Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MaCS_70

    félisten

    válasz kenwood #25 üzenetére

    Ezek teljesen jogos felvetések, csakhogy egyrészt meglehetősen szubjektív a kérdés, másrészt nem éppen fekete-fehér a helyzet.

    A skála talán két vége:
    1. az ember hajlamos elég sok pénzt kiadni funkció nélküli, tisztán esztétikai értékű dolgokért, azaz dísztárgyakért; ugyanakkor
    2. Az alapkivitelű dolgok eszközök sem bádogdobozban vagy faládában működnek.

    Ennek megfelelően simán lehet, hogy valakinek megér egy rakás felárat a dizájnos külső, még akkor is, ha ez mondjuk funkcióbeli hiányosságokkal vagy éppen szükségtelen funkciókkal jár, ugyanakkor az sem lehetetlen elképzelés, hogy valakinek kifejezetten az olcsóbb kivitel egyszerűbb megjelenése tetszik.

    És persze ott van a trendiségi faktor, amin nem keveset lehet kaszálni... (Nem tévesztendő össze a tiszta esztétikummal, bár rokonok.)

    MaCS

    [ Szerkesztve ]

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

  • sd6

    tag

    válasz kenwood #25 üzenetére

    Ez azért így erős általánosítás :)
    Mások nevében nem nyilatkozhatok, de én ár/érték arányt nézek, nem a legolcsóbbat veszem meg. A design is számít, de indokolatlan felárat nem fizetek rá.
    Ebben legalább már használhatóbb vas van, de mivel a linux kernel modullal trükköző hardveresnek hazudott de igazából szoftveres Broadcom chips modellek is túlárazottak voltak, így nyilván ez még drágább.
    Korábban nem vitték túlzásba a frissítéseket / használható fw-ek kiadását, szerintem itt sem lesz ez másképp.
    Az ár alapján elvárttól (messze) elmarad az Asus routerek szoftveres tudása, lásd a felokosított custom fw-eket.
    Tehát ár/érték arányt nézve én ebből a pénzből inkább pfSense boxot veszek

Új hozzászólás Aktív témák