Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Wolfeee

    tag

    válasz economist #100 üzenetére

    istenigazából jól jön az optikai meghajtó. Legalábbis nekem..... sokszor érkezik hozzám disken adat..... Amúgy nekem a 13 már kicsi lett volna. Az enyém i3 gt 540m és full hdben fut rajta minden. Amúgy szvsz én megvárom míg elfogadható áron lesznek ssd-k és azzal fogom turbózni :)

  • economist

    tag

    Nemrég a birtokomba került egy pont ugyanilyen gép, kevés eltéréssel a konfigurációban (szintén 13,3-as, i5 és nVIDIA GT540M, de 640-es HDD-vel és csak 4GB RAM-mal). Eddig nagyon elégedett vagyok, nagy segítség volt a választásban a teszt, és nem is cáfolt rá semmire a kicsike! :)

    Köszönöm, Prohardver a segítséget! :C

    Kérdésem csak az lenne, hogy a színkalibrálás minden ilyen géphez jó lehet-e, vagy eltérő panelekkel szállíthatják? Beállítottam az itt megadott .icc kiterjesztésű színprofilt a rendszer alapértelmezettjének, de nagyon meleg színek keletkeztek, pl. ennek az ablaknak a színe egész rózsaszínes a szürkés-barnás árnyalat helyett. Az én szemem csal ennyit, vagy nem tuti a színprofil minden 3830TG-hez, esetleg a beállításoknál szúrtam el valamit? Valaki megírhatná, hogy kell pontosan belőni a színprofilt! Köszönöm szépen előre is!

  • economist

    tag

    Az előző bejegyzésemben foglalt kérdést megválaszoltam, sikerült a helyes beállítsáról részletes leírást találnom itt.
    Miután ezt végigzongoráztam a tesztben foglalt színprofillal, egész elfogadható képe lett.
    Köszönöm még egyszer a tesztet és színprofilt, illetve a fórumozó társak hozzászólásait, válaszait a korábbiakban!

    [ Szerkesztve ]

  • stifi

    senior tag

    jé, én ehhez már hozzászóltam egyszer :)
    most vettünk az asszonynak egy i3-as, 13"-os, gt540-es nvidia konfigot, éppen mellettem települ.

    idő közben annyit változott a saját véleményem a notikról, hogy beújítottam egy thinkpadet magamnak. ezután már nem mondanám, hogy az acer billentyűzete jó, sőt inkább azt mondanám, hogy nem nagyon jó, mert idiótán van kiosztva, bizonytalan a nyomáspontja, hullámzik az egész.
    DE mivel ugye nem a thinkpadhez kell viszonyítani, és nem is én fogom használni, ezért ez a része nem érdekes. maga a gép nagyon igényes, szép, a kijelzője szerintem szép, kár hogy fényes de az előző notebookja is fényes volt az asszonynak. igaz, hogy a 14" méret szerintem jobb, abban az optikai meghajtó csomó értékes hűtést elvesz, és nehezebb is, ezért jobban döntöttünk a 13" mellett.
    egyszerűen nincs ár/érték/minőség arányban alternatívája jelenleg. asus k43 butább, nehezebb, win nélkül is alig olcsóbb, és nem bírja addig az akku, fényes fedlappal.. viszont színes, ami meg kit érdekel..
    thinkpad egde feleennyit sem tud, de azt drágábban, és női ízlésnek vállalhatatlan

    best buy gép ez még mindig kérem.

    Nincs időm kedvesnek lenni!

Új hozzászólás Aktív témák