Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Rive

    veterán

    válasz Lauda #647 üzenetére

    Anno rég az átkos szociba' minden rendelőben (váróban) volt anti-germ (UV) lámpa. Igaz, bekapcsolva sose láttam egyiket se... De mostanában mintha már el is tűntek volna.

    Pedig nem volt az akkora hülyeség...

    (#649) Lauda: nem más a véleménye, csak nem fejtette ki az igazság minden részletét, te meg olyan irányban próbálod ezt felhasználni, ahova nem releváns. Az influenza vírusának relative rövid (percek) a túlélési ideje szabad levegőn: szilárd felületen ~ egy nap. Ha tapizod, akkor viszont a bőr savas kémhatása percek alatt legyakja a nagyját. Szóval ez így megint arról szól, hogy ne viselj maszkot, mer' fejbeb@szhatnak egy téglával is, akár.

    Papírpénzen viszont akár két hétig is elvan. Használj bankkártyát :P

    [ Szerkesztve ]

    /// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

  • llax

    senior tag

    válasz Lauda #647 üzenetére

    Ebben a pillanatban nincs (/pillanat itthon még alacsony a kockázat - kivéve, ha fertőzött területről érkezett ember közelében vagy). De gyorsan gyártható, gyártják is, a patikák ellátása már beindult.

    Nekem van egy köteg. Nem most vettem (több éve). Nem is világvégére készülve vettem (sőt, még csak nem is fertőzés ellen), nem papír, így akár ki is lehetne mosni (ha nagyon muszáj lenne).

    Mi több, van bőrfertőtlenítőm is. Nem valami "kozmetikai" litty-lötty, hanem széles spektrumú (viricid is), alkoholos. Sőt, kórházi bemosakodásra alkalmas folyékony szappanom is. Ezeket se most vettem. (fúrok-faragok-vágok-hegesztek vasat, fával is dolgozgatok, festékszórót is használgatok, elektro cuccokat is javítgatok-építgetek és ezzel a hobbijaim felét se soroltam... szóval némi "elsősegély" szükséglete is felmerül - szerencsére igen ritkán - akár fertőtlenített horgászdamillal öltök is :) - igaz, utóbbi csak 1x történt, de Betadine és lidokain most is akad :) )

    Ui.: Van burátlanított HgLi lámpám is, az jó UV-C forrás :) mielőtt még...: nyák fotózáshoz

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák