Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ayanlith

    tag

    Többen is jelezték már, hogy 30-35 körül lenne jó vétel. Elárulom, hogy annyiért még a kevésbé ismert márkákból sincs választék (legalábbis itthon, hivatalos körülmények között). 40-45-től kezdődik a 8 collos kategória ott is. Alapvetően abszolút nem mondhatni drágának az Acer készülékét, szerintem nem is a kínai tabletektől kell tartani elsősorban, hanem igazi konkurenciát inkább az 50 ezer Ft körül kapható Asus MeMo Pad HD 7 készülék jelenthet, ami papíron gyakorlatilag szinte mindenben jobb ennél. Természetesen, akiknek fontos a 4:3 képarány és a nagyobb kijelzőméret, az továbbra sem feltétlenül fogja az Asus termékét választani. Egyébként valahogy én is jobban szimpatizálok az Acer A1-gyel (és ebben semmi racionalitás nincs).

    [ Szerkesztve ]

  • Ayanlith

    tag

    válasz b.daniel #78 üzenetére

    Papíron ugyanaz a kamera (a hátlapi), de az Asus szebb képeket lő, autofókusszal is rendelkezik, míg az Acer nem (az előlapi kamera szintén jobb). Az Asus akkumulátora másfélszer annyit bír, a kijelző pedig nem csupán felbontásban és méretben különbözik, hanem egész egyszerűen jobb minőségű az IPS panelről van szó, mint az Acer esetében. A garanciaidő is a duplája, 2 év és mindezek ellenére még olcsóbb is. Az pedig, hogy több, mint 100 grammal könnyebb az csak hab a tortán. (Papíron egyébként a hangszórója is jobb, bár azt nem volt még alkalmam kipróbálni.)

    Mindezek mellett persze a hardver ugyanaz, mint az Acerben, de ez csak egy - bár igen meghatározó - szempont a sok közül. Szerintem egy gyártó minőségét az határozza meg, hogy hogyan ügyel a részletekre és hogy mennyire éri el az eredeti célját a készülékkel. Úgy gondolom jelen esetben az Asus jobban ügyelt a részletekre, a készülék ugyanis tovább használható töltőre helyezés nélkül, az út közbeni pillanatokat jobb minőségben lehet megörökíteni, ezen kívül valószínű, hogy a kijelző méretaránya, felbontása és a jobb minőségű hangszórók miatt filmet/videót nézni is jobb vele, arról nem is beszélve, hogy tartósabb jótállást ígér az Acernél nyomottabb áron.

    Természetesen van különbség az Acer javára is, például a HDMI csatlakozó és a valamivel frissebb Android rendszer (4.2.2 a 4.2.1-gyel szemben), illetve sokan előnyben részesítik a 4:3-as méretarányt és 8 collos kijelzőt a 7-tel szemben.

    Megjegyzés: Nekem egyébként számít a kamera, mert például egyetemen, ha le szeretnék fényképezni egy jegyzetet/szöveget stb. egy fixfókuszos kamerával esélyem sincs, míg egy jobb autofókuszos szépen megoldja. [Érdekes módon a telefonommal (Sony Live with Walkman) ez nem megy, pedig papíron adottak a feltételek, a jelenlegi táblagépem (Samsung Galaxy Tab 7.0 Plus) pedig tökéletesen ellátja ezt a funkciót.)

    [ Szerkesztve ]

  • Ayanlith

    tag

    válasz Ayanlith #79 üzenetére

    Közben látom, hogy a tesztben autófókuszosnak írják a kamerát és láttam egy képet, amin úgy tűnik, hogy tényleg az. Hmm... Ez érdekes, ugyanis mikor én próbáltam még kb. egy hónappal ezelőtt, akkor nem tűnt autófókuszosnak, abszolút nem fókuszált rá a kívánt pontra. Egyébként nem csak én találtam ezt így, láttam máshol is hozzászólásokat ezzel kapcsolatban, illetve egy honlapon is kifejezetten hátrányként tüntették fel, hogy csak fixfókuszos a kamera.

Új hozzászólás Aktív témák