Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Tim82 #28 üzenetére

    Kössz a választ!

    A cím: "netbook öltönyösöknek" erről asszociáltam, hogy üzleti, tehát produktív célokat is kitűz maga elé a használója.

    Persze, hogy nem írta le a cikkíró, hogy tökéletes hordozható gép üzleti célokra, hiszen ez nem is igaz, de a "netbook öltönyösöknek" cím mindenképpen ezt sugalta, illetve ezt az alaphangulatot adta meg nekem.

    Lehet, hogy nem a westendben social networkoző tizenévesek a célközönség (amit nem állítottam), mégis csak őket tudja értelmesen kiszolgálni egy ilyen gép. Ezen nem lehet se dolgozni, se filmet nézni, mégcsak értelmesen netezni sem lehet rajta, annyira kicsi a kijelzője. Gépelni pedig kényelmetlen rajta, vicc az egész.

    Mégis divatja van ennek a netbook dolognak és nyilván ezt kívánja meglovagolni az asus, mi mást. Azt, hogy a minőségibb netbookoknak nagy sikere lenne, nehezen tudom elképzelni, hiszen a 13-14" notebook funkcionalitásban megeszi reggelire, social networkingre meg mekiben netezésre pedig ugyanolyan jók az olcsóbbak.

    Az elképzelés hogy komoly pozícióban levő emberek ilyesmit fognak használni kb annyira megalapozott mint annak idején a 200EUR-s aluminiumrollerek, melyeket szintén a "zöld" vezetőknek szántak. Páran bohóckodtak vele Frankfurtban 1-2 hónapig, azóta csak a hülyegyerekek játékszere 5000-ft ért.

    J.

Új hozzászólás Aktív témák