Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    válasz King Unique #20 üzenetére

    A nagy cégek valóban azt használnak pár dolgot mondjuk kihagytál ebből a gondolatmenetből:

    - Nagy tételben vásárol töredék áron megkapja, mint én a boltba.
    - Nagy eséllyel kitermeli és meg is tudja venni, én nem is akarom, mert minek.
    - Nagy eséllyel ezzel is indultak, vagy csak egyszerűen ez "érte" meg nekik, mert a helyi szűzkezű MS üzletkötő... (Azt hiszem érti aki akarja)

    Az pedig még mindig tény, még ha az MS lefizető politikája nem működött szerencsére, egyre több szervezet próbálja ki, és áll át Open/Libreoffice-ra.

    - Európai parlament.
    - Olasz hadsereg.
    - Francia csendőrség
    - UK odf.
    - Egy egy spanyol,görög város vagy több is.
    - München, Lipcse, Trieszt, Tirol stb.
    - IBM

    De tuti az összes tévedett, meg a többi is mert ez még csak a kezdet.

    Ezek kis lépések, de az MS kicsi elképzeléseibe szépen belerondítanak szerencsére.

    Szóval akinek azért van esze, és elég homogén szervezet, az át tud állni. Persze fontos, hogy ki "akar" spórolni, mert úgy valóban nem lehet, hogy az MS persze teljes jóindulattal "ingyen" adja a közép/főiskoláknak, az operációs rendszert, és az irodai programcsomagot. Majd csoda, hogy azon nőnek fel a diákok. Miközben még szerencsénkre vannak idióták is, akik azért képesek fikázni egy programot, mert nem kompatibilis a másikkal, vagy fordítva.

    Lassan halad, és ez nem baj.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz King Unique #30 üzenetére

    OK, hogy ezt nem kell csak az adott programra fogni, de ugyanakkor azt sem kell állítani, hogy mindenkinek megfelelő lesz és mért használja azt a bizonyosat.

    Szerencsére ilyet senki nem állított. Alaphelyzetben az is elgondolkodtató, hogy a nem úgy nyílik meg opció elsősorban a Microsoft sara, nem másé, szóval ezt felhánytorgatni kicsit olyan, mintha azt mondanám, hogy a hülye nem képes ilyet és ilyet fejleszteni, mikor én nem adom ki hogyan kellene, ezt is unták meg akik átálltak. (szerencsére)

    Amit írtál az pont a Microsoft féle hozzáállás, csak ők nem azt mondják, hogy csak ez a jó, hanem azt, hogy nem adjuk mi hogyan csináljuk mert megtehetjük. Na ez sok minden csak nem korrekt, ez ilyen Microsoftos.

    A másik tény, hogy a Libreoffice is nagyon sokat tud egy átlag felhasználó számára. A felhasználók bármelyik szoftver 5 % -at kihasználják, szerintem sokat mondtam, szóval erre jöttek rá akik átálltak, ezért is volt sikeres az átállás. A Microsoft office nem a felhasználói funkcióban tud többet/jobbat, hanem a hálózati funkcióiban, és a komponens kompatibilitásban, amit egy kis ember nem használ, valamint csak olyan vállalatok főleg, ahol erre igény van, sokan azt hiszen azt sem tudják milyen előnyei vannak.

    Na nem a magyar Microsoft "biztosított" állami szférától várja senki a nagy váltás, holott, oda a Libreoffice is sok lenne. Valamint az állami aparátus simán tudná használni. Mivel máshol ez bevált.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz King Unique #32 üzenetére

    Szerintem is kár feszegetni ezt, mert nem azért használják mert annyira jó, hanem azért mert jelenleg a pénz beszél, az pedig az MS-nél van, röviden ennyi, aki akar fizetni, és otthoni user, az MS szoftvert használ, aki pedig nem akar fizetni, az nem használja.

    Hogy otthonra a népnek mi a jó, azt ők tudják és úgy látszik, hogy mégsem elég nekik.

    Ezt azért te sem gondoltad komolyan ugye? Vagy de?

    Azt meg azért erősen vitatnám, hogy pl. csak az online tárhely tekintetében tudna többet az MS megoldása, mert funkcionálisan se teljesen egy kategória a kettő.

    Ilyet senki nem állított, a com-ra és testvér technológiáira utaltam, valamint a komponens kompatibilitás esetében többet tud alapfunkcióiban pontosan ugyanannyit tud mind a kettő szoftver. Egy átlag felhasználó szempontjából meg pláne.

    Az online megint csak egy kényszerítés a PC-n, mert azért valljuk be tableten használni az Office-t minimum szerencsétlen próbálkozás. Valamint a surface szintű eszközre sem sokmindenkinek van igénye/pénze. Olvasásra jó a dolog.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz King Unique #40 üzenetére

    Ahogy előttem is jelezték ez az ingyen úgy van mint a szocializmusban a 3,60-as kenyér volt. Most fizeted ki, ezt nem ingyen adja a Microsoft, hanem a diák kapja ingyen, és a kettő ne keverd össze, azért azt Te sem gondolhattad egészen komolyan, hogy az MS bármit is ingyen ad.

    Pontosan ezt a szemét viselkedést unták meg akik átálltak. Mert a Libreoffice valóban ingyen van, a kettő között igen nagy különbség van barátok között is.

    Nagy szavakkal lehet valóban dobálózni, de a tény attól tény marad, az otthoni felhasználónak, ha meg kell venni, és nem a megfelelő letöltő oldalról "veszi" meg kétszer (egyszer észre, egyszer meg el), akkor rohadtul nem éri meg az MSO otthonra.

    Ez a tudják mi a jó nekik dolog, meg olyan, hogy addig ameddig nem kényszerítik, hogy megvegye, az MSO-t otthonra, addig igen frankón okos, de ha nem tudná letölteni, azért kíváncsi lennék, hogy ki venné meg....

    Azért érzed ugye, nem kell közgazdásznak lenni, hogy tudd a választ.

    Valamint azt is, hogy az LO elkezdene terjedni.

    Ha alapvető eszközök nincsenek meg a termék terjesztésére, akkor mégis milyen alapon várják, hogy mki azt használja? Pusztán már a marketing hiánya = nem ismerik a szoftvereket, is egy erős hátráltató tényező. Másrészt csak és kizárólag a kenőpénzekre fogni, azt, hogy MS cuccai mennek, azért kicsit túlzás. Voltak, vannak azért a másik oldalon olyan hiányosságok, pl. kései belépés, amik miatt alapból nem lehetett túl nagy áttörésre számítani.

    Azért pedig az is jellemző, hogyha valaki nagyobb számban akar LO-t használni, akkor az MS és a haverok megjelennek, hogy bizonyám mennyivel olcsóbb az MSO mint a bármi, lehet a bármi ingyen is... Ami minimum abszurd és nevetséges.

    [link]

    Vagy mondhatnám, hogy ilyen Microsoftos hazugság.

    A fiatalok, akik megszoknak valamit, nyilván ehhez erről ismét nem a Microsoft tehet. Hiszen ők általában nem azzal nyernek, hogy valakinek fizetnek, aki éppen jó helyen van jó időben.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz King Unique #43 üzenetére

    Az MSO mióta ingyenes? (Egyes esetekben az állam megveszi előre, pl a diákoknak)

    Mert az LO az.

    Azzal nem tud senki mit kezdeni, hogy másik oldalt nincsenek meg a megfelelő eszközök, tőke, lépések, az üzleti sikerhez. De persze ezt is rájuk akarnák fogni, netán nekik kéne pénzelniük őket.

    Tehát, az egy rendben lévő modell, hogyha van pénzem, akkor a másik dögöljön éhen, ha pedig le lehet tölteni illegálisan egy terméket, majd használni, akkor az ingyenes? Ugye azért ez nem teljesen így van.

    De ezt szerintem majd állj neki akkor feszegetni, hogy 180°-ot fordul a dolog, mert addig felesleges. És kissé már fárasztó ez a szokásos rizsa, mert ezzel se engem, sem tömegeket nem tudsz meggyőzni.

    Ugyan ki szeretne téged meggyőzni, én ugyan nem. A szokásos rizsa szerinted lehet, hogy rizsa, de akik átálltak nekik magyarázd, hogy rizsa.

    A Microsoft másik szarházi húzása, hogy elhitetjük hogy mekkorák vagyunk, és majd mindenki megveszi a szoftverünket.... Meg van aki nem vette be, na Te az előbbi vagy.

    De persze tudjuk, mki hülye, mki MS csicska....mondják ezt a másik oldal elkötelezett hívei, kicsit nem pártatlanul.

    Ez a te problémád, ha ilyeneket gondolsz, de másra ne kényszerítsd rá a hülyeséged.

    Köszönöm szépen előre is. :R

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák