Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • secretgarden

    aktív tag

    Nagyon kiallnak azok a kamerak... Plusz azert egy ilyenbe dukalna egy legalabb 5000mAh-s akku. Samsungnak sikerult belepakolni 5-6-7000mAh-t (pl. Galaxy M51-ben 7000mAh van), szoval Apple-nak sem kellene kisporolnia egy ilyen draga cuccbol... Szerintem...

  • secretgarden

    aktív tag

    Valahol kicsit rohejes hogy egy 200 euros Motorola Moto G9 Power vagy egy 350 euros Samsung Galaxy M51 1.5-1.6x annyi uzemidot produkaljon mint ez a boven 1000 euro feletti Apple csoda... Es akkor meg a sima vagy a mini iPhone 12-rol nem is szoltunk, amik szinten nem olcsok es meg jelentosen kevesebbet birnak. Erdkes hozzaallas az Apple-tol, olyan mintha azt mondana a Ferrari, hogy "mienk a leggyorsabb kozuti auto, de benzintankbol csak 25 litereset teszunk bele, ugyis mindenhol van benzinkukt es gyorsan megtankolhato"... Hmm...

  • secretgarden

    aktív tag

    Felreertes ne essek, nem vagyok anti-iPhone parti. Maga az Apple okoszisztema, az 5-6 evnyi gyors frissitesek tetszenek, a 90/120Hz-es kijelzok nem hoznak lazba, es a notch se zavar amig a notch melletti resz csak statusz kijelzesre van hasznalva. De en egy kulonosen heavy user vagyok, es ha valamit, hat a naponta 2-3x toltogetest utalom. Plusz azt is utalom ha fejostehennek nezik az embert, eleve draga, es akkor meg vegyel meg hozza minden tartozekot, beleertve a toltot, kulon, meregdragan. Nem tetszik a drabalis kamera modul sem. Emiatt jo vastag tokba ildomos tenni (meg amugy is Apple telok olyan vekonyak mint egy penge, nekem a nagy kezembe kenyelmetlen tok nelku fogni oket) - ha meg mar tokba kell rakni, akkor mit egy a gyonyoru kidolgozas, ha tok ugyis eltakarja. Inkabb csinalnak 2.5mm-rel vastagabbra a telefonjaikat, nagyobb akkuval, nem kiallo kamera modullal, nem kellene rajuk tok, es adnak legalabb a toltot a telefonnal egyutt. Valoszinuleg akkor mennek is venni egyet, bar igazabol nalam a £1000 (kb. 400000 forint) a lelektatni hatar, szoval az ala be kell ferjen. De akkor tenyleg vennek...

  • secretgarden

    aktív tag

    válasz mrThomi #24 üzenetére

    Annyira hype-olt lett az Apple, hogy szinte mindegy mit keszit es mennyiert adja, megvennek. Mar varom hogy mikor jonnek ki telefonnal, amihez kulon kell megvenni az akkut, mert alapbol nem jar hozza, de termeszetesen a keszulekhez adott kabellel halozati aramrol azert hasznalhato :-) Hulyek hogy nem gyartanak autot, lenne Apple auto 50 millioert vinnek a tehetosebb nepek mint a cukrot...

  • secretgarden

    aktív tag

    válasz secretgarden #27 üzenetére

    Persze azert nagyon drukkolok az Apple-nak, mert Apple telefonom, tabletem vagy laptopom ugyan nincs, de Apple reszvenyeim vannak, szoval hajra, minel tobb hasznot gyartani, minel jobb negyedeves reportokat felmutatni, hogy ugorjon a reszveny arfolyam :-)

  • secretgarden

    aktív tag

    válasz neverwinter1 #35 üzenetére

    A darabossag (meg a 8-10 honap alatt eredeti sebesseg felere-harmadara lasssulas) valami Samsung betegseg. OnePlus-nal es Motorolanal semmi ilyent nem tapasztaltam sem en, sem felesegem, sem barataim/kollegaim, Samsungoknal viszont mi is (telefonokkal es tabletekkel is) meg szinte mindenki mas. Meg osszel neztem egyik kollega 1 eves Samsung S10 Plus telefonjat, mondom neki, ezzel mi a baj? Kerdi hogy ertem. Hat ugy, hogy Settings-be lepeskor vagy 3mp-t tekert, a szabad tarhely kiszamitas meg vagy 5mp-be telt neki. Nyitottam egy bongeszot, 3mp tekeres... Hmm... Mondom neki, nem lassu egy "kicsit". Mondja, ja, hat igen, de mar 1 eves, lassan factory reset-elni kellene, ujonnan azert gyorsabb volt. Mikor lep mar tul ezen a probleman a Samsung, nem tudom... Mutattam neki az akkor szinten egyeves OnePlus 7-emet, nagyjabol ugyanolyan eros processzor, ahol mindezek 1mp alatt vannak, "Wow, de gyors" volt a reakcio. Mikozben az o telefonja tobb mint 1.5x annyiba kerult mint az enyem... Hmm...

  • secretgarden

    aktív tag

    válasz Viktor0610 #48 üzenetére

    Ez az idonkenti megakadas ugy tunik mindenen van. Nem csak telefonon. MIndenen ami szamitastechnika. Fene tudja miert. Multkor egyik kollega uberbrutal legerosebb legujabb AMD processzoros, 32GB RAM-os, villamgyors SSD-s gamer gepen csinaltunk valami nem tul bonyolultat Excelben, es egyszeruen egyik munkafuzet laprol a masikra valtasnal lemerevedett az egesz gep kb. 2.5-3 masodpercre. De csak egyszer, a jelenseg nem volt ismetelheto. Mas program nem futott. Nagy kerdes: miert? Mi a fene tartott neki addig? Par szaz szam AutoSzum-ja meg egy filter biztos nem... Volt amikor a Chrome bongeszo bezarasanal volt hasonlo 2-3 masodperces varakozas - ugyan mire?

  • secretgarden

    aktív tag

    válasz #08176384 #49 üzenetére

    Hozzatennem, hogy miota a 16:9 kepernyo arány már nem divat, keptelenseg egy kezzel kezelni egy telefont. Nem tudom miert csinalnak egyre hosszukasabb telefonokat. Nekem jo nagy kezeim vannak, szelteben barmelyik telefon tuloldalat elerem a huvelykujjammal, na de a kepernyo tetejet vagy aljat abszolute nem. Ezekenl a 6.5" korulieknel ha viszonylag alul fogom a telefont akkor aljat elerem de a kepernyo felso kb. 3 centijet nem, ha felul fogom akkor a tetejet elerem de az also 3 centit nem, ha meg nagyjabol kozepen akkor alul-felul kb. 1.5-1.5 centit nem erek le a huvelykujammal. Nem normalisabb lenne visszaterni a 20:9-rol meg 21:9-rol a 16:9-re? Nem is beszelve, hogy nem a telefon vastagsaga vagy szelessege miatt nem fernek a zsebembe hanem a hosszuk miatt. Nok konnyen vannak, beteszik a retikulbe, de mondjuk egy nem a hatlamas zsebekkel megaldott oltonynel hova a fenebe tegye az ember a 16-17 centi hosszu tepsit? Nyilvan ovtaska oltonynel nem jarhato ut :-)

  • secretgarden

    aktív tag

    válasz #08176384 #57 üzenetére

    Szerintem a gyorstoltes sebessegetol fugg a dolog. Mi a OnePlus 5, 5T es 7 telefonounkat is szinte mindig gyorstoltovel toltjuk, viszont altalaban csak 80-90%-ra es nem hagyjuk 20-30% ala fogyni ha nem muszaj. AccuBattery app szerint a ket regebbi telefon 2.5 ev utan is csak 3-4%-ot vesztett az eredeti kapacitasabol, az ujabb pedig meg csak 1-2%-ot 1.5 ev alatt. Viszont tegyuk hozza hogy a gyorstoltes itt 4 ampert azaz 20W-ot jelent 5V mellett. Mas telefnoknal van 30-40-50W-os gyorstoltes ami 6-8-10 amper, ezekert mar nem tennem tuzbe a kezem. OnePlus Nord-nal 65W-os a gyorstoltes, ennel 10V a toltofeszultseg es 6.5 amper, ezert se kezeskednem hosszu tavon. Xiaomi meg jovore 100-130W-os gyorstoltokon gondolkozik. Szerintem kb. 25W-ig, esetleg 30W-ig okes, onnantol felfele viszont fokozodo mertekben karos a telonak a gyorstoltes. Nyilvan a melegedestol is fugg, milyen a telefon hoelvezetese stb.

  • secretgarden

    aktív tag

    válasz devil-k #64 üzenetére

    Engem sem zavar, szinte mindig ket kezzel hasznalom, egykezes kezeles jo recept a leejteshez... Viszont ez, hogy "egy kezzel lehessen hasznalni", ez a (mondvacsinalt szerintem) magyarazat a gyartok reszerol, hogy miert gyartanak egyre hosszukasabb telefonokat (ebben eppen a Sony a vezeto), mikozben az emberek 99%-a mar a 18:9-es 6" feletti telefonokat se erte at huvelykujjaval fuggolegesen, miota meg 20:9 es 6.5"-6.8" a divat azota meg vegkepp nem...

    Ugyanugy blod magyarazat szerintem, minthogy azert nem cserelheto user altal az akku a telefonokban, mert igy vekonyabbak lehetnek. Igen, akar fel mm-rel is... De szerintem a felhasznalok nagyobb resze jobban orulne ha inkabb fel mm-rel vastagabbak lennenek viszont tudnak cserelni az akkut maguk, olcson, nem csak dragan, szakszervizben. Ja, de akkor kevesebb profit a gyartoknak. Inkabb ez van mogotte szerintem. Valami erdekes modon peldaul a Samsung S5 anno cserelheto akkuval birt, mikozben 8.1mm vekony volt es meg raadasul 1 meteres melysegben 30 percig vizallo is. Persze az 2014-ben volt. 2020-ra mar elfelejtettek a gyartok ezt a technologiat, hogy vekony vizallo telefon cserelheto akkuval. Persze, mese habbal... Szerintem...

  • secretgarden

    aktív tag

    válasz doooo #70 üzenetére

    Igazad van, nem erdemes altalanositani. Atofgalmazom: nekem volt korabban is es mostanaban is szerencsem tobb olyan kozep es felsokategorias Samsung telefonhoz es tablethez amik valamilyen oknal fogva olyan lassuak voltak bizonyos dolgokban mint egy abszolute beleposzintu telefon/tablet. Okrol fogalmam sincs. Jelenleg is van egyebkent felesegemnek egy Samsung tabletje, amit factory resetelni kellene, mert eszmeletlen lassu. Peldaul a kerpenyon a virtualis keyboardon gepeleskor is megnyom az ember 4-5 betut, semmi, aztan kb. a hatodiknal hirelen megjelnik az addig beirt 4-6 betu, majd par betu lenyomasig megint semmi, aztan megint megjelnnek egyszerre es igy tovabb, eszmeletlen idegesito. A Play Store ha talal mondjuk 5 frissiteni valo app-ot, az bo ot perc (regen talan 40 masodperc lett volna). Ilyesmik. Ezeket egy £40 Amazon tabletnak is nehez lenne elnezni, nem egy kozepkategorias Samsung Tabletnak... Es ujonnan nem volt ilyen... Tul sok app sincs rajta, kb. 30-35 lett ra feltelpitve (mig OP telefonomon kb. 150, megsem lassult le). Nem tudom mitol van. Elozo tableten is volt. Samsung S7 csinalta, Samsung S4 Mini csinalta, Samsung S3 csinalta, Samsung Tab Pro 10.1 tablet csinalta, Samsung Tab A 10.1 tablet csinalta/csinalja, Samsung Tab A 10.5 tablet csinalta/csinalja. Lehet hogy mi vagyunk pechesek. Vagy feltelepitettunk valamit amit nem kellett volna. Mindenesetre ez a tapasztalatunk.

  • secretgarden

    aktív tag

    válasz bedibazsa #91 üzenetére

    Ez tetszik. En Androidon gesztusvezerlest hasznalok mar jo ideje, de a valatas nem ennyire konnyu. Legegyszerubb alulrol felhuzni az ujjat es varni egy picit, ekkor bejon a futo appok listaja es lehet valogatni. Van elvileg gesztus elozo es kovetkezo apphoz, de azokat valahogy nem sikerul eltalalnom. Apple megoldasa gyorsabbnak es egyszerubbnek hangzik.

Új hozzászólás Aktív témák