Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dezz

    nagyúr

    Most 6 éves kislányom már tavaly végigvitte az összes pályát mind a 4 változaton (sima, Seasons, Rio, Space). :) (1-2 hónap alatt, napi fél-egy órában, ennyit engedtük játszani ovi után itthon okostelón.) Néhány pályát még megpróbált mégjobb eredménnyel megcsinálni, aztán annyi. Ha jön új rész, persze újra megjön majd hozzá a kedve, de állandóan ezzel játszani, na nem... (Legfeljebb aki még csak a felénél tart.) Én a simát vittem végig, néhány óra alatt, mert tényleg jópofa volt, a többibe már csak kíváncsiságból néztem bele.

    De persze egy "újszülöttnek" minden új, a 7 milliárd emberből mindig van jópár millió, aki éppen hozzájut valamilyen eszközhöz, ami viszi és nem játszott még ezzel a játékkal.

    Kicsit hasonlít a Tetriszre... A '90-es években eléggé végigsöpört a világon egy Tetrisz-láz... És itt most nem arra a kínai vacakra gondolok. Mindenféle platformon, ami akkor létezett, ott volt a Tetrisz és sokan megszállottan játszották. Egy időben én is eléggé belejöttem, de egy ismerősöm olyan hihetetlenül gyorsan tudta (miközben akár folyamatosan beszélgethetett), hogy az tényleg elképesztő. Csak az volt az idegesítő, hogy voltak igen gyenge implementációk (nem pont úgy fordult, ahogy kellett volna, stb.), amik csak elvették a vele ismerkedők kedvét. (Kész emberiség elleni bűntett, hiszen szabotálta a unity@tetris ideát. :D )

    [ Szerkesztve ]

  • dezz

    nagyúr

    válasz fotoboy #18 üzenetére

    Éppenséggel az edge-LED-eseknek semmivel sem szebb a képük, sőt sokszor inkább gyengébbek a színeik és homogén képnél jobban lehet látni a bevilágításokat.

    A (sima fehér LED esetén) nem sokkal kisebb fogyasztás mellett azért lehet drágábban eladni, mert sokan máig azt hiszik, hogy az valami újabb technolgia, mint az LCD. Aki tudja, hogy csak a háttérvilágítás más, sokszor az is többre értékeli a kelleténél... ;)

    Már itt van az OLED, 2 millióért (55")... [link] Állítólag néhány évig még nem lesz igazán elérhető árazásban.

    Kicsit túlzás, amit az utolsó bekezdésben írtál. A legtöbben nem vesznek túl gyakran új tévét, mosógépet, stb. Kicsit jobban pörögne a gazdaság...

  • dezz

    nagyúr

    válasz dezz #20 üzenetére

    'nem sokkal kisebb fogyasztás mellett' -> már úgy értve, az újabb CCFL-esekhez képest, amikben maga az LCD panel ugyanúgy fejlettebb típus (több fényt enged át, azonos kontrasztarány mellett, így kevésbé kell hajtani a háttérvilágítást, CCFL esetén is).

    A LED mellett szerintem ma leginkább az szól, hogy talán hosszabb az élettartama (mondjuk a CCFL is cserélhető, a LED-nél meg elég kellemetlen lehet, ha nem csak gyengül a fény, hanem kialszik néhány, egyenetlenné téve a világítást [kérdés, ilyenkor hajlandóak-e/képesek-e csak azt az egyet cserélni, vagy az egészet kellene]) és jó esetben jobban leszabályozható sötétben.

    Később majd talán lesznek wide-gamutos (széles színterű) LED-esek. A wide-gamutos CCFL elég drága mulatság. Addigra talán tartalom is lesz hozzá. (Hogy stimmeljenek a színek. Megjegyzem, a mozifilmek [ahol amúgy is játszanak a színekkel és nem feltétlen a tökéletes színhűség a lényeg] simán wide-gamutba kapcsolva az ezt támogató monitorokon is állatul néznek ki, anélkül életszerűbb, plasztikusabb a kép, hogy rikítanának a színek.)

  • dezz

    nagyúr

    válasz stranger28 #24 üzenetére

    U2410? :) Imádtam azon filmezni. Kár, hogy a még megfizethető kategóriákban nem sok wide-gamutos van (ráadásul nem mind támogatja a normális sRGB módot, ami azért néha jól jön).

    Igen, kicsit élékníti is a színeket, ha egy eredetileg sRGB-s vagy ennek megfelelő színterű videós anyagot megfelelő konverzió nélkül wide-gamutban jelenítünk meg. De ettől függetlenül "élettelibb", mert a piros valódi piros, nem az a téglaszín, a zöld és a kék is mélyebb, tisztább zöld és kék...

    Mostanában ritkán járok moziba, de szerintem ott is wide-gamutos verzióban mennek a filmek. A celluloidos mozifilm mindenesetre wide-gamutos volt.

    Az eredeti NTSC színtér jóval szélesebb volt, mint a mai TV-s standard, az első színes TV-k még tudták is, de az a foszfor-keverék nem adott elég fényerőt, ezért később lecserélték egy olyanra, amivel már nem volt ilyen probléma, csakhogy jóval fakóbb színeket adott... És aztán úgy is maradt a dolog.

    Kicsit furcsa, hogy most sem "erőltetik" TV fronton, amikor pedig már megtehetnék. Bár nyilván fontos szerepet játszik, hogy a tévés és lemezes standard az sRGB-nek felel meg ilyen szempontból. Vagy lehet, hogy eleve készültek a sima fehér LED alapú cuccok több évre szóló bevezetésére, ahol ugye visszalépés lett volna, ha a CCFL-esek már tudják. De attól még pár készülék tudhatná. (Illetve talán van is néhány ilyen, de nagyon elvétve.) Gondolom, akkorra tartogatják, amikorra általánosan elérhető lesz a wide-gamutos tartalom, addig nem akarják ellőni. Akkor viszont majd nagy szenzáció lesz...

    (Az LG-knél még belépőszinten is benne van a menüben valamilyen wide-gamut kapcsoló, csak nem sokat ér, ha egyszer a panel nem wide-gamutos. Nem tudom, hogy most csak félrevezetésül van bent vagy mi. Vagy lehet, hogy éppen arra jó, hogy majd ha lesznek wide-gamutos kiadványok, akkor a színhűség érdekében visszakonvertálja sRGB-re?)

    [ Szerkesztve ]

  • dezz

    nagyúr

    válasz stranger28 #26 üzenetére

    Áhh, a nagytesó, az se rossz.

    Igen, ha már eleve el vannak b@szarintva a színek, az WCG-ben mégjobban kijön. (Na de az audiofil cuccokon is jobban kijön, ha rossz a felvétel, keverés, stb.)

    Igen, hallottam, hogy az OLED is élénkebb, csak nem tudom, hogy simán csak nagyobb a színtér, vagy torz is? Ilyen neonszínekről beszéltek néhányan. De tegyük fel, rendben van. Azért remélem, lesz bennük normális színtér-konverzió, illetve standard tévés színtér szimuláció, hogy ne sírjon az emberek szája. :D Na persze kikapcsolható, hogy kikapcsolhassam.

    Végül is a szabvány már megvan, úgy hívják, xvYCC, más néven x.v.Color. Csak valamilyen megmagyarázhatatlan oknál fogva máig nem része a Blu-ray szabványnak (sem), pedig az pl. a DeepColort már támogatja. Viszont pl. az AVCHD felvételi formátum igen. (És az említett Dell monitorok is, úgyhogy ha valakinek van egy AVCHD-s kamerája, ami támogatja a WCG módot, a monitorán meg is tekintheti a feltételt. Csak mást nem nagyon kezdhet vele, amíg át nem konvertálja. :D )

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák