Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • draco31

    veterán

    válasz Joe.36 #1016 üzenetére

    Én is eléggé megszoktam, már nem tapogatom minden alkalommal a normál karórámat, hogy megnézzem milyen üzenet jött. :)

    Közben írtam a hazai képviseletnek, hogy mi a helyzet a beázással garancia terén.

    [ Szerkesztve ]

    ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

  • mistvan68

    tag

    válasz Joe.36 #1016 üzenetére

    Szia!

    Egy biztos,hogy a beázásra semmilyen garancia sincs.Ugyanis az óra "csak" IP67 por és vízállósággal rendelkezik papíron.Viszont semmilyen ISO tanúsítvány ezt nem igazolja,ezért csak rá van mondva,hogy vízálló.
    Nekem eddig egy Lg G watch R és egy ilyen Alcatel watch is beázott szinte a semmitől,de korábban már írtam ezekről itt.Az LG 2 hónaposan adta meg magát,mert a sós izzadtság beleszivárgott és TMX megvonta a garit a kicsapódások láttán.Az Alcatel 10 hónap után járt így nálam szintén, annyi különbséggel,hogy egy gyógyvizes fürdőben 15 perc után feladta.Egy vödör víz volt benne mikor szétszedtem.Csináltam vele és az LG-vel is mindent,de nem lett eredménye,pedig olyan helyen dolgozom,ahol hasonló smd elektronikákat készítünk és javítunk.
    Egy Sony Z1 Compacttal is hasonlóan jártam,ami kb. 3-szor fél percet volt 15cm mélyen vízben és az is beázott 6 hónaposan,de azt sikerült feléleszteni.
    Csak egy Samsung Gear2 órám bírta ki a a vizet és a gyógyfürdőt,ami többször is kapott ezekből.Lehet.hogy csak ez van normálisan vízmentesítve.Viszont ezek után azt már nem viszem vízbe,mert féltem.
    Az Alcatelből vettem utána egy donort és abból raktam át a NYÁK-ot az én órámba.Az az óra fél éves volt,de leszakították a töltő csatlakozó véget róla.Így az én hátlapom a szíjjal kompletten,mivel így egy egység ment rá.Ez a felállás működött a múlt hétvégéig.Akkor azt vettem észre,hogy a szokásos 3 teljes nap működés nagyon lecsökkent, kb 20 órára.Óra szétszed és akkor látom,hogy ebben is kicsapódások vannak.Letakarítottam denszesszel és ultrahangos tísztítóval,de nem volt változás.Ekkor kicseréltem az akkut,de így is csak kb.30 óra üzemidőt tudok belőle kicsikarni a régi 3 nappal szemben, az akkuk jók.
    Szóval a víz szempontjából,beleértve az izzadságot is,szerintem csak idő kérdése,hogy mikor szivárognak bele.Szarul vannak tömítve és kész.Azt akarják,hogy egy év után vegyünk másikat.
    Tehát még egyszer a lényeg: nincs garancia a beázásra.Sajnos.

    Üdv.István

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák