Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cole86

    senior tag

    Nem rosszak ezek az "új" karik ,de az AMD is abba a hibába esett mint korábban az Nvidia.. Kiadtak egy "szuper" kártyát (r9 290x) és egy butított olcsóbb verziót (r9 290) és mellé átcímkézték a teljes palettát..

    Az nvidiának ebből nem lett hátránya, sőt.. Így ezt az ATI is megfogadta.. :U Természetesen az árcsökkentés üdvözlendő ,de a teljesítmény nehogy már csökkenjen is még... :W

    Sajnos ezért nem fejlődik megfelelő szinten és ütemben a GPU erő, valamint így is hatalmas a lemaradás a CPU teljesítménnyel szemben..

    egy i5ös ivy vagy netán i7es megkockáztatam ,h még vagy 5évig ki fog hajtani minden, 4,5ghz feletti szinten megcibálva könnyedén..

    A helyzeten csak az AMD új irányváltása a Mantle API tudna valamit javítani, ha valóban legalább ki lehetne használni a lassan már 2 éves GCN architecturát..

    Mindenesetre a használt piaci árakat nem igazán fogja lenyomni, mivel a használt árak alapból is lejeb voltak már ,ha már nem új a kari (-10-20% alsó hangon), valamint az újak értékét nagyban nem fogja befolyásolni az AMD-s bejelentett árcsökkentés után (7900es szériában) egy hozzá értőbb vásárlói kör szemében legalábbis biztosan nem.. amíg elérhetőek lesznek legalábbis. :K

    A r270es pedig igen kevés számoló egységgel próbálná befogni a full referencia 7950est (800mhzes órajellel!!!!!).. ne feledjétek el, azok közül átlag mennek 1100-1150mhzet tuningban, amik már bőven 7970 ghz edition szinten vagy felett vannak.. r270esre meg max kb100-150et lehet tolni átlag szvsz..

    A 3gb 384bites memóriáról már nem is beszélve. Ez így azért már nem olyan egyértelmű best buy.. :N :U

    Reklámozni meg nem akarok ,de mi is adunk az aprón újonnan 7970 ghz editionokat már 80k körül, 7950eseket pedig 65k környékén, így az új jövevények árazása is csak a bolti drágább árakhoz képest kedvező. (meg persze nem rossz indulatból, de mire ide ér mo-ra és 27% áfa + haszon után az 90-95-kba (280x estén) is bőven bele fog nyalni.. egyedi hűtéssel meg tuti és referenciát meg csak sült bolondok vesznek vagy aki vizezik.. :)) )

    [ Szerkesztve ]

    >> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

  • Cole86

    senior tag

    válasz ThePoweR #244 üzenetére

    Én csak arra reflektáltam ,h a relatív erő és a még benne rejlő erő nem tükrözi a grafikon.. főleg ,h mostanság már alapból 950-1000mhzes 7950es editionokat addnak ki..

    nem mondtam ,h egy kategória , egy szóval sem, csak sokan írták ,h 7950es erő szinte és mennyire kedvező áron... :U

    Oliverda : 7970 ghz editionhoz képest igen.. Ha valaki nem nyúl a kártyához, akkor nem mondhatja ,h erősebb gyárilag.. nem? Kisebb az órajele, ebből következik.. :U (1-2%-al lejebb van a r9 280x)

    [ Szerkesztve ]

    >> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

  • Cole86

    senior tag

    válasz Oliverda #248 üzenetére

    :DDD :DD ;] peace :R

    >> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

  • Cole86

    senior tag

    válasz SecretCinema #251 üzenetére

    Olvasd el figyelmesen amit írtam.. 80k körül van 7970 ghz edition az aprón is újonnan.. Néha iponban is 90-95k körül már vannak.. ennek tudatában és annak fényében ,h még nem tudni mennyiért is lehet majd kapni a 280x-et, nem biztos ,h olyan biztos ez a relatív olcsóság.. Nálam (ez az én véleményem) a 7970 alapból ghz editiont jelent, mivel a 2 kártya amúgy ugyan az ,csak az 1iknél gyárilag 1050esre lőtték be.. másban nincs eltérés.. összes 7970es tudja azt a szintet.

    A többi kisebb szériás kártyával nincs gondom, jó az ár/érték arányuk és az erejük is.. sajnos én a high-end karikat részesítem előnyben, így engem csak azok érdekelnek, ezért emeltem ezt ki.. Jó lett volna egy erősebb AMD kari, ami nem éppen 180+ lesz.. várhatóan fölötte fog nyitni idehaza erősen r9 290x, ha hihetünk a külföldi híreknek..

    [ Szerkesztve ]

    >> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

  • Cole86

    senior tag

    válasz XuChi #372 üzenetére

    Az egyedi hűtésekre kell várni még legalább 2-3 hetet, ha nem többet..

    (#371) adamssss : ez így igaz..

    Aki nvidia párti vagy ilyen kártyát vett, az most próbálja lehúzni a dolgokat az amd oldaláról ,de most nem tűnik ,h olyan fényesen állna az nvidia az erőviszonyokban, ha ez az mantle API kicsit is elterjed, (márpedig el fog, ha valóban igaz a gyorsulás amit eredményez) mindazok ellenére ,hogy az AMD nem volt képes komolyabb előre lépést tenni hardveres vonulatban, bár az R9 290x-ről egyenlőre még nincs konkrét teszt..

    Az viszont biztos ,h az árpolitikája egyértelműen nyerő most az amd-nek minden szegmensben ár/érték tekintetében. :K

    >> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

Új hozzászólás Aktív témák