Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • VIC20

    őstag

    válasz Khelben #67 üzenetére

    Sőt, téli gumi sem volt meg gyerekülés se. Meg biztonsági öv se volt kötelező. Most is gyerekülés nélkül és bekötetlenül szállítod a gyerekeket? Hagyjuk már ezt a "bezzeg az én időmben" dumát.

    Akkor viszont hagyjuk már a mellébeszélős, elkenős dumát is! Merthogy biztonsági eszközökhöz hasonlítani egy szórakoztató elektronikai eszközt nem kicsit hmm... maszatolás.
    (Egyébként mi a baj ezzel a "bezzeg az én időmben dumával"? Egy rossz hasonlaton kívül semmit sem írtál, ami miatt nem állná meg a helyét az összehasonlítás.)

    "Türelemre meg olyan helyen tanítom a gyereket, ahol muszáj, mert nem tudok tenni ellene, pl. nem lökdöshetem félre a sorban előttem állókat. Ahol tudok, ott minek szívassam?"

    Vagy-vagy. Ezt hívják, illetve hívnák következetességnek. (Különben is minimum összefügg a két dolog - ahogyan erre már próbáltam is utalni.)

    "Én sem utálok semmit jobban, mint ha feleslegesen szívatnak."

    Úristen! Ez minősülne szívatásnak?! Lassan levezetjük a gyerekek filmre bambuláshoz való jogát? Következésképpen meg akinek meg nem telik ilyen kütyüre, az meg mind kegyetlenül sanyargatja a gyerekeit a Ladában?
    Gyermeki jogok országgyűlési biztosa, hol vagy ilyenkor?!
    Mondják ki: minden gyermekkel és személygépkocsival rendelkező házaspárnak alanyi jogon jár egy hordozható médialejátszó! Sőt film is bele, jogtisztán. Közúti ellenőrzéseken a rendőrség ellenőrzi majd a meglétét, és ha nincs, akkor bírságol keményen, tekintettel arra, hogy ez a renitens magatartás nyílt megsértése az 1989. évi november hó 20. napján kelt, a gyermekek jogairól szóló ENSZ-egyezménynek. Súlyosabb esetben (visszaesők) a gyámhivatalok eljárást indítanak majd a szülői felügyeleti jog megvonása érdekében. Őrület!

    Bevallom, mi leggyakrabban beszélgetni szoktunk. Mindenféléről. Például a tájról.

    Apropó, táj.
    "A táj meg egy kisgyereknek kurva érdekes :) Fa, bokor, szántóföld, fa, bokor, szántóföld. Fantasztikus élmény. :D"
    Szerintem nézzetek körül jobban! :)

    Meg verset mondunk. Énekelünk. A gyerekek képeskönyvet néznek. Játszanak kisebb játékokkal. Nem hiányzik a zombinevelde.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák