Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gbors

    nagyúr

    szép, alapos teszt lett :R külön örültem a jó alaposan megemelt IGP órajeles játékteszteknek, igen érdekes az eredménye. 39%-os magórajel emelésre kaptunk átlag 9% teljesítmény-többletet, ez gyakorlatilag nudli, ezek szerint van valami irdatlan bottleneck a rendszerben. adja magát a memória sebessége - ezt az elméletet a RAM órajel variálása valamennyire alá is támasztja, de nem annyira meggyőző a dolog, hogy ne lehessen valami további gubancra gyanakodni...

    az világosan látszott eddig is, hogy az AMD nem ár/teljesítmény bajnoknak szánja az APU-kat, és sok helyen le lett írva, hogy okosan megválasztott CPU+VGA kombinációval előrébb lehet lenni, akár teljesen AMD-s felállásban is. azt aligha volt reális elvárni, hogy a Kaveri ezen változtasson - viszont az árazás még ezt tekintetbe véve sem túl szerencsés. 30-32e FT-os áron szerintem még megcélozható egy olyan szegmens, ahol megfelelő szélességű közönséget találnak ezek a termékek (bár pont a belső konkurencia, az A8-5600k és A8-5500 teszi már ezt is nehézzé), de ha 40e fölé merészkedik az ár jelentős extra teljesítmény nélkül (ami ugye mind CPU, mint IGP fronton elmaradt), akkor már csak igen speciális igények esetén tudom elképzelni, hogy valaki egy ilyenbe beruházzon. várjuk az A8-7600-as árazását - az még érdekes lehet.

    "We put all our politicians in prison as soon as they're elected." "Why?" "It saves time."

Új hozzászólás Aktív témák