Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Neovenator

    senior tag

    "Ugyanis – mint láthattuk – komoly játékos, tuningos számítógépünk sem fogyasztott 400 wattot. Ilyen teljesítmény mellé pedig minek a 750 wattos táp?"

    Nem hiszem el, hogy nem egyértelmű. Egy maxon járatott táp jobban melegszik és ebből kifolyólag jóval hangosabb, mint egy 50%-on járatott táp, ráadásul így az élettartama is megnő(het).
    Egészen biztos vagyok benne, hogy ezt Rudi is tudja, de akkor meg miért e verdikt a cikk végén?

    "The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

  • Neovenator

    senior tag

    válasz rudi #14 üzenetére

    Azt mondod, hogy egy 400W-os, 80+ táp 360W-al terhelve ugyanannyira melegszik, mint egy 750W 80+-os? Nem tudom, igaz, hogy nem mértem le hőmérővel, csak a kifújt levegőt néztem kézzel, de szerintem ez nem igaz. 450W 80+-os táp hasonló terheléssel (-50-70W a 450-es javára ráadásul) vért izzadt és jóval melegebb volt, mint az én 650W-os, ha jól tudom nem is 80+-os tápom. Nyilván a beszállítón is sok múlik, sajnos így fejből nem tudom, hogy pontosan milyen belseje volt a 450W-nak, mindkettő Chieftec termék.
    Persze könnyen lehet, hogy én értek valamit félre, mindenesetre furcsa gondolatnak tartom, hogy X terhelést bíró kondi X/2 terheléssel ugyanannyira melegedne, mint X terhelést elviselő kondi X terheléssel...
    "Az erősebb táp, mint a későbbi esetleges gépbővítés alapvető feltétele" kérdéskörét pedig még nem is hoztam szóba.
    Én sem vennék mondjuk 1000-1200W-os egységet, tényleg túlzás kissé, viszont egy közel 400W-ot fogyasztó rendszernek igazán nem értem, miért lenne oly nagy baj egy kis többletet nyújtó 650-700W-os tápot adni, ami azon túl, hogy a későbbiekben még a plusz terhelést is elviseli, ha gépfejlesztésre kerül a sor, még kevésbé is (szerintem, de könnyen lehet, tévedek) melegszik.

    "The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

Új hozzászólás Aktív témák