Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ZooLee

    őstag

    válasz Zolik #43 üzenetére

    - 5c nem olcsó, olcsóbb iphone. el lett mondva hogy ezzel alapvetően kínába akarnak betörni, az eu piacot már elég jól lefedték.

    Aha, és ki mondta, hogy olcsó vagy olcsóbb lesz? Mert az nem az Apple volt...

    - Az S4 kezdeti ára max az első pár hétre volt igaz, mikor bejöttek a szolgáltatókhoz már bőven 200k alatt volt.

    Akkor te már tudod, hogy mennyi lesz a szolgáltatóknál? Most pont az "első pár hétnél" tartunk.

    Az hogy a gsm boltok arany árba mérik ilyenkor a telókat, nem összehasonlítási alap. Az pedig 101% hogy mire itthon is megjelenik hivatalosan decemberbe addig tartani fogja ezt az árat az 5S!

    Pont te vagy az, aki a mostani GSM boltos árat készpénznek vetted Tehát S4 esetében ne vegyük figyelembe a GSM boltos árat, de az iPhone esetében meg igen?

    Ugyanmár, kicsit objektívebben...

    (#45) lmisi: Ezzel az árral kezd versenyképtelen lenni az alma USA-n kívül és még ott is nagy gondban lenne ha nem lennének az ottani mesés szolgáltatói ártámogatások.

    Hm, hogy is volt azzal a ~9 millió első hétvégén eladott készülékkel? Soha rosszabb versenyképtelenséget...

    [ Szerkesztve ]

  • ZooLee

    őstag

    válasz sixpak #59 üzenetére

    Talán jövőre beállnak a sorba (végére) és lesz végre emberi méretű készülékük, értsd: 5"+.

    Hát, remélem, hogy nem, és valahol jogos is, mert sok ember csak azért vesz iPhone-t, mert pl. Androidosból nem kap "emberi" méretű csúcskategóriás telefont. Mert az 5"+ az vagy nem emberi vagy nem telefon. (Multimédiás eszköznek tökéletes, de telefonnak, minimum necces...)

    (#65) szucsy89: 64 bitnek majd a jövőben lesz értelme, 4 giga ram felett. Addig csak parasztvakítás, amit ahogy látom nagyon sokan be is nyaltak.

    Olvasd el még egyszer a tesztet, meg Abu cikkét is, messze nem csak a memóriacímzés miatt van/lesz értelme.

    [ Szerkesztve ]

  • ZooLee

    őstag

    válasz Zolik #62 üzenetére

    - Mi volt előbb a tyúk vagy a tojás, már senki nem emlékszik ki kezdte el nyomni az olcsó iphone dumát. Kell nekik a kínai piac, oda meg olcsóbb teló kell. Ennyi

    Dehogynem, visszaolvashatsz, az Apple soha nem mondta, hogy olcsó(bb) telefont csinál, csak az "okos" elemzők és "szak"portálok várták a megváltást.
    Az érvelésed ott hibázik, hogy nem lett olcsóbb az 5c, mint az 5-ös volt, tehát nem ez kell a kínai piacra - legalábbis az Apple szerint.
    Szerintem jó húzás volt az olcsóbb telefon helyett változatosabb/más kivitelű telefont kiadni, de majd az eladások megmutatják, hogy tényleg így van-e. (Egyelőre nagyon úgy tűnik, hogy igen)

    - Az S4 megjelenés után pár héttel mindenhol kapható volt a szolgáltatóknál (Tnél volt pl előrendelés is). Az hogy a sufni gsm behozatott pár db-ot koreából, nem összehasonlítási alap, míg az 5s pedig 3 hónap mire megjelenik itthon, addig marad a gsm boltos ár.

    Pont ezt mondom, hogy mégis te akarod úgy összehasonlítani, hogy a mostani GSM boltos árat hasonlítod a a szolgáltatós árhoz. (Az, hogy most így indul a forgalmazás, az pech, tavaly azonnal lehetett kapni nálunk is, meg még 21 országban, akik most szintén kimaradtak a szórásból)

  • ZooLee

    őstag

    válasz gpek #84 üzenetére

    Ezt már rá tudom dugni bármilyen PC-re és meghajtóként tudom használni? Vagy végre átlehet küldeni már mindenféle tartalmat is BT-on?
    Ezeket a tesztből is hiányolom. Úgy látom csak arról esik szó amit határozottan tud a készülék, viszont az i5 is tudta...
    Mivel egy okostelefon felhasználói lehetősége nem merül ki az Apple által megbízhatóan kezelt funkciókörnél.

    Ne haragudj, de olyan vagy, mint a Nokia 2006-ban. Nálad egy okostelefonban ezek a legfontosabb paraméterek 2013-ban? Amikor a nagysebességű szélessávot, közösségi szolgáltatásokat és felhő alapú szolgáltatásokat igyekszik mindenki nyomni (és használni?)

  • ZooLee

    őstag

    válasz gpek #96 üzenetére

    Már ne haragudj de figyeld már meg +1* mit írtam és ne személyeskedj!
    Ezek hozzá tartoznak egy okostelefonhoz nem a legfontosabbak de kellenek!

    Mutasd már meg légy szíves, hogy hol személyeskedtem!

    Valóban nem mondtad, hogy a legfontosabbak, de mivel mindössze ezt emelted ki az új telefon tudásából, ezért gondoltam, hogy neked ezek a legfontosabbak. Ebben az esetben neked nem kell iPhone, hanem egy Nokia S40-es készülékkel boldog lehetsz, és megkapod a BT-s fájlküldést és a Mass Storage-t (amit egyébként sok más készülék sem tud, de hát ez is csak Apple topicban szokott előkerülni...)

    (#102) Zolik: Egyet értek veled! Nekem a legnagyobb bajom az iphonnal az idióta itunesos megoldás volt.
    Igen nekem is kurva fontos volt, hogy rákötöm usb-vel a gépre és azonnal rá tudjak tölteni bármit amit akarok (zene, kép, stb) és ne kelljen feltölteni először a netre, aztán ismét vissza a telóra, mikor azt egy kattintással meg tudom oldani. Igen ez igen is fontos dolog!

    Ebből is csak az látszik, hogy nagyon nem ismered az iTunes-t, és fogalom nélkül vagdalkozol.
    Az iTunes-t egyszer kell csak rendberakni (ha véletlenül nem rendesen tag-elt zenéid vannak, és utána teljesen automatikusan megold mindenféle szinkronizálást, még rá sem kell dugni a gépre, elég ha otthon töltőre rakod. Egy kattintás nélkül akár...

    De hát nálunk még mindig ez megy, mindenki tud faszább megoldást, mint egy gyárilag összerakott integrált rendszer, megoldjuk okosba'. De ha mindenképpen ragaszkodsz hozzá, vannak programok, amivel Total Commander-szinten lehet kezelni a zenéidet. 2013-ban. De csak magamat tudom ismételni: Ha ez neked annyira fontos (mármint a TC-zés) akkor az iPhone nem a te telefonod...

    (#126) Mr President: Azért, hogy érezzem azt hogy a lehető legjobb telefont készítették el nekem és nem spóroltak pár dollárt azon hogy jóval időtállóbb legyen a telefon.

    Tehát te abból érzed, hogy a lehető legjobb telefont készítették el neked, hogy egy táblázatban egy rubrikában egy egyes helyett kettes szerepel? Nem abból, hogy jó minőségű anyagokból csinálják? Nem abból, hogy jófajta képernyőt tettek bele? Vagy abból hogy megfelelően optimalizálták az oprendszert, hogy tökéletesen fusson?

    [ Szerkesztve ]

  • ZooLee

    őstag

    válasz Quant89 #132 üzenetére

    Nem Fryskitt az, aki nem érti, hanem te vagy tájékozatlan. Rengeteg más - egyelőre kihasználatlan - előnye is van a 64 bites processzornak a memóriacímzésen kívül! Olvass utána, sok cikk született a témában.

    Egyébként ez marha furcsa, mert egyik oldalon azt emlegeti fel valaki, hogy miért nem tettek bele 2GB ram-ot, hogy időtálló legyen, másik oldalon meg azt vágják oda, hogy mi nek a 64bites processzor, mert az most úgysem kell...

  • ZooLee

    őstag

    válasz Mr President #137 üzenetére

    Nem azt mondtam hogy miért nem építettek bele egy dslr kamerát, hanem hogy, plusz 1 giga ramot tegyenek bele. Pofon egyszerű lett volna, csak 3 dollárral kevesebb haszon lett volna a készüléken.

    OK, értem, de akkor sem lennél beljebb, csak a papíron leírt szám különbözik, és az, hogy "tudod", hogy 2GB van benne, mert nem tudná kihasználni a rendszer. Vedd úgy, hogy memória helyett tettek bele "némi" optimalizációt, egyelőre elég. Gondolom jövőre, ha jön a nagyobb felbontás, egyebek, akkor szükség szerint meg fogják növelni. Szerintem a 64 bites prociban több potenciál van (jövő évig ugye, mert az aktuális ciklusról beszélünk), mint a 2GB RAM-ban.

    Aki nézi a hardvert akkor annak már ne is kedvezzenek?

    De ne a hardvert nézd, hanem használd a készüléket! És ha azt érzed/látod, hogy nem jól működik pl. a memóriára visszavezethetően, akkor teljesen jogos a felvetésed!

    (#140) gpek: Ezt hívják személyeskedésnek: "Ne haragudj, de olyan vagy, mint a Nokia 2006-ban." de nyugodtan megkérdezhetsz nálad idősebbeket.

    És akkor te beszélsz személyeskedésről? Vicces vagy. A korunkról pedig elbeszélgethetnénk...

    (#149) istnag:Egy NFC jobban elfért volna bele és még az sem lett volna,amiért csettintek,hogy na ez igen.

    Az NFC érdekes kérdés, mert egyrészről tényleg kezd elterjedni és most már egyre több mindenre lehetne haszálni. Másrészről ha bejön az az út, amit az Apple követ más cégekkel maga mellett/mögött, akkor könnyen alávághat az NFC-nek, ugyanis nem kell külön hardver az általa iBeacon-nak hívott, Bluetooth-on alapuló technológia használatához... Szóval ez még érdekes csata lehet (amiből persze számunka egyelőre csak szopás van a konkurens technológiák miatt...)

    [ Szerkesztve ]

  • ZooLee

    őstag

    válasz Peterson_ #180 üzenetére

    Ember, a saját, Ő általa idézett hsz-ed idézted, majd leugatod miatta, azért ehhez komolyan tehetség kell.

    "Ember", próbálj meg olvasni, és értelmezni. "de nyugodtan megkérdezhetsz nálad idősebbeket." Emiatt írtam, amit írtam, nem az egyebek miatt. Vicces, hogy a személyeskedésről papol, majd egy ilyennel fejezi be a mondatot...

  • ZooLee

    őstag

    válasz SpongyaBob #213 üzenetére

    Fájlküldésre használom, mivel a családban és a baráti társaságban is van nem egy de nem is kettő NFC képes telefon, bár nem értem neked ez miért annyira fontos információ mikor egy haszontalan funkció :D

    Konkrétan magára a fájlküldésre nem használod mert az továbbra is BT-n vagy leginkább Wifi-n történik, az NFC-t csak a készülékek gyors párosítására használja a rendszer! Vagyis azt tudja, mint egy AirDrop, ha már fájlküldésről van szó.

    És nem hasznontalan az NFC-t, csak kevés dologra használható pillanatnyilag. Ha rendben és széleskörben működne a fizetés, na, az végre tényleg lenne valami. De sajnos eltökörészik ebben is az időt (nem a gyártók, hanem a banki oldal)

    [ Szerkesztve ]

  • ZooLee

    őstag

    válasz helixP #249 üzenetére

    Döbbenet, hogy sokan meg akarnak győni arról, hogy egyszerűbb minden gépre fellöni az Itunes-t, mind simán csak rácsatlakoztatni a gépet és mass storage-ként használni.

    Ilyet senki sem mondott. Csak annyit, hogy az iTunes nem ördögtől való, és nem használhatatlan szar, legfeljebb van, akinek nem fér össze a gondolkodásával.
    A Mass Storage lehet, hogy hiányosság, ha valaki fájlt tárolásra/hordozásra akarja használni a telefonját. Nekem pl. nem fér össze a gondolkodásommal, hogy az "éles" üzemben használt telefonomat dugjam rá akármilyen gépre, és annak a háttértárjára másolgassak, ahelyett, hogy lenne nálam egy pár ezer forintos pendrive.

    De ha megfordítjuk, akkor azt is mondhatnám, hogy döbbenet, hogy meg akarnak győzni, hogy egyszerűbb kézzel másolgatni a zenéket és a képeket, mint az iTunes-al szinkronizálni. Ez csak nézőpont és felhasználói szokás kérdése!

  • ZooLee

    őstag

    válasz helixP #286 üzenetére

    És ha azon a gépen nincs net és fel se lehet tenni rá...?

    Akkor azt buktam, és elviszem a pendriveomon... És majd otthon belekerül a rendszerbe. De ettől még nem dől össze a világ! Tehát nem azt mondom, hogy nem hiányzohat valakinek, hanem azzal van gondom, ha ezt valaki egy megkerülhetetlen és alapvetően szükséges szolgáltatásnak állítja be.

    Nem egyformák vagyunk, nem egyformán kezeljük a dolgainkat, ezért is jó, hogy mindenki azt választ, ami jól esik. De ha valaki Apple cuccot választ, akkor fogadja el, hogy hogy az Apple rendszerben gondolkodik, ha csak egy eszközt vesz meg, akkor az jó eséllyel félkarú óriás lesz. Minél több részét használod az Apple ökoszisztémának annál jobb, egymást kiegészítő és támogató elemekből álló rendszert kapsz. (Alapesetben ez mondjuk egy már egy iTunes+iPhone-al is megvalósul, de még jobb lesz, ha már van egy Mac géped, és/vagy AppleTV, iPad, stb.)

  • ZooLee

    őstag

    válasz helixP #298 üzenetére

    Na pont ez a gondom: szerintem ez egy megkerülhetetlen szolgáltatás. Nekem nem elég ha "azt buktam", amikor más cég probléma nélkül meg tudja csinálni.
    Én meg nem azt mondom, hogy ezt nem lehet megkerülni, hanem valaki nem ismeri be az életszerűségét és egyszerűségét a Mass Storage dolognak...

    Szerinted. Szerintem meg nem, mert volt bármilyen telefonom, S60-as, Androidos, akármi, soha eszembe nem jutott az "éles" telefonomat ilyen célra használni. Mindig volt pendrive-om. Sőt, a munkahelyemen tiltva van minden USB eszköz, külön kell engedélyeztetni mindenfajta eszköz elérhetőségét, és csak bizonyos típusú pendrive-ok használhatóak. Ez ugyanúgy életszerű, egyre több helyen erősítik így a biztonságot.

    Ezer meg egy - nem technikai - oka lehet ami miatt nincs Mass Storage elérése a telefon tartalmának (pl. a DRM-mentes vásárolt tartalmak védelme) teháat ez nem annyira egyszerű, hogy nem tudják megcsinálni.

    De mondom, nincs ezzel gond, mások az igényeink, én csak azt tartom problémának, hogy ezért rántanak le egy telefont (illetve ugye a teszt(ek) nem tesz(nek) említést róla, hanem a hozzászólásokban jött - megint - elő)
    Ha más cég meg tudja csinálni, akkor neked ő a nyerő gyártó.

    És miért járjon szarul a soproni Józsi, aki Debrecenben a barátjánál megszerette az Dream Theater-t és az összes DT-albumot átmásolná Péter gépéről. Azonban Pétert épp szívatja a UPC és nincs internetje. Józsi szomorkodik, mert nem tud az 5 órás úton DT-t hallgatni, mert az Iphone-ját nem tudta hozzálőni Péter gépéhez. Annyira életszerűtlen ez?

    Nálunk nem életszerűtlen, valóban. Viszont ahol tervezik és gyártatják az iPhone-t, ott az. Mert Józsi felugrik a netre az első elérhető (wifi vagy mobilnet) ponton, és megveszi az Store-ban az albumo(ka)t és máris hallgathatja.

    [ Szerkesztve ]

  • ZooLee

    őstag

    válasz aprokaroka87 #308 üzenetére

    Nem fontos igaz...de 2013-ban alapdolognak kellene lennie egy okostelefonnak a MS-módnak,a BT fájlküldésnek és az FM rádiónak....

    Szerintem ez valahol 2005 környékén lehetett alapdolog. 8 év elteltével még mindig itt tartanánk???

    2013-ban egy gyors, megbízható rendszer, (nagyon)gyors szélessávú elérés és egyszerűen használható, széles szolgáltatási palettát kínáló rendszer az alap, megfelelő alkalmazáskínálattal.

  • ZooLee

    őstag

    válasz helixP #306 üzenetére

    (I)"oké, ez lehet, hogy valakinek hiányzik, ezt beletehették volna"(/I) vagy (I)"oké, ez egy hiányosság, mert valakinek kellhet"(/I), egyből jöttek a betanult mantrák, és a másik hülyének nézése (elavult vagy stb.).
    Csupán a mentalitás nem tetszik. Sokan képtelenek más fejével gondolkodni.

    Ugyanazt mondjuk, csak a két különböző oldalról. Te sem azt mondod, hogy "nem jó, hogy nincs, mert bizony vannak olyan szituációk, hogy kellhet", hanem azt, hogy "szerintem ez egy megkerülhetetlen szolgáltatás." Lehet, hogy én nem látom (már) a másik oldalt, mert elavultnak tartom, ezt nem tagadom, de ezzel te (és mások is) ugyanígy vannak.

    Písz. Nem érdemes ezen (sem) összeveszni :R

    Szerk: Látom ugyanoda jutottunk :) :R

    [ Szerkesztve ]

  • ZooLee

    őstag

    válasz rbalint88 #366 üzenetére

    iOS7 alatt, lezárt képernyőnél beérkező hívást hogy a viharba lehet elutasítani?

    Power gomb. Kétszer. Hogy az elutasít gombot miért vették ki, azt ne kérdezd. :(

    Hát ebbe az új 5s-be bele fog bukni az Apple :DD

    Bele hát, már elindult a lejtőn.

  • ZooLee

    őstag

    válasz SkyLine3000 #500 üzenetére

    Nincsenek widgetek? Minden sz@rért el kell indítani vmi alkalmazást?

    Nincsenek widgetek. Mi minden sz@rért, mit szeretnél látni? Egy mozdulatra ott van a Notification Centerben minden, amit csak akarsz testreszabhatóan.

  • ZooLee

    őstag

    válasz SkyLine3000 #511 üzenetére

    nekem nem egy mozdulatok kellenek. Ha ránézek a telóm képernyőjére, látom az időjárást, a névnapokat, meg minden szir-szart, amit az ipohone-on nem. Nekem ez hiányozna róla. Ezért meg ne kelljen mindent ide-oda egy mozdulattal huzogatni. :D

    Nézőpont kérdése. Pont ugyanannyi, mire te feloldod a telefont, hogy megnézd a widgeteket, addigra én meg is tudtam nézni a Notification Centerben mindent. Időjárást, névnapokat, a naptáramat, a leveleket, a közösségi és IM üzeneteket, és gyakorlatilag bármilyen alkalmazás üzenetét, ha így nézed többet lehet látni, mint egy widgetes főoldalon.
    Más filozófia mentén építkezik a két rendszer, kinek melyik fekszik jobban. A widgeteknek számomra nagyobb képernyőn van értelmük, ahol munka, tévézés egyéb közben tényleg egy pillantással látom, hogy mi van, de ott is inkább dashboard szerűen (vagyis egy külön desktopot előhozva). A telefont ha előveszem, azért teszem, hogy valamit csináljak vele, akkor jobb az egyszerű ikonos képernyő, funkcionális elindítom az alkalmazást, amit használni akarok. Ha meg azt akarom megnézni, hogy mi történt mióta nem néztem rá a telefonra, akkor az nekem jobb egy listában, ahová minden össze van gyűjtve.

  • ZooLee

    őstag

    válasz vipnolf #552 üzenetére

    azért hozzátenném, hogy a note3 mint eszköz több mindenre alkalmas mint az 5s...

    Ez valószínűleg így van, csak éppen telefonként nem tudod megfelelően használni, mert ahhoz túl nagy. Mint technikai eszköz tényleg eléggé lenyűgöző, csak éppen nem a telefon kategóriában. Nekem kifejezetten lapát kezem van, mégis a napi használatra bőven jó a 4", nem is kellene ennél nagyobb, de ez nyilván a felhasználói szokásaimmal van összefüggésben, nem szoktam rajta órákat netezni, sem filmet nézni, viszont jobb a hordozhatósága, egykezes kezelhetősége.

  • ZooLee

    őstag

    válasz vipnolf #562 üzenetére

    Szerintem ahhoz, hogy "menet közben" meg tudj csinálni mindent - igaz csak gyorsba' - ahhoz bőven elég a 4" is. egy levelet, weblapot megnézni, becsekkolni a 4square-re, Facebookra fellőni egy fotót, stb. Azért is mondtam, hogy felhasználás kérdése, mert aki ezt folyamatosan csinálja, annak lehet, hogy jobb a nagyobb képernyős készülék.
    De azért az is jelent valamit, hogy mindegyik droidos csúcstelefon topicjában felmerült, hogy "ez marha jó lenne, ha lenne belőle normális méretű". kb. ugyanannyiszor, mint itt a "mé'nincs nagyobb". Szóval lehetne kiegyensúlyozottabb a paletta minden oldalon, engem nem zavarna a nagyobb iPhone, csak a 4"-t is tartsák meg mellette (vagy a fizikai mérete ne legyen nagyobb) meg droidos oldalon is sokan örülnének a 4" körüli csúcsmodelleknek...

  • ZooLee

    őstag

    válasz flesli #592 üzenetére

    Szóval akkor ha kódot használok azt sem lehet resetelni?
    Azért kérdezem, mert nem ismerem a rendszert.

    Nem, ez az "Activation Lock". Ha hozzárendeled a telefont az Apple ID-hez, akkor onnantól kezdve nem lehet sem restore-ral, sem gyári beállítások visszaállításával semmivel sem rávenni az újraaktiválásra, csak az eredeti felhasználó jelszavával. (Tehát megcsinálhatja a restore-t, de nem tudja aktiválni a telefont az Apple szerveren keresztül, vagyis gyakorlatilag használhatatlan lesz a készülék arra, amire kitalálták.)

    (#595) Zolik: És? És az, hogy a teszt végén azt írták hogy 210-240 körül lesz az ára, ahonnan kapták ott pont majdnem 40%-al drágább!! csak erre próbáltam fehívni a figyelmet nem arra hogy a kulákoknak van ennyi fölös lóvéjuk..

    Azt majd Bocha elrendezi velük, hogy miért szívatták meg az árral kapcsolatban. De hogy értsd a szituációt: Ez nem az Apple által hivatalosan közölt ár a készülékkel kapcsolatban, hanem egy GSM bolt mondta egy szakportál újságírójának. És ennek megfelelően kellene kezelni...

  • ZooLee

    őstag

    válasz ZooLee #598 üzenetére

    Azt majd Bocha elrendezi velük, hogy miért szívatták meg az árral kapcsolatban. De hogy értsd a szituációt: Ez nem az Apple által hivatalosan közölt ár a készülékkel kapcsolatban, hanem egy GSM bolt mondta egy szakportál újságírójának. És ennek megfelelően kellene kezelni...

    Sőt, a cikket még egyszer elolvasva még az sem látszik, hogy ezt a GSM bolt mondta volna, ez inkább Bocha becslése az eddigi tapasztalatok és információk alapján... (Ami valószínűleg helytálló lesz, ha kiderülnek a hivatalos árak)

  • ZooLee

    őstag

    válasz balazs0102 #616 üzenetére

    Hát, szerintem ezzel kapcsolatban azért várjuk meg a szakportálok (pl. dpreview) tesztjeit, mert a MA-s tesztekben elismerten nem a tökéletes beállításokra törekszenek, ezzel mondjuk jobban szimulálva a napi használatot, de így semmit, vagy legalábbis nagyon keveset árulnak el a fényképező igazi tudásából. Nagyon meglepődnék, ha gyengébb kamera került volna bele, mint az elődökbe...

    Szerk: Na, itt egy kis előzetes, ez azért mindjárt más képet mutat...

    [ Szerkesztve ]

  • ZooLee

    őstag

    válasz dzsonesz #719 üzenetére

    Nem lesz kénytelen, én is azt hittem először, írtam is egy másik topicban, de utána újra elolvasva ez van benne:

    "CNET notes that installing iOS 7 still requires user interaction. This can be accomplished by going General > Software Update in the Settings app."

    Vagyis mindenképpen kell jóváhagyás az update elindításhoz, de az csomagot (800MB) mindenképpen automatikusan letölti. A 3GB a tényleges installáláshoz kell (ha OTA csinálod) 800MB a csomag, azt kitömöríti, installálja a csomagot, de utána felszabadítja a helyet, nem veszik el a 3GB! Addig foglalja a 800MB-ot, amíg nem

  • ZooLee

    őstag

    válasz lowzor #754 üzenetére

    Ez lehet, hogy így van, de egy idő után az is beszivárog, hogy iPhone-ért nem kap ugyannyit, mint régen, vagy mint más telefonért, és nem biztos, hogy érdemes foglalkozni vele. Olyan ez, mint az autóknál a gravírozott ablak, jelölt karosszéria: Nem lesz tőle ellophatatlan, sőt, ugyanúgy el lehet lopni, de ha van mellette egy másik, ami nem gravírozott, akkor azt viszik el, mert többet lehet érte kapni.
    Hát, majd kiderül idővel. Mindenesetre szimpatikus lépés a gyári védelem.

  • ZooLee

    őstag

    válasz flesli #760 üzenetére

    Vagy meglátják nálad kiszedik a kezedből, vagy a zsebedből, senki nem fogja visszavinni, hogy bocsi mégse lopom el :D

    Ez így van. :( Viszont akkor a "Hang lejátszása" helyett az "Akku rövidre zárása" esemény kellene a Find my iPhone-ba"...

  • ZooLee

    őstag

    válasz lowzor #768 üzenetére

    de ha minden baromságot ki tudnak fejleszteni, akkor miért nem tudták megoldani, hogy nagyobb felbontású legyen? A RAM miért csak 1 giga? Senki ne jöjjön azzal, hogy ennyi is elég, mert ennyi pénzért legyen benne.

    Kijelzőt: Minek 4"-ra nagyobb felbontás? Igazi haszna nem lesz, és csak a fogyasztása nőne meg drasztikusan, meg a sebesség csökkenne. Az 5" - FullHD egy óriási nagy parasztvakítás. A jelenlegi (1136x640) helyett meg HD-t (1280x720) alkalmazni fölösleges lenne, csak az alkalmazásparkot borítaná meg.
    RAM: Mindek legyen benne több? Azért, hogy a specifikációnál azt lásd, hogy 1 helyett 2GB van benne? Nem lesz gyorsabb, jobb, semmi változást nem okozna... Komolyan gondolod, hogy csak azért, hogy "ennyi pénzért legyen benne több"???

    Mondjuk az, hogy aki nem ellensége a saját pénzének, az elvárja, hogy 250k-ért mindenből a legjobbat kapja, még ha felesleges is.

    Ne haragudj, de szerintem ez így butaság. Én nem mindenből a legjobbat akarom, hanem azt, hogy amit kapok, egészében a legjobb legyen! És nézd meg, hardverben messze nem az iPhone a legjobb (van sokkal többmagos processzor, sokkal több RAM, sokkal nagyobb méretű, sokkal nagyobb felbontású képernyő), mégis összességében jobb, mint egyes csúcsmodellek. (Ez mondjuk nagyon szubjektív, lehet vitatkozni, viszont az eladások azt mutatják, hogy még mindig a legkedveltebb a kategóriájában)
    Ha annyira a specifikáció bűvöletében akarsz élni, akkor vedd meg az aktuális Samsung csúcsmodellt, de azért olvasgass a Samu fórumokban is előtte. Hiába fullozzák ki (jó közelítéssel) azért van ott is gond...
    Viszont ha megnézed a WP telefonokat, ott sem a legjobb vasat tették bele, viszont ott is optimalizáltak, meg is van az eredménye, gyönyörűen fut a WP...

    [ Szerkesztve ]

  • ZooLee

    őstag

    válasz spawn21 #773 üzenetére

    5"-on? Hát szerintem igen, teljesen fölösleges, annyival nem jobb, mint amennyivel többet fogyaszt és amennyivel több erőforrást igényel. (A retina iPad is szenved a nagy felbontástól, hiába szép a képe)
    Egy max 5-6"-os telefonba a HD egy teljesen jó kompromisszum szerintem, de még a 7-10"-os tabletek is jól elvannak ezen a felbontáson.

  • ZooLee

    őstag

    válasz lowzor #776 üzenetére

    Ezért jó, hogy szabad a választás lehetősége :)

    De igazán érdekelne, hogy akkor mi most az általad választott telefon ebben kategóriában, csak az érdekesség kedvéért :)

  • ZooLee

    őstag

    válasz keIdor #778 üzenetére

    Azt elhiszem, hogy szép, és hogy szebb, csak azzal nem értek egyet, hogy valóban kellene, vagy annyival több haszna lenne.
    Az is látszik, hogy leginkább a farokméregetés elvén rakják bele ezeket a kijelzőket, mivel pl. a Samu is a két csúcs telefonba rakta csak bele, de pl. egy Galaxy S4 mini még csak HD-t sem kapott... És közben meg fossák ki a 13-15,6"-os laptopokat a 1366x768-as felbontással.

    Szóval a tényleges értelmét nem látom FullHD-nak ilyen méretben. A 37"-os tévémben, még ott is elég a FullHD felbontás (igen, tudom, hogy más távolságból nézem)

    Egy tepsin szvsz sokkal nagyobb élmény netezni, filmezni, játszani. Attól, hogy valaki 150 centis és nem tudja kezelni, az egyéni szociális probléma.

    192 centi vagyok, 120 kiló, az eddig kipróbáltak közül még mindig a 4" esik a legjobban a mindennapi telefon használatra! :) Mondjuk a szemben ülő kolléganőm (na Ő tényleg 150 centis :) ) viszont S3-at használ, viccenesen szokott kinézni, mikor telefonál :)

    [ Szerkesztve ]

  • ZooLee

    őstag

    válasz lowzor #787 üzenetére

    Én átérem simán. Amúgy azért van 2 kezed, hogy használd is őket. Egy tabletet is eltudsz kezelgetni simán, nem? Ennyi áldozatot lazán megér, hogy nagyobb élmény legyen használni a telót.

    Én is átérem, pörgetni is tudom az ujjaim között, de mégsem ez a lényeg, hanem az, hogy hogyan, mire használod. Ha Te otthon is, munkahelyen (suliban) is csak ezen netezel, nézel filmet, közösségiskedsz, akkor természetes, hogy jobb egy nagyobb kijelzős telefon. Én is csinálom ezeket, de csak kiegészítő jelleggel: gyorsan megnézek egy e-mailt, tolok egy bejelentkezést a 4square-re, ránézek a Twitterre. Viszont sokkal fontosabb, hogy egy kézzel is tudjam használni, és beleférjen az összes zsebembe.

    Tehát attól, hogy kisebb, nem lesz rosszabb, mert ugyanazt meg tudod vele csinálni, ez csak egyéni preferencia kérdése, hogy neked melyik jön be!

    Ha lesz nagyobb iPhone, akkor sem fog igazán érdekelni (hacsak nem marad meg az alapmérete ekkora, és valami egyéb trükkel növelik a méretét. Ha csak nagy iPhone lesz, akkor bajban leszek...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák