Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Keksz

    senior tag

    A WIFI-je nálunk a 15. kerületi panelban harmat gyenge. A nappaliból a nem szomszédos szobába már megáll a tudomány.

    Sajnos ott már max böngészni lehet, de Plex stream 2MBit-en sem..., facebook, sőt néha még a telefon xedjére sem látja, vagy csak nagyon sokára a jelet.

    2g, 5g mind egy kutya.

    Aki teheti vegye az antennását.
    Én meg visszakötöttem a tp-link 1043nd v1-et switchként, és benyomtam a wifi-jét.
    Majdnem maxon a jele.

    Eddig sosem volt gond a streaminggel.
    Most sem lesz majd.

    Az Asus meg marad a LAN gyors kiszolgálója.
    Kicsit bánom hogy nem az antennás nagyobb modellt választottam végül.

    Wireless bridge-t próbáltam volna előtte megcsinálni, de az Asus és a TP-link nem szerette egymást.
    WDS szépen összeállt.
    Ping OK volt a routerre/admin oldalra be lehetett lépni, de amikor felcsatlakozott egy eszköz a "slave" tp-link -re, akkor megállt a dolog. Kapott nagynehezen IP-t.
    De NET nem volt, sajnos.
    Hiába az x darab oldal amit elolvastam.
    Gyári utolsó FW.

    (Majd ha lesz megint 1 fél napom rápróbálok lehet a Tomato FW-re, abban írják a WDS-t így meg úgy. Remélem a kliens oldali is megy. De lehet csak az Asus nem szereti a TP-Link-et és inkább egy Asus féle Range Extender -t kellene vennem, vhová a két szoba közé...)

    Szóval, hátha vkinek segít dönteni. ;-)

  • Keksz

    senior tag

    válasz Hulioboy #2744 üzenetére

    Ja ja, gondolom a vasbeton nagy úr...

    De a régi tp-link wr1043nd a gyári fw-t/vagy akár openwrt-t futattva atomstabil a hátsó szobában streamingre, míg az asus csak homokorázik és eldobja a jelet.
    Ez a bajom. ;-)

    Nézek majd vmi repeater-t, mert jó lenne ha nem menne két router, wired switchként a második.
    Hanem akkor lenne egy WPS-es mondjuk ASUS RP-N12, de nem tudom ezek mennyire "erősek". Hogy a hátsó szobában egy ilyen dedikálva 1 sávon, tudna-e javítani a dolgon. Vagy ott lennék ahol most. Csak kiadtam újabb 8ezret.

    Most egy ideig hagyom a tp-link routert, elment vele elég időm a hétvégén.
    inSSIDer-t megnézem.

Új hozzászólás Aktív témák