Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #56573440

    törölt tag

    válasz toeki #95 üzenetére

    Egy ideje elég jól látszik, hogy a kísértés nem szüntethető meg se fogyasztói se ellátói oldalról. Talán a vice-nak volt egy jó videója a britt drogfogyasztás evolúciójáról. Amíg "meg volt tűrve" a fű, és viszonylag értelmesen hozzá lehetett férni annak aki akarta, addig igazából sok baj nem volt. Elkezdték "visszaszorítani" fentről, erre mi lett? Berobbant a távolkeletről importált "legális" szerek piaca, minden második boltban a "bio" ment, és senki nem tehetett semmit. Legálisan pultról árulták a senki se tudja mivel kezelt dohányt, ami szétcsapta a fitalságot. Olcsóbb volt, durvább volt, elérhetőbb volt. Betiltani ezeket a vegyületeket nem lehet mert holnap jön egy új, ami megint nem mond semmit senkinek, és se a rövid távú hatása se semmi nem ismert. Az a baj hogy ez is pont olyan mint a bármi más, az alkohol vagy a dohányzás. Mindig lesz rá vevő amíg valami bogyóval nem tudják kikapcsolni az agya ezen pontját, amíg meg vevő van, addig üzlet is lesz. Az amcsi példát se támogatom éppen, de ha már választani kell hogy a gyerekem orra alá sok sok év múlva egy korrektül termesztett füves cigit tolnak, vagy valami kínai labor csúcstermékét, mert ki fogja próbálni így vagy úgy előbb vagy utóbb, én is kipróbáltam, más is kipróbálta, akkor a választás azért elég egyértelmű... Mondjuk nekem egyáltalán nem jött be a cucc, úgyhogy igazából pont leszarom hogy ki mit legalizál, de hogy eltörölni az emberek ilyen jellegű vágyait, sóvárgását, kísérletezési kedvét csak gyógyszerekkel lehet, abban szinte biztos vagyok.

    Amióta dokumentálni tudjuk a dolgainkat visszaköszön az erjesztett dolgok kultikus imádata, a béka nyalogatás, a hallucinogén gombák evése, mindenféle magvan majszolása, attól függően hogy ki hol merre fért hozzá mihez.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák