Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DeathAdder

    veterán

    "Van az a félig-meddig vicces mondás, ami azóta már csaknem mémmé is vált, hogy az Assassin’s Creed játékok hatékonyabban tanítják a történelmet, mint jó néhány tanár, akiknek ez lenne a szakmájuk. Bár az állítás nyilván sarkos és eltúlzott, azért nem teljesen alaptalan."

    Abszolút igaz, legalábbis az AC sorozatok kapcsán sokkal többet tanultam meg az adott korokból mint amikor történelemórán elkezdték önteni belénk enciklopédiálisan.
    Szinte majdnem annyi időt eltöltöttem a történetek olvasásával ami a játék kapcsán felcsigázott, mint magával a játékkal.

    Egyre inkább tapasztalom a pedagógia problémáit (ami szerintem a társadalom egyik legnagyobb problémája). Saját bőrön tapasztalom, hogy audiovizuálisan mennyivel sokkal jobban és egyszerűbben átadható a kultuláris tudás (itt elsősorban filmekre gondolok), ez a lexikális tudás tunkolása a fejekbe meg megrekedt valahol az ipari forradalom korában, ami akkor hasznos volt, de nem akkor amikor minden 2 kattintásra van a kezedtől, de hát ez van sajnos.
    Az egész oktatás a hierarchiáról szól, hogy ki legyél szolgáltatva az oktatónak aki bármikor meg tud szívatni ha akar.

    Elkalandoztam, köszi a tesztet :R

Új hozzászólás Aktív témák