les informations fournies par certains constructeurs lors de la rédaction de ce dossier, pour chaque image envoyée par la source, le traitement de fluidité des TV LCD 400Hz crée trois images supplémentaires (il agit comme un traitement 200Hz par interpolation) puis l'ensemble des images est rétro-éclairé sur différentes zones.
    Théoriquement, pour chaque image fournie par la source, la TV devrait diffuser huit images pour arriver à une fréquence de 400Hz, mais en pratique on en dénombre beaucoup plus.
    "

    Szóval itt is egy eredetire három interpolált képet jelenít meg; s ehhez még hozzájön az elsötétítés is. Ezt bevallom, hogy nem tudom, hogy a pixelnél tényleg jelent-e állapot-változást (szerintem igen) vagy csak annak a résznek a háttérvilágítását kapcsolják ki. De még utóbbi esetben is tisztán 200-szor vált állapotot a pixel. 200 pedig nagyobb, mint 144, nemde?

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Új hozzászólás Aktív témák