Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Peat;)

    veterán

    válasz Ren Hoek #31 üzenetére

    Az alapvita itt nem más, mint kevesebb funkció de az nagyon jó minőségben, vagy sok funkció de esetleges silány minőséggel egy két funkciónál. Na most ha valakinek pont az számít ami el van hanyagolva az okoscuccokban...:)

    "Lehet kapni atom olcsón telefont, ami képes mp3 lejátszására, SE walkman mobilok régebbi típusok teljesen jók hangzásban is és olcsók is."

    Rendben hogy a te igényednek jó, de nagyon sokaknak meg silány minőség. Nekem is volt, én nem kommentálnám azt a minőséget jónak(középszerű szerintem), legyen elég annyi, hogy 12k jó magyar forintért sokkal jobb minőségű mp3 lejátszót kapni már. Ráadásul a walkman mobilok jó része nem okos...

    A mai okostelefonok hangminősége nem felel meg nagyon sok embernek, ótvar szar hangchipet raknak bele (már ha raknak) és sokaknak a jó zenelejátszó kimerült a csilivili albumborító megjelenítésével. Sokaknak nem. Nem beszélve a rossz tervezés általi hatalmas alapzajokról, soft bugokról, vagy pl az általánosan máig megfogalmazható és érthetetlen android két éve tartó hátrányáról a zene területén.

    Sokan csesznek kiadni 100k felett egy okostelefonért, mivel igényesebbek zeneügyileg.

    Sokan megveszik a 15-20k-s telefont és a magas minőségű zene lejátszót. Ez is több kategóriára oszlik, van a hírben említett példány, ami még mindig olcsóbban nyújt olyan funkciókat amit az okoselefon példánya (az 150k! ha nem tévedek, jelenleg, ahhoz kell viszonyítani hiszen ugyanaz csak telefon mód nélkül), de ez az ár már nekem is meredek, de akinek ilyen funkciókra van szüksége annak itt a lehetőség. Van aki megvesz egy jó minőségű alaplejátszót (már 20k körül is van memkártyával együtt) és mellé a 30k-s fülhallgatót. Telefonban egyszerűen nincs szüksége okosra. Sok ilyen ember van és sokkalta jobban jár minőségügyileg. (telefon funkcióra nézve is...szvsz a kisebb gombos telefonokkal kényelmesebb telefonálni mint a nagy okosokkal)
    Minőségben egyszerűen más kategóriák, viszont a telefon sokkal többet tud, mint pl. a net. Csak ha nekem nincs szükségem rá..akkor minek adjam lejjebb a minőséget? Jó kérdés.
    Ezek alapján ha valaki racionális inkább az kérdezi, ki az aki 100k-t kipenget egy okostelefonért úgy hogy annak nem használja ki minden okos funkcióját. Szerintem azok akik még nem tapasztalták meg a minőségibb utcai zenehallgatást, vagy egyszerűen nem érdekli őket ez a funkció vagy nem akarják megismerni hogy az esetleg a 100k-s készüléket hangminőségben körberöhögi a 1x ezer forintos sansa termékcsalád pl. Akinek létszükséglet a 3g/net annak kell okostelefon igazán, de valljuk be ezek legtöbbször üzleti felhasználást jelentenének. A legtöbb ember nyomkodni, poénkodni vesz ma okostelefont. Sok példányon még a video lejátszás is nehézkes, a zene középszerű, kevés a tárhely, foglalkozni kell vele(bug, frissítés), hamar lemerülnek a maiak és drágák is. A samsung wave az ami az én figyelmemet felkeltette, majd beleolvastam a topikba...vannak pozitív jelek, de sok a bug, a megkötés, a kitolás a felhasználóval. A hangminőségre meg ha rákeresek akkor többnyire kérdéseket találok, választ nem...mert ezen felhasználókat nem az érdekli, hanem pl a 3d-s nfs játékról sokkal több hozzászólás van. Szerintem ez remekül példázza a helyzetet..szóval kinek mi a gazdagok játékszere. Én úgy látom aki zenelejátszót/pmp-t vesz az azért teszi mert ki is használja azt a funkciót. Az okostelefonok használatban lévő számát ha végiggondolnánk, akkor meg tudatosulna hogy az az igazi pénzpocsékolás rengeteg embernek.

    [ Szerkesztve ]

  • Peat;)

    veterán

    válasz Ren Hoek #35 üzenetére

    Ott a telefonos változat, csak éppen sokkal drágábban. Még a neve is galaxy ugyanígy. Nagy butaságot írtál magyarul.

  • Peat;)

    veterán

    válasz Ren Hoek #37 üzenetére

    "A zenelejátszó szoftver átlagos tudású, képes ID3-tagek alapján szűrni a zenék között, megjeleníti az albumborítókat, lehet benne tekerni és fut a háttérben. Viszont vannak hiányosságai, a háttérből ugyanis nem lehet kezelni, továbbá nem tartalmaz hangszínszabályzót sem. Ha lezárt képernyő mellett nyomkodjuk a hangerőszabályzó gombokat, nem meglepő módon a hangerőt tudjuk állítani, számot akkor sem tudunk léptetni, ha nyomva tartjuk valamelyik gombot."

    X10 mini tesztből. Ezt olvasd fel egy zeneszerető embernek és még a hangminőséget sem kell szemügyre venni, mert alapból mosolyog egyet. Majd kiváncsi leszek a samsung hogy oldja meg android mellett a multimédiát ebben a PMP-ben...
    Másrészt ha az adott hírben lévő készülék a fő téma, a videonézés is igen érdeke, hiszen jelentős a méretbeli különbség. Meg:

    "Filmek lejátszását valószínűleg nem sokan fogják erőltetni az X10 minin, de azért a teljesség kedvéért elmondom, hogy az MPEG4 és WMV formátumok támogatottak, a DivX/XviD kodek nem az."

    Mint mondtam: magas minőség vs silány. Az x10 márpedig az, a teszt alapján pl egy cowon s9-hez képest, zene és film szempontból. Nem ugyanazoknak készült. X10: nyomkodni pici net és zene, telefon+sms. Cowon: zene fülvérzésig, jó minőség, zsebből is vezérelhetőség a gombok által, rengeteg állítgatási lehetőség, zenék rendezésének több módja, sorozatnézés felirattal. (3.3-as a kijelző, az sorozatra jó filmre nem)

    [ Szerkesztve ]

  • Peat;)

    veterán

    válasz leslieke #40 üzenetére

    "divx player (720p-ig hibátlan lejátszás)"

    Majd egyszer az lesz. Most még nem azt láttam a topikjában a felhasználóktól. Másrészt egy fix havidíjas rendszert is be akarnak vezetni ha teljes értékűként akarod használni(szolgáltatós előfizu MELLÉ). A zeneminősgről meg sok info nincs, csak az hogy lehet hogy jól sikerült...:) De elindultak valamerre, mint írtam fentebb én is meglestem. A kijelzője filmre viszont kicsi.

  • Peat;)

    veterán

    válasz leslieke #43 üzenetére

    Nemtom 4"-es kijelzőn én már meg tudnék nézni egy vígjátékot. De 3.3"-on olyan 40 percig köt le az élmény. (Cowon s9-ben egyébként amoled van, szerintem samsungtól, majd meglesem wave-t valami boltban mit fejlődött az samoled!)

    Az viszont tény, hogy jönnek az android táblák és azokon célszerűbb a film, 7"-on nekem már teljesen jó ha arra vágyom távol (szerencsére) a gépek és lcd tv-k világától. De az nekem már 3 nektek meg két eszköz lenne :).

  • Peat;)

    veterán

    válasz Ren Hoek #46 üzenetére

    Zenére én nem ajánlom a telefont vagy nagyon utána kell nézni, legyen ilyen vélemény is a topikban és ez nem jelenti azt hogy a hírben szereplő termék zenefunkciója jó lesz(jelenlegi androidban én erősen kételkedem)! Csak azt hogy vannak jó megoldások.Szerintem pont ezért ne hagyjuk, mert a tudatlanság (ez a hozzászólás és x10 mini szerintem az volt) nem mentség és aki ide beolvas az ne kerüljön az általad írtakkal abba a tévhitbe hogy a mai telefonok zeneminőségnél, és egyéb zene funkcióinál úgysincs jobb, majd ha megveszi az említett terméket rájön, hogy az zenére konkrétan kezelésénél fogva is már kényelmetlen, ahogy azt a tesztelők is tapasztalták. (nem én aki még harap is rá..)
    Én nem a két eszköznek örülök a zsebemben, hanem a két eszköz közti különbség visz rá hogy "cipeljem" őket.

    Egyébként a füles még jobban meghatározza a zeneminőséget, csak egy normális eszköz kell alá. Annak nem kell pmp-nek lennie, valóban létezik tizenezer forintos flacot is lejátszó mütyür a piacon. Engem ezért akaszt ki hogy a drága telefonokba annyit nem bírnak belerakni normális kezelhetőséggel és funkciókkal.

    A villamos zajhoz meg annyit, hogy gőzöm nincs annak hangszintjéről, de amikor zenét hallgatok a bkv-n és kihúzom az egyébként nem is drága fülest, akkor a bkv zaja szó szerint megcsap. A hangnyomás lehet nem egyenesen arányos a hangerősségtől, de hidd el: a bkv szintén rontja a hallásodat. Az arányokat nem tudom, de ha tippelnem kéne szerintem nagyon hasonló mértékben az én esetemben. Akkor meg már ezt választom. Ahogy a nyaralásnál a parton és mindenhol lehetőségem van notebook és hangfalak nélkül egy számomra kellemes minőséget elérni. Valakinek ez valakinek meg pl e-book a mániája. (sokan annak is nekiugranak, hogy minek az..)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák