Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • stranger28

    addikt

    válasz dezz #25 üzenetére

    U2711. :) Én is nagyon szeretem, bármit is csinálok rajta. sRGB is rendben van hálistennek.

    Így van. Azért is tűnik kicsit túlszaturáltnak, mert sokan megszokják a téglavöröset, mint piros. Aztán ha a "pirosnál" valami pirosabb, az már megzavarja az embert. Én mindig is fakónak láttam az sRGB-t, úgyhogy engem jól kisegített a WCG. Egyedül ott tud zavaró lenni, ahol már eleve sRGB-ben is rikít valami. Például neonsárga, erősebb rózsaszín, amit nem fogtak vissza. De sok lejátszó/böngésző átkonvertálja magának és úgy ezek is eltűnnek javarészt.

    Ott nem tudok sajnos ilyenekre figyelni, mert kerülgetem a repülő törmelékeket. :D

    Ezt én sem értem teljesen, de biztos jó okuk van rá. Viszont az OLED már élénkebb lesz. Addigra csak összehoznak valami jobb szabványt.

    /Az egyik lehetőség tényleg ez a konvertálás, másik szerintem az, hogy simán élénkíti a képet. Sok TV-ben szeretik azért "felturbózni" a színeket, mert nem csak mi tudjuk, hogy jó dolog az. Bár én ezen TV-zek, úgyhogy ebben a témában nem vagyok igazán járatos./

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák