Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vamp

    senior tag

    válasz rudi #56 üzenetére

    Hahó! Lássuk, ezekre mit tudok mondani.

    1. Üzleti modellt még nem dolgoztunk ki a rendszer mögé, el is mondom miért. Sokkal egyszerűbb szakembert keríteni üzleti vállalkozás indításához, mint a programozáshoz, és a design részhez. Az előbbihez bőven vannak kapcsolataink, de elég ciki, hogy nem sok professzionális kódolót és szerkesztőt tudhatok az ismerettségi körömben. A profitszerzés módjai ellenben fel vannak sorolva a dokumentációban, ötletünk van rengeteg. Segítségéről biztosított továbbá esetleges céges dolgokhoz, szponzorációhoz Cerebellum kolléga, valamint jópár szakember. Megjegyzem, alaposan beástuk magunkat az ötletet kimunkáló emberkékkel a cégalapítás, könyvelés, munkaerő felvétel stb. témakörökbe.
    Azt gondolom, miután sikerül létrehozni egy működő tesztoldalt, sok támogatót megnyerhetünk a dologhoz, bár nem szándékozzuk eladni a lelkünket, fontosnak tartjuk az önállóságot. A tesztidőszak alatt lesz időnk eldönteni, milyen funkció hozhat profitot, s melyik nem.

    2. Ez bizony egy jó kérdés. Azt gondolom, elég kockázatos vállalkozás a mienk, mégsem aggódom emiatt. Lehet hogy ezekkel Dunát lehet rekeszteni, de emlékezz, a googlenak mint keresőnek is számtalan "ellenfele" volt a kezdetekkor, azzal nyerte meg a domináns pozíciót, hogy tudott újat mutatni. Egy jól kezelhető, "pár kattintásos" rendszerben gondolkodunk, és nem feltétlen a magánszemélyekre pályázunk. Cserekapcsolatok születhetnek iskolák között, céges partnerutak, kalandtúrák valósulhatnak meg. Számtalan lehetőség közül válogathatunk.
    A hasonló oldalak óriási hibája, a használhatóság valamint az átláthatóság hiánya (bocs, ez kínrím volt:D). Fontos még megjegyezni, hogy mivel - ahogy tildy is említette - web2-es filozófiára építünk, a felhasználók bődületes mennyiségű információt hozhatnak össze az egyes országokról, desztinációkról.

    Felmerült a kérdés, vajh a felhasználók hogyan fogadnák az oldalt? Ezzel kapcsolatban Cerebellum készített egy rögtönzött közvéleménykutatást a BME-n. Bár nem reprezentatív, az eredmény kellőképp pozitív volt, magyarul lenne igény a rendszerre.

    3. Az oldalt a lehető legtöbb nyelvre lefordítjuk kezdetben.
    Ez is megoldanó feladat, hogy az egyes eltérő anyanyelvű emberek beszámolóit, információit hogyan s milyen módon interpretáljuk egy másik nyelvre.

    Ha nincs otthon net, hát istenem, egy ügyféllel kevesebb. Az iwiw sem dől össze, mert nincs minden lakásban internyett. Persze erre is találunk majd megoldást, de ez még a jövő zenéje.

    Bocs a hosszú válaszért!:D

Új hozzászólás Aktív témák