Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Aprósólyom

    addikt

    válasz merkucyo #3 üzenetére

    Aki ilyet csinál az, jó eséllyel nem eljut erre a szintre, hanem természeténél fogva, a születésétől kezdve mentális beteg. Ezért szerintem az ilyen eseteknek nem szabad nagy hangot adni. A sajtó felveri a hírt, de szerencsére a föld lakosságának csak töredéke rendelkezik pszichopata jellegű betegséggel és abból sem mindegyik vetemedik ilyenre, mert a szocializációja folyamán szert tett egy megfelelő kontrollra és elfogadható, élhető viselkedésre. Szerintem az egyetlen normális lépés ilyen esetben, hogy ha elolvassuk a szalagcímet és abból sejthető, hogy milyen betegségeket olvasunk és közben erre érzékenyek vagyunk, akkor nem olvassuk el. Nem is struccpolitikának hívnám, hanem helyes önismeretnek.
    Én elég sokszor vagyok olyan ideg és érzelmi állapotban hogy pl. a balesetek, sérülések látványa, olvasása vagy elmesélése okoz a testemben pszichoszomatikus fájdalmakat. Pontosan ott fáj a testem ahol megsérült a balesetet elszenvedett vagy valahol másik testrészem. Pont ezért pl. nem nézek lánglovagokat, nem nézek horrorfilmeket.
    Szerintem kell az ilyen tudatos hír és információ szelekció. Különben ha rákeresnénk a netre, akkor minden nap lehetne olyanokon is elszörnyülködni, hogy hány embert végeztek ki és csonkítottak meg dél-amerikai drog kartelek, vagy hányan halnak éhen a világ másik pontján, vagy harcolnak egymással az afrikai törzsek és országok, a nyugatnak szállítható nyersanyag bányákért...

    Jevons paradox

Új hozzászólás Aktív témák