Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ncsicso

    tag

    Szerintem nagyon korrekt cucc. Nincs telepakolva felesleges dolgokkal, de tudja, amit kell.
    A B85 - a H81-gyel ellentétben - támogatja a csatornánként két memóriamodult, egy bővíthetőnek szánt konfig esetén pedig ez már alap. Meg is van mind a négy memóriafoglalat. A CPU tápellátása 4 fázisú, ami a stabilitás szempontjából jobb, mint egy egyszerűbb B85, a H81-ről nem is beszélve, ráadásul 8 pines csatlakozót tettek az alaplapra is.

    Egy alap "gamer" gépbe szvsz kell egy ssd, egy hdd, esetleg egy odd, ez 2-3 SATA. Itt van összesen 6. Egy PCI-E 16x, egy 1x a hangkártyának (ízlések és pofonok), esetleg wifi kártyának. Nekem van egy usb a nyomtatónak, kettő az egér-bill párosnak, két szabadon levő USB3 az egy kompatibilis pendrive-omnak, és hátul még van 5 üres, elöl kettő a telefonnak-tabletnek-pendivenak. Ennyi.
    Ennek hátul van 4, azaz nekem még mindig maradna egy üres az USB3 pendrivenak. Plusz szükség esetén előre-hátra 4 USB2 és 2 USB3 csatival bővíthető. Ez inkább sok mint kevés egy egyszerű konfig esetén.

    A PS/2 pedig, igaz, régi csatlakozó, de alapvetően más, mint az USB. Ugyan már nem nagyon emlékszem a specifikációkra, de úgy rémlik, hogy a mindenféle anti-ghosting meg egyéb "különleges, speciális" varázslatok, amik az USB-billentyűzetekre jellemzők, a PS/2-n egyszerűen feleslegesek, mert amíg az egyszerű USB billek esetén az egyidejűleg érzékelhető gombok száma 6, addig a PS/2 esetén 20. Ha jól emlékszem.... Plusz ott van a megszakítás-lekérdezés-jeltovábbítás különbsége is. A gamer USB billentyűzetek nagy előnye viszont a makrózhatóság, programozhatóság, saját memória, stb, ami a PS/2 esetén nem lehetséges, mert a csati szabványa nem támogatja.

    ha véleményed van, ellenséged is van

  • ncsicso

    tag

    Az ipon honlapján találtam egy Asus H81 Gamer (!!!) alaplapot, más egyéb gamer lapok között. Ezek az árak azt hiszem eléggé egyértelműsítik a kérdést. Alsó kategóriás chipkészletek gamer alaplapokon, felső kategóriás árakon? Hülye, aki ilyet vesz...

    ha véleményed van, ellenséged is van

Új hozzászólás Aktív témák