Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BeZol

    őstag

    válasz Dyingsoul #20 üzenetére

    Hát igen, ez itt most konkrétan 2,5 éves technika már, és bő 1 éve hitegetnek h HDR, meg 1080p-ben 480hz, 1440p-ben 240hz, 4k 120Hz, aztán csak tologatják, talán jövő tavasszal-nyárra lesz belőle most már tényleg valami.
    Annyiból tényleg nincs miért sietniük, hogy sok játék max grafikán úgysem tudna ilyen gyorsan menni, és ugyan freesync v. g-sync besegít, de egyelőre nincs meg a technika hozzá se cpu részről, se gpu részről. Talán cs:go-hoz megvan a 480fps egy szénné húzott i7-tel (de itt most matchmaking-re gondolok és nem max grafikára egy 5 éves játékkal).

    Már a 240Hz kihajtása is necces, de 4k-ban is rezeg a léc a 60fps-sel (igaz übermax grafika és 1080Ti játszik ilyenkor). Ez csak a vga-k szemszögéből még legalább 3 generáció lesz.

    Szerintem egyelőre a játékmotorok sincsenek nagyon 144hz-nél többre tervezve, aztán franc tudja.

    Azért nem kell sírni h nem halad a technika, inkább nem halad a technika le az olcsó szegmensbe. Én is nyeltem egy nagyot és megvettem a PG279Q-mat, mai napig nem bánom. Talán annyi, hogy mivel főleg gamelek, sztem mozgó képnél nincs számottevő különbség TN és IPS között, legalábbis mikor a gagyi HKC 60hz-es monitor itt volt 2. monitornak és azon is ment a játék, engem csak a 60hz zavart, a képminőség nem, meg ha játszom, úgyis szemből nézem... Az álló képek viszont tényleg sokkal szebbek, akárcsak mobilon.

    Ezt a HDR-es dolgot pedig nem is értem, mert már ez a monitor is kiégeti a retinámat ha nem veszem le a fényerőt, mi lesz itt dupla-tripla ekkora fényerőkkel?!

    Tehát ha most vennék monitort, akkor 1440p 144hz TN-t vennék. Ha minimális a felár IPS-re, akkor jöhetne. Régen sokat néztem filmet az ágyból és a régi TN-es monitort mindig döntögetni kellett, ezt most nem kell, de már nem filmezek annyit.
    Most PUBG-zek, és ha jól rémlik 70-120fps-sel fut a játék 1440p ultra beállításokkal, tehát még ide sem az igazi az 1080Ti, aztán lehet egy Intel procival pont meglenne a sok fps :U A lényeg, hogy sosem akad be :DDD , a 3gb-os 1060-asom 1080p medium-mal is bajban volt néha.

    Mire az új vga-k eljutnak oda, hogy a középkategória képes lesz a 144fps-es játékra, addigra meg már megint olyan új játékok jönnek, amik csoda ha nem esnek be 60fps alá :U
    Na ezért nem kell bánkódni, hogy nem fejlődnek a monitorok, mert a 144hz sem érhető el mindenütt, nem hiába lett freesync / g-sync kitalálva, és ezekkel kb. 50fps-ig nem is érzékelni akadást, olyan 45től lefele már igen, csak ugye van olyan freesynces monitor, aminek a freesync range-e nem 45-144hz, hanem szűkebb tartomány.

  • BeZol

    őstag

    válasz Xing55 #24 üzenetére

    Az TN panel és nem IPS, és csak 1080p, nem 1440p a felbontása. (tehát ez a 2 extra cucc az ami miatt drágább az acer)
    Magyarul fakóbbak a színei, karnyújtásnyi távolságból már szinte kivehetőek a pixelek (24"-ra oké az 1080p, de 27"-hoz kevéske), és ha dolgozol rajta, akkor 2db ablak fér el egymás mellett, nem 3.
    A samsung helyett akkor már AOC G2770PF, elviekben csutka ugyanaz, csak 80ezer Ft, ja bocs, nem hajlított a kijelzője (az csak 21:9-hez kell sztem).

Új hozzászólás Aktív témák