Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fpeter84

    senior tag

    válasz #79335424 #3367 üzenetére

    Igen - bár messze nem az ideális se a küldésre a lagg miatt, se a fogadásra mivel csak polling módon működhet (kérdezgetheti az eszközt hogy akar e valamit mondani neki)

    (#3365) bartatamas

    Köszi így sikerült pl egy "uname -a" -ból visszanyerni amit mond - működnie kell majd az én programommal is

    Esetleg olyan opción gondolkodtál már, hogy hálózatra küldés / fogadás / eseménykezelés? Értem ezalatt, hogy meg lehet adni egy IP:PORT címet és azzal kommunikálni olyasmi raw formátumban, mintha pl egy ser2net szerverhez csatlakoznál putty-al. Mezei sorosport-szerűen viselkedhetne: rá lehetne küldeni x byte-ot vagy szöveget aminél a protokoll természetesen már magánügy. Olvashatna is róla mondjuk meghatározott számú byte-ot (ha bináris a protokoll) / lezárókarakterig (ha human-readable) illetve olyan módot is el tudnék képzelni hogy folyamatosan nyitva tartja a kapcsolatot és ha x byte / lezárókarakter érkezik akkor az addig beérkezett szöveggel/számmal mint változóval generál egy event-et

    Ha ezt beépítenéd, akkor ezt lehetne használni akár közvetlen Wifi-s arduino / RPi / stb kommunikációra, valamint én is tudnám használni úgy hogy a saját programom szervízként fut a droidon a háttérben és localhost-on keresztül beszélget a robottal - az USB eszközt pedig folyamatosan nyitva tudnám tartani én is, ezáltal sokkal direktebb lenne a kommunikáció - úgy tűnik hogy a laggot leginkább ez okozza, hogy a programomnak mindig meg kell nyitnia majd bezárnia az USB eszközt, ahányszor meghívódik mint shell command...

Új hozzászólás Aktív témák