Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • erdoke

    titán

    válasz kolosanyi #523 üzenetére

    "Én pl szeretem a widgeteket. Amikor nem kell, hogy megnyisd az alkalmazást és a teljes értékű funkcionalitást kihasználd, hanem csak kevés, de villám gyorsan elérhető információra van szükséged, akkor egy nagyon praktikus mód erre a widget"

    Elég régóta használok érintős okostelefont (eleinte még PDA volt a neve), és arra jöttem rá, hogy ha nem a teljes app funkcionalitásra van szükségem, csak gyorsan valami információhoz akarok jutni (ki küldte az emailt/SMS-t, mennyi az idő, lesz-e eső holnap reggel, stb), akkor ezeket nem a fő képernyőn, hanem a lock screenen kell elérhetővé tenni. Minek nyissam ki a készüléket, ha meg tudom szerezni a sürgős infót anélkül is? Először WinMo alatt szereztem be alternatív zár programokat (1-2 még mai szemmel is veszett profi, de még csak rosszul se néztek ki), és addig nem is vettem mást, amíg meg nem oldották más rendszerekre.
    Amint bent vagyok az OS-ben, azt a 6-8 alkalmazást szeretném minél gyorsabban elérni, amit a leggyakrabban használok, és amikben a mobil kütyüs időmnek 90+ %-át töltöm. Nem igazán nézegetem se a kezdő-, se a gyorsindítós képernyőt, úgyhogy nem túlságosan érdekel, mennyire lehet őket testre szabni, de még az se, mennyire váltanak ki vizuális úá faktort az emberből. Az említett appok funkcionalitása és külleme viszont annál fontosabb, hiszen ezeket nézegetem az idő döntő többségében.

    A legjobb aláírás a héten

  • t-real

    tag

    válasz kolosanyi #528 üzenetére

    Te jó ég... a wp csempéi... :W
    2hónapos teszt időszakra kaptam egy lumia 800-t, már a hajamat tépném ki egyesével a telefontól komolyan mondom (pontosabban a rendszertől), alig várom hogy visszaadjam és használjam a "jó öreg galaxy s-emet"
    Egyszerűen személy szerint megőrülnék a windows phone-tól, használtam már mind a három nagy rendszert, de a wp-től most ott tartok hogy hányni tudnék...
    Ezer bocsánat az off miatt, de mióta wp-t használok azóta odáig süllyedtem hogy csak telefonálásra meg sms-ezésre használom a telefonom mint annó jópár éve...
    Ez nagyon kikívánkozott már belőlem... :B

  • manchester85

    addikt

    válasz kolosanyi #541 üzenetére

    Ha több időm lesz, most úton vagyok épp, nagyon szívesen leírom neked, észérvekre alapozva, hogy mi a gondom a Metro UI-val, meg egyáltalán a WP-nal. Az egy dolog, hogy megosztja az embereket ízlés tekintetében, az meg egy másik, hogy iOS mellett párhuzamosan használva egyszerűen soha semmit nem találtam rajta. És nem azért, mert nem tudtam mi hol van, hanem mert körülményes a navigálása. Egyáltalán nem használható jól. Este írok egy cikket róla a blogomba, 11 fele.

    [ Szerkesztve ]

    i6 Silver

  • ZooLee

    senior tag

    válasz kolosanyi #541 üzenetére

    Szerintem a WP7/Win8 élő csempés megoldása pont egy arany középút az iOS fapados widget-mentessége és az Android "minden szabad", össze-vissza megírt, inkonzisztens widgetezése között.
    A tartalom élő ugyan (van "első pillantásra" információ) de szigorú keretek közé lett szorítva (=optimailzáció) a megvalósítás. Ezzel megnyerhetik azokat, akiknek az iOS túl szigorú, de az Androidos "szabadságlovagoknak" ugyanúgy nem lesz jó, esetleg azoknak, akik nem akarnak feltétlenül oprendszert hekkelni.
    Az alap adott, szerintem nagyon jó, szerintem, a kérdés az, hogy mennyi fejlesztőt tudnak csatasorba állítani a rendszer mögé. Sikerül-e olyan könnyen és jól használható SDK-t adni, mint ami az iOS mögött is van, vagy elcseszik. Nagyon sajnálnám...

    Z.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés