Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • wtomasz

    csendes tag

    Üdv Emberek!

    Van valakinek biztos infója arról, hogy hol van kitéve asztroszürke változat? Kézbevehetős, körbenézegethetős módon, tehát nem vitrinben...
    Szeretném ugyanis eldönteni hogy melyik színt vegyem, de ahhoz nekem élőben kell látnom. Eddig mindenhol csak ezüstfehéret láttam kitéve...

    Nem igazán értem azt a több helyen is látható policy-t, hogy kiteszünk négyet is, de mind ugyan az a színváltozat, miközben nem egy ember szivesen megvenné raktárról. Épeszűbb lenne egyet-egyet kitenni minden színből, no de mindegy, túlteszem én ezen magam valahogy, csak valaki árulja el hol lehet megnézni mindét verziót. :)

    Köszi

  • wtomasz

    csendes tag

    Köszi a válaszokat! Akkor ezek szerint mindenhol csak fehér van kitéve... Furcsa ez nekem, mert pl iPhone 5S-ből mind a 3 szín ki van rakva kb mindenhol, és sokkal könnyebb így eldöntenie a potenciális vevőnek, hogy melyiket szeretné.
    APR-ekben néztem amúgy én is, meg Médiában, de ott a hétvégén még a létezéséről se tudtak... :D

    Az azonnal rohanni kell megvenni elvvel meg nem értek egyet, két okból. Egyrészt a nagy rohamban hajlamosak nem betartani bizonyos technológiai paramétereket a gyártásnál, lásd fekete iPhone 5 kopása. Nagyon valószínű, hogy nem elég ideig, vagy nem az előírt hőfokon égették be a festéket, amíg a legnagyobb rohamtempót kellett tartani. Akik ugyanis 1-2 hónappal a premier után vették meg, azoknak érdekes módon már nem kopott, nem egy ilyet láttam anno...
    Másrészt pedig ugyan tényleg tartják ezek a cuccok az árukat, de ilyenkor év végén jön a fekete péntek, aztán karácsony, kizárt hogy sehol nem lesz rá semmilyen akció. Oké, valami nagy királyságra nem kell számítani, max 10%-os engedmény, vagy ilyesmi, de sajnos a magyar pénztárcának az is sokat számít...

    És szerintem attól se kell tartani, hogy az ingyenessé tett szoftverek nem maradnak azok, ugyanis abból a szemléletből kiindulva tették őket azzá, hogy ők a hardverek eladásából élnek, nem a szoftverekből. Legalábbis úgy rémlik, hogy volt valami ilyen info az ipad keynote után.

  • wtomasz

    csendes tag

    Üdv! Pár hete én is nyúzok egy iPad Air-t, első iOS eszközöm, és úgy néz ki kéne egy kis help hozzáértőktől. Pár dologra nem tudok rájönni, illetve nem egészen világos. Szóval ha az alábbiakra tudtok valami okosat mondani, azt megköszönöm.

    Hogy lehet rávenni a gyári Mail app-ot, hogy egy gmail fiókot push jelleggel frissítsen? A leírás szerint (Safari könyvjelzői között az "iPad útmutató" lap) működnie kéne minden olyan email szolgáltatás esetén, ami támogatja a push-t. Nálam a beállításokban mégse enged push-t csak icloud-os email-hez.
    Tudom, a Gmail app tudja, de az nem univerzális email kliens, mint a gyári Mail...

    Facebook app-nál hogy lehet állítani az értesítési hangokat? Az app-on belül nem látok ilyen lehetőséget (bár lehet hogy csak vak vagyok), rendszer szinten az iOS beállításai között meg csak az elküldött üzenetekét állíthatom. Itt egyébként szépen működik a push, minden üzenet megjön realtime, még akkor is ha nem fut a háttérben sem az app. Na ugyan ezt szeretném email-ek eseten is a Mail app-ban.

    App Store-t lehet-e valahogy magyarra állítani? Maga az iPad magyarra van állítva, minden lokalizációs beállítás magyarra van téve, az Apple ID-m is magyar, az App Store mégis angol, és minden letöltött nem magyar fejlesztésű alkalmazás is automatikusan angol. Ez normális, vagy én rontottam el valamit?
    Másik ide vágó kérdésem, hogy ha ki van kapcsolva az alkalmazások háttérben való frissítése, akkor honnan látom hogy valamihez van frissítés? Nem azzal a kis piros karikás számmal jelzi, mint a többi app, ha valami "esemény" van? Mert olyat nekem nem jelez, de az Updates lapon ott van egy csomó minden, már le is frissítve, tehát mintha hatástalan lenne a kikapcsolt automatikus frissítés...

    Normális-e, ha indokolatlan helyeken beszaggat, főleg listák görgetése közben? Névjegyek között, Safari-ban, van hogy még a beállításokban is, főleg akkor, ha egy ideig nem görgetek, aztán egyszercsak újra meglódítom. Nem vészesen, de azért belerondít a fene nagy felhasználói élmenybe... Másik pl hogy App Store-ban rányomok egy app egyik screenshot-jára, hogy teljes méretben megnézzem, és iszonyat szaggatással nyílik meg, miközben maga az app adatlapja ahogy előugrik, mikor rányomok, az szép folyamatos... Illetve amit most vettem észre, hogy gépelés közben néha lemarad 2-3 karakterrel, pedig ez eddig más helyeken nem volt, pl email írás közben...
    Ezek normális jelenségek, másnál is így van 7.0.4 alatt, és remélhetőleg majd javítják, vagy nálam van valami egyedi probléma?

    Bocs hogy kisregény lett, remelem azért elolvassátok. :)

    És hogy ne csak kérjek, hanem adjak is valamit itt a fórumhoz, hátha segítek valakinek ezzel az infóval:
    Tokot keresgettem én is, mint ahogy olvasom itt, még sokan. Belecsúsztatós jellegűt akartam, amiben csak akkor tartom, ha viszem valahova, de ilyen nem nagyon van még kifejezetten az Air méreteihez szabva. Ami viszont kiderült, hogy a két nagy APR bolthálózatnál sokkal több fajtát lehet venni kifejezetten az Air-hez, mint ami a weblapjukon fent van! Tehát aki még nem talált kedvére való tokot a neten keresgélve, szerintem tegyen egy próbát személyesen valamelyik APR üzletben, kb kétszer akkora a választékuk Air-hez való tokból, mint amit a netre kitettek...

  • wtomasz

    csendes tag

    Hogy hozzátok össze ezeket a brutális, 14-20 órás üzemidőket? Nekem szinte koppra mindig 10-et megy, néha egy picivel többet, de pl karácsonykor a rokonságnak sikerült 8 óra alatt lemerítenie, folyamatos játékkal meg azok telepítésével.
    Bár még az elején, az első pár töltésnél azt veztem észre, hogy egyre többet bír, de egyszercsak csinált egy restartot, ami után a beállításokban a használatnál megint azt a dumát írta, mint szűz korában, hogy majd az első teljes töltés után lesznek használati adatok. És ez után már mintha nem növekedett volna az üzemidő töltéstől töltésre... Nem tudom, ez jelenthet valami gondot az akksival? :F

    Ja, és amúgy screenshotokat mivel csináltok? App kell hozzá, vagy van valami trükk?

  • wtomasz

    csendes tag

    válasz kiszu #2403 üzenetére

    Az tiszta sor, hogy játekok jobban merítik, meg hogy sok múlik a körülmenyeken, de pont ezért kérdezem, hogy akiknek ilyen sokat bír, azok milyen körülmények között használják, van-e valami trükk, hogy mit kell kikapcsolni/bekapcsolni, akármi...
    Én főleg böngészek, könyvet volvasok, meg egy kis játék, de max ilyen angry birds szintűek. Ja és sosincs max fenyerőn, azon kb kiégetné a szemem, és nem mobilnetes. Namármost, nekem úgy tűnik, hogy hasonló használat mellett másoknak többet bír az akksi. :U

Új hozzászólás Aktív témák